با این نکات نظافت و مبل شویی ، مبل خود را کاملاً جدید نگه دارید.

 نحوه تمیز کردن مبل

یک مبل سفید و مخملی جلوی پنجره های روشن و آفتابی

مراقبت های روزانه و پاک کننده های خانگی می توانند مبل شما را برای سالها زیبا جلوه دهند. در صورت نشت ، لکه یا ساییدگی عمومی ، نکات ما را در مورد نحوه تمیز کردن نیمکت رعایت کنید.

مرحله ۱: رمزگشایی دستورالعمل های سازنده
هنگام یادگیری نحوه تمیز کردن مبل شویی ، اولین کاری که باید انجام دهید این است که به دستورالعمل های ارائه شده توسط سازنده توجه کنید. این اطلاعات را می توانید در برچسب مبل پیدا کنید ، جایی که دستورالعمل های تمیز کردن یا کد نامه را پیدا خواهید کرد. کد نامه ها به شما اطلاع می دهد که کدام روش های تمیز کردن را می توان با خیال راحت روی مبل خود استفاده کرد.

W: فقط مواد شوینده با پایه آب مجاز است.
S: فقط از پاک کننده های خشک و بر پایه حلال استفاده می شود.
S/W: هر دو پاک کننده بر پایه آب یا خشک ، با حلال مجاز هستند.
X: فقط جاروبرقی مجاز است. تمیز کردن بیشتر باید توسط متخصصانی انجام شود که در نحوه تمیز کردن کاناپه با این توضیحات تخصص دارند.

 

مرحله ۲: نیمکت
خود را آماده کنید قبل از اینکه تمام کار را انجام دهید ، مطمئن شوید که مبل خود را برای یک مرحله تمیز کردن اولیه آماده کرده اید که هرگونه خرده یا خاک را از بین می برد. مواد زائد و کثیفی از سطح و شکاف ها را با خلاء دستی یا ضمیمه قلم مو پاک کنید. سپس مبل شویی با استفاده از غلتک پرز موهای حیوان خانگی یا موهای خود را که ممکن است جاروبرقی از دست داده باشد جمع کنید. اگر کاناپه شما دارای روکش کوسن قابل جابجایی است ، آنها را از حالت فشرده خارج کرده و از روی کوسن بردارید – با این حال ، کت سفید را روشن بگذارید. سپس آنها را به داخل برگردانید و آنها را در ماشین لباسشویی بشویید. اطمینان حاصل کنید که دستورالعمل های سازنده را دنبال کنید – بسیاری از آنها نیاز به چرخه ملایم و آب گرم دارند.

مرحله ۳: با لکه ها روبرو شوید
اکنون که نیمکت شما عاری از هرگونه زباله سطحی است ، وقت آن رسیده است که با هر نقطه ای مقابله کنید. با استفاده از پاک کننده ارجاع داده شده از برچسب مبل ، این مراحل بعدی را دنبال کنید تا هنگام مواجهه با هرگونه لکه احساس اطمینان کنید.

رفع لکه های فوری

یک پارچه تمیز ، جاذب ، رنگ روشن بگیرید و در صورت ریختن فوری لکه کنید (مالش ندهید). برای جلوگیری از تشکیل حلقه از بیرون به داخل لکه کنید. سپس ، با یک پارچه تمیز و مرطوب (بدون صابون) ، لکه را دوباره پاک کنید تا صابون باقی مانده برداشته شود. در نهایت ، از یک پارچه میکروفیبر جدید استفاده کنید تا خشک شود. نیمکت چرمی دارید؟ راهنمای ما در مورد نحوه تمیز کردن مبل چرمی را مطالعه کنید .

رفع لکه های پیری
اگر قصد دارید لکه را با یک ماده پاک کننده درمان کنید ، آن را زودتر در یک منطقه کوچک و پنهان آزمایش کنید. اگر می توانید کاناپه خود را با آب تمیز کنید ، از یک بخارشوی اثاثه یا لوازم داخلی استفاده کنید تا هرگونه کثیفی یا لکه ای که جاروبرقی به آن نرسیده است را از بین ببرد. اگر بخارشوی اثاثه یا لوازم داخلی ندارید ، اتو را بگیرید و روی تنظیم “بخار” قرار دهید. ادامه دهید و آن را در نقاط مشكل به جلو و عقب تكان دهید. اگر ثابت شد که بخار ناموفق است ، سعی کنید با یک پارچه مرطوب و مقدار کمی صابون ظرف روی لکه لکه کنید. اطمینان حاصل کنید که آب اضافی را با یک حوله تمیز پاک کرده و بگذارید تا مواد به طور کامل خشک شوند تا ببینید که آیا لکه برطرف شده است یا خیر. اگر لکه همچنان ادامه داشت ، سعی کنید با یک پاک کننده قوی تر به سراغ آن بروید. در صورت نیاز به حلال خشک ، پاک کننده را روی پارچه ای سفید بریزید و لکه را لکه کنید. کمی راه طولانی را طی می کند ، بنابراین وسوسه نشوید از مقدار زیادی از پاک کننده های سخت استفاده کنید. گاهی اوقات ، ترفند فقط این است که این مرحله را چند بار قبل از ناپدید شدن لکه تکرار کنید.

نکته!
یک ترفند برای تمیز کردن لکه های چربی این است که کمی جوش شیرین روی محلول بپاشید ، بگذارید روغن به مدت ۳۰ دقیقه جذب شود و سپس پودر باقی مانده را با جارو برقی جارو کنید.

 

مراقبت های پیشگیرانه

مراقبت ساده بین تمیز کردن کامل می تواند از نشستن لکه ها و لکه ها در اثاثه یا لوازم داخلی جلوگیری کرده و عمر مبل شما را افزایش دهد.

در صورت امکان ، ماهانه یکبار کوسن ها و بالش ها را بچرخانید تا حتی پوشیده شوند.
بالشتک ها را مرتباً با ضربه زدن به کناره ها و انداختن آنها روی سطح تمیز پر کنید تا در شکل اولیه خود باقی بمانند.
از قرار دادن نیمکت خود در زیر نور مستقیم خورشید خودداری کنید.
برای اثاثه یا لوازم داخلی پارچه ، زباله و خاک از سطح و همچنین در شکاف ها با جارو برقی دستی یا ضمیمه برس به صورت هفتگی.
مبلمان چرمی را باید هر هفته با یک پارچه نرم گردگیری کرده و هر ۶-۱۲ ماه یکبار با نرم کننده آن را تمیز کنید تا صاف و براق بماند.

پوشش های لغزش

در پایان روز ، روکش چوبی ساده ترین راه برای تمیز نگه داشتن کاناپه با محافظت از آن در برابر خاک و ریزش است. آنها در رنگ ها و طرح های گوناگون عرضه می شوند و اکثر آنها قابل شستشو در ماشین لباسشویی هستند. حداقل ماهی یکبار روکش های خود را مسواک زده یا جاروبرقی بکشید و دستورالعمل های تمیز کردن ارائه شده را دنبال کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

9 + 5 =