با خواص بی نظیر توت فرنگی آشنا شوید

توت فرنگی یکی از میوