با این مقاله می توانید وارد بازاریابی شبکه های اجتماعی شوید

اگر کسب‌وکار شما هنوز از تکنیک‌های بازاریابی آزموده‌شده و واقعی استفاده می‌کند، به سرعت عقب خواهید ماند. بازاریابی رسانه های اجتماعی یکی از جدیدترین روش ها برای بازاریابی محصول یا خدمات شما است، اما باید بدانید که چه کاری انجام می دهید، چیزهایی وجود دارد که باید بدانید. نکات زیر می تواند به شما کمک کند تا برخی از بهترین راه ها را به خوبی انجام دهید.

 

به همه مشتریان فعلی خود اطلاع دهید که قرار است در رسانه های اجتماعی فعال باشید. هنگامی که آنها برای فالو کردن صفحه شما ثبت نام می کنند، همه فالوورهای آنها از این موضوع مطلع خواهند شد. این اساساً تبلیغات رایگانی است که نباید نادیده بگیرید. ارزشمند است زیرا اساساً یک ارجاع است.

 

تمام پیوندهایی که در سایت های رسانه های اجتماعی خود دارید را به هم گره بزنید. پیوندهایی به سایت های رسانه های اجتماعی در وبلاگ خود اضافه کنید، ویدیوهای خود را در یوتیوب پیدا کنید و در فیس بوک لایک کنید. پیوند دادن تمام نمایه های رسانه های اجتماعی با هم پایگاه مشتری شما را به حداکثر می رساند.

 

یک دکمه “لایک” فیس بوک را در گوشه سمت راست بالای وب سایت خود قرار دهید. این به افراد امکان می دهد شما را در صفحه فیس بوک شما لایک کنند. داشتن این نشست در وبلاگ به بازدیدکنندگان شما اجازه می دهد بدون اینکه از صفحه شما دور شوند، شما را لایک کنند. این فرآیند را ساده می‌کند و به افراد بیشتری در فیس‌بوک در معرض دید قرار می‌گیرد که می‌تواند منجر به تعداد بازدیدکنندگان بیشتری از کسب و کار شما شود.

داشتن یک ویجت در سایت شما یک راه عالی برای انتشار اخبار در مورد سایت شما است.

 

برای بازاریابی موفقیت آمیز محصولات و خدمات خود با کمک رسانه های اجتماعی، باید صدای خود را جعل کنید تا زمانی که بتوانید جایگاه خود را در این زمینه پیدا کنید. نمایه های آنها و نوع ترفندهای تبلیغاتی را که آنها استفاده می کنند بررسی کنید.

 

به سادگی محصولات را کورکورانه بر روی هر خواننده ای که اتفاقاً محصولات شما را اسکن می کند فشار ندهید. پیوند یا پیوندهایی را از ارائه دهندگان خارجی مرتبط با صنعت یا صنعت خود ارسال کنید. شما می توانید با برگزاری مسابقات، ارسال تصاویر و پرسیدن سوال، افراد را جذب خود کنید. به جای تمرکز بر قرار دادن محصول، بر استفاده از محصولات خود برای تعامل با دیگران تاکید کنید. اگر بتوانید به مشتریان خود کمک کنید تا برند را با هویت شخصی خود مرتبط کنند، آن را خریداری خواهند کرد.

 

صرف نظر از اینکه تجارت شما چقدر بزرگ است، مصرف کنندگان هرگز نمی خواهند احساس کنند که با آنها صحبت می شود. آنها سنگ بنای موفقیت کسب و کار شما هستند.

 

به عنوان مثال وقتی به هزار توییتر رسیدید، می توانید به سادگی یک مقاله بنویسید. از طرفداران خود برای علاقه مندی به سایت رسانه های اجتماعی شما تشکر کنید. این نوع مقاله باید به سرعت به اشتراک گذاشته شود.

 

به سوالات و نظرات در وب سایت های بازاریابی رسانه های اجتماعی پاسخ دهید. این سایت‌ها را اغلب بررسی کنید تا ببینید در صفحه شما چه اتفاقی می‌افتد. همچنین می‌توانید هر بار که اعلان جدیدی دریافت می‌کنید، ایمیل‌ها را دریافت کنید. به یاد داشته باشید که هر چیزی که می نویسید برای عموم قابل مشاهده است.

 

هر شبکه اجتماعی متفاوت است و دانستن آنها می تواند کلید موفقیت باشد. ممکن است سایت خاصی وجود داشته باشد که به افراد بیشتری دسترسی داشته باشد و ممکن است به بیشتر مخاطبان هدف شما نیاز داشته باشد.

 

وقتی در توییتر پست می کنید یک برچسب اضافه کنید. برچسب ها بعد از نماد # ظاهر می شوند و اجازه می دهند به روز رسانی های شما در فیدهای کاربرانی که در یک گروه مشترک شده اند ظاهر شوند.

اگر می خواهید از تبلیغات در شبکه های اجتماعی استفاده کنید، مطمئن شوید که تبلیغات شما در مناطقی قرار می گیرد که به طور گسترده مورد توجه قرار می گیرد. اگر این کار را فراموش کنید، در نتیجه ترافیک و علاقه ایجاد شده ضعیف خواهد بود.

 

شما باید در مورد هر چند وقت یکبار به روز رسانی صفحه شما انعطاف پذیر باشید. اگر برنامه‌های توسعه محصول بزرگی دارید، مصرف‌کنندگان منتظر نوعی به‌روزرسانی روزانه هستند. با این حال، اگر فکر کردن به محتوای با کیفیت بالا برای شما سخت است، احتمالاً باید وضعیت خود را کمتر به روز کنید.

 

همه بهترین تصمیمات خود را به هم پیوند دهید تا بتوانید با هم استراتژی های بهتری برای ایجاد کسب و کار خود ارائه دهید.

پاسخ دادن به تمام نظراتی که در نظرات شما ظاهر می شود را عادت دهید. شما باید مطمئن شوید که این کار را برای نظرات منفی به طور یکسان انجام می دهید. اگر مردم احساس کنند که نظر آنها برای شما اهمیت دارد، احتمال خرید آنها برای محصولات و برند شما بسیار بیشتر است. مطمئن شوید که به سرعت پاسخ دهید تا از ایجاد احساس نادیده گرفته شدن در مشتریان خود جلوگیری کنید.

 

شما باید با مشتریان خود گفتگوی یک به یک داشته باشید. مشتری نمی خواهد با یک شرکت بزرگ صحبت کند. مشتریان می‌خواهند توانایی صحبت با یک فرد مجرد را داشته باشند و نگرانی‌های آنها را برطرف می‌کند.

 

مسابقه خود را خلاق، سرگرم کننده و مرتبط با محصولات و خدمات خود کنید.

 

مردم از ارسال نظرات در صفحات وبلاگ شما قدردانی خواهند کرد. اگر اطلاعات تماس مستقیمی در وبلاگ خود ارائه نکنید، این اهمیت دو چندان می شود.

 

مطمئن شوید که هر پست وبلاگی را که می نویسید از نظر بصری دلپذیر می سازید. اگر وبلاگ شما کاملاً از بلوک های متنی تشکیل شده باشد، مردم به همان اندازه از وبلاگ شما لذت می برند. برای اینکه وبلاگ خود را از نظر بصری جذاب‌تر کنید، گرافیک‌هایی مانند لوگو، عکس یا نمودار اضافه کنید. اما نمی خواهید زیاده روی کنید و صفحه را بیش از حد محرک کنید.

 

برای بازاریابی موثرتر حساب خود را به روز نگه دارید. اگر محتوای جدید اضافه کنید، افراد علاقه خود را به صفحه شما از دست خواهند داد. پست های وبلاگ خود را در فیس بوک به اشتراک بگذارید. این کار تاثیرگذاری خوانندگان را دو چندان می کند.

 

کمپین های رسانه های اجتماعی را با تبلیغات چاپی پیوند دهید. با ارائه پیش نمایشی از کمپین خود به صورت آنلاین یا ارائه پیش نمایشی از کمپین، علاقه بیشتری را از مشتریان خود ایجاد کنید.

 

حتما مطالب خود را ارائه دهید. سعی کنید یک سوال خوب مطرح کنید تا مردم را درگیر خود کنید. از کلمات جالبی استفاده کنید که جالب هستند مانند عالی یا “شگفت انگیز”. اگر مردم کنجکاو باشند، مجبور خواهند شد درباره شرکت شما و پیشنهادات آن اطلاعات بیشتری کسب کنند.

 

اطمینان حاصل کنید که نمایه شما تماماً مربوط به ارسال مکرر شما نیست. شما می خواهید مشتریان را در جریان قرار دهید، اما همچنین باید برای برقراری ارتباط و ایجاد روابط تلاش کنید.

 

رسانه های اجتماعی یک عرصه جدید نشاط آور هستند که در آن می توانید اطلاعات کسب و کار خود را به اشتراک بگذارید. با این حال، برای رسیدن به موفقیت باید تاکتیک های درست را به کار ببرید. این نکات را دنبال کنید و مطمئناً متوجه می‌شوید که بازاریابی با رسانه‌های اجتماعی نتایج مثبتی را ایجاد می‌کند که می‌توانید اندازه‌گیری کنید و از سودهایی که می‌توانید لذت ببرید.

 

در حال حاضر، اینستاگرام قوی ترین رسانه شبکه های اجتماعی است که به راحتی می توانید کسب و کار خود را در ان به مردم سراسر جهان معرفی کنید. اگر به دنبال یک مشاور حرفه ای اینستاگرام هستید اینجا کلیک کنید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

14 − یازده =