با انجام هایفوتراپی صورت جوان بمانید

هایفو یا HIFU مخفف واژه‌ی انگلیسی High-Intensity Focused Ultrasound به معنای «امواج متمرکز فراصوت با شدت بالا» است. هایفو یکی از روش‌های نسبتاً جدید در درمان‌های زیبایی برای سفت کردن و لیفتینگ پوست است که بدون درد و غیرتهاجمی بوده و می‌تواند جایگزین لیفت صورت شود.

در هایفوتراپی صورت از امواج فراصوت (اولتراساوند) استفاده می‌شود. یعنی همان امواجی که در دستگاه‌های سونوگرافی مورد استفاده قرار می‌گیرد. منتها در هایفو این امواج به صورت متمرکز به لایه‌ی خاصی از پوست انرژی وارد کرده و باعث تحریک تولید رشته‌های کلاژن می‌شوند. کلاژن‌ها وظیفه‌ی استحکام بافت‌های بدن از جمله پوست را دارند؛ لذا این اتفاق باعث می‌شود که پوستی سفت‌تر و بدون چین و چروک داشته باشیم.

هایفوتراپی برای درمان تومورها نیز به کار می رود و به همین دلیل بسیار مشهور است و سال ۲۰۰۸ اولین باری بود که از هایفوتراپی برای درمان های زیبایی استفاده شد. هایفوتراپی توسط سازمان دارو و غذا در سال ۲۰۰۹ برای لیفت ابرو ها تایید شد و دستگاه مورد استفاده از آن نیز قادر است که چین و چروک و خطوط بالای سینه و گردن را از بین ببرد که به علت از بین رفتن کلاژن ایجاد شده اند.

بعضی از کلینیک ها هایفوتراپی را انجام می دهند و با روشی کاملا امن و تاثیر گذار به لیفت صورت و از بین بردن چروک ها کمک می کنند و افراد می توانند در عرض چند ماه بعد از درمان، نتایج آن را به وضوح مشاهده کنند، بدون اینکه خطری بعد از جراحی آن ها را تهدید کند.

برای رضایت مندی مطلوب از انجام هایفو (HIFU) توجه به نکات زیر بسیار حایز اهمیت است:
۱- توقعات واقع گرایانه شخص ازنتیجه هایفوتراپی
۲- توجه به درجه افتادگی پوست و میزان چین و چروک آن
۳- با توجه به میزان افتادگی پوست صورت و سن شخص و عمق چین و چروک های پوست، با معاینه ی دقیق و کامل شخص و توجه به علل افتادگی و شلی پوست شخص برای وی توضیح داده شود که :
آیا کاندید مناسبی برای هایفودرمانی هست یا خیر ؟
آیا هایفودرمانی به تنهایی مشکل فرد را برطرف می کند ؟
چون گاها لازم است هایفودرمانی در کنار سایر اقدامات درمانی و زیبایی مثل تزریق چربی یا ژل های هیالورونیک قابل جذب و … به صورت ترکیبی (درمان ترکیبی ) برای شخص انجام شود تا نتیجه قابل قبولی حاصل شود .

موارد استفاده از هایفوتراپی
درمان افتادگی پلک
رفع چین و چروک اطراف چشم
رفع تیرگی و سیاهی دور چشم
لیفت گونه ها
لیفت چانه
رفع خط خنده
از بین بردن خط اخم
ازبین بردن خطوط گردنپ
لیفت گردن
لیفت ابرو با هایفو
لیفت صورت
رفع غبغب
لیفت پیشانی
درمان منافذ باز پوست
زاویه دار کردن فک
لاغری موضعی و لیفت شکم
لاغری موضعی و لیفت پهلوها

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شانزده + 19 =