بایدها و نبایدهای پوشش در مناسبت های مختلف

یکی از دغدغه های خانم ها هنگام حضور در مناسبت های مختلف این جمله ی معروف : حالا چی بپوشم؟ است.در حالی که شما در کمد لباس تان مدل های مختلفی از پیراهن، شلوار، کیف و کفش و مانتو رو دارید ولی نمی دانید در چه مناسبتی باید چه مدل را با چه رنگی بپوشید که باعث می شود اونطور که باید جذاب به نظر نرسید.اگر شما هم جزو این دسته از خانم ها هستید پس حتما این پست را مطالعه کنید

مناسبت: ازدواج

مشکی و قرمز کاملا قابل قبول هستند اما رنگ سفید هنوز در مراسم عروسی مورد پذیررش قرار نمی گیرد.

چه بپوشیم: حتما زمان، فصل و نوع دعوت را مد نظر قرار دهید. اگر از نزدیکان عروس هستید می توانید نظر خود او را جویا شوید یا از اطرافیانش بپرسید. اگر مراسم در روز برگزار شد پس می تواند زیاد رسمی نباشد، بنابراین از پوشیدن لباسهای خیلی تشریفاتی و پر از منجوق و پولک خودداری کنید.

در عوض می توانید از لباس های نخی نیمه بلند استفاده کنید که تا زانو می آید؛ در آب و هوای گرمتر پیراهنهای دکلته و کفشهای بندی کاملا مناسب خواهند بود. اگر مراسم بعدازظهر برگزار می شود و تاحدی نیمه رسمی است و البته نمی خواهید جلب توجه پوشش عروس کم شود می توانید از صورتی کم رنگ استفاده کنید.
قبلا برای رسمی بودن خانم ها مجبور بودند لباس های بلندی بپوشند که حتی روی زمین کشیده می شد اما اکنون دیگر چنین الزامی وجود ندارد و لباس های کوتاه تا روی زانو کاملا مورد پسند است و می تواند مثلا از جنس ابریشم یا ترکیبی از آن باشد. گاهی اوقات بعضی از مکانها دارای قوانین خاص خود می باشند و پوشیدن لباس های آستین حلقه یا دکلته دارای محدودیتهایی می باشد پس بهتر است از قبل در این مورد مطمئن شوید.دقت داشته باشید در مراسم های عقد که در محضر برگزار می شود بهتر است از مانتوهای بلند و گشاد مثل مانتو عبایی مجلسی استفاده کنید.

مناسبت: عصرانه یا جشنهای خودمانی

لباسهای اینگونه مهمانی ها معمولا مد روز هستند اما شما گزینه های دیگری هم دارید.

چه بپوشیم: امروزه اینجور مراسم ها می تواند مربوط به یک گردهمایی یگ گروه اجتماعی یا چند دوست باشد که برای خوش گذراندن اوقات شان جشنی را برپا می کنند. اما اغلب اوقات این مهمانی ها قدری می تواند رسمی باشد پس باید در انتخاب لباس دقت کنید. خیلی هم ساده نپوشید. یک مانتو ساده و روشن زیبا با شلوار جین راسته ، کفش پاشنه دار، گوشواره می تواند برای این مهمانی ها مناسب باشد.

مناسبت: مهمانی شام

پوششی متناسب با مهمانی

چه بپوشیم: با توجه به تعداد زیاد متغیرها(شخصیت میزبان، چه موقع از سال باشد،به مناسبت خاصی باشد یا نه) نمی توان مدل ثابتی را معرفی کرد. اگر رسمی نباشید ممکن است نوعی توهین به میزبان تلقی شود و اگر خیلی شیک و رسمی بپوشید ممکن است دیگران یا حتی میزبان دیگر احساس راحتی و برابری نکند. بهترین راه حل این است که از خود میزبان مشورت بگیرید.اگر باز هم می ترسید متناسب با نوع مهمانی نباشید برای اینکه خیالتان راحت تر باشد چند گوشواره یا یک روسری زیبا در کیفتان همراه داشته باشید تا در موقع لزوم استفاده کنید.

مناسبت: خاکسپاری یا سوگواری

لازم نیست حتما مشکی بپوشید؛کافیست طوری ست کنید که حرمت مجلس حفظ شود.

چه بپوشیم: مهمترین چیز این است که این گونه مراسم ها را جدی بگیریم و با انتخاب رنگهای تقریبا خنثی مثل مشکی، قهوه ای و سبز تیره می توان پوشش مناسب و مورد پسندی اختیار کرد. جواهرات و تزئینی های دیگری نیز مانند گوشواره و دستبند هم می توان اضافه کرد که البته باز هم نوع و رنگ آنها نباید زننده باشد؛به خاطر داشته باشید این مراسم ها محل مناسبی برای نمایش زیور آلات شما نیست.برای خانم های محجبه که پوشیدن چادر می‌تونه کمی دست و پا گیر باشه در این شرایط بهترین پیشنهاد برای شما تهیه یک مانتو عربی کویتی که کاملا مشابه ی چادر است می باشد.

مناسبت: یک شب در سالن تئاتر یا کنسرت

ازم نیست رسمی و مجلسی بپوشید فقط شیک باشید.

چه بپوشیم: زمانی در این مراسم ها رسم بر این بود که بهترین لباسهای رسمی را بپوشیم اما امروزه می توانید خیلی راحت تر با یک شلوار جین و مانتو به تئاتر و کنسرت بروید. البته این گفته بدین معنی نیست که چون کسی توجه خاصی به شما ندارد پس می توانید در پوشش خود بی دقت باشید.اگر سطح کنسرت یا نمایشی که می روید در سطح بالایی برگزار می شود می توانید مانتوهای مجلسی و مجلل خود را استفاده کنید اگر هم تمایلی به این کار ندارید می توانید همانند یک مهمانی عصرانه لباس خود را انتخاب کنید: یک دست لباس ست یا یک پیراهن و شلوار دست دوز و کفش پاشنه بلند. البته فضای فرهنگی مکانی را که هستید نیز در نظر داشته باشید. دست آخر هم اگر می خواهید جین بپوشید پس سعی کنید حتی الامکان ساده و بدون طرح های زننده باشد.

مناسبت: اولین ملاقات یا دیدار

خودتان باشید؛البته خیلی هم ریسک نکنید.

چه بپوشیم: مهمترین موضوع این است که با سبک انتخابی تان احساس کنید خود واقعی تان را نشان می دهید.تیپی بزنید که احساس خوشایندی به شما می دهد. اگر رنگی هست که خیلی به شما می آید یا شلواری دارید که قبلا خیلی ها از آن تعریف کرده اند حتما استفاده کنید. نکته: همانطور که قدیمی ها می گویند شما دیگر هیچ وقت آن فرصت ملاقات اول را به دست نخواهید آورد پس سعی کنید توجه مخاطبتان را برانگیزید.مانتو خیلی کوتاه یا تنگ نپوشید و سعی نکنید هر چه لباس و کفش مارک دار دارید استفاده کنید! برای اولین ملاقات سبکی را انتخاب کنید که دارای رنگبندی زیبا و زنده باشد تا در ذهن مخاطب ماندگار شود.

در مراسم های معارفه وقتی قرار است خویشاوندان همسرتان را برای اولین بار ملاقات کنید حتما نظر او را در مورد انتظارات و سلایق آنها جویا شوید تا آمادگی لازم را داشته باشید.

مناسبت: جشن

بهترین لباس خود را بپوشید و فقط لذت ببرید و شاد باشید.

چه بپوشیم: جشن یعنی اینکه شاد بپوشیم.گزینه های زیادی دارید، از تاپ وشلوار خوش ژست گرفته تا یک پیراهن با رنگبندی جذاب یا طرح دار. می توانید یک دست لباس تقریبا تیره با چند النگو یا گوشواره زیبا نیز بپوشید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نه + 20 =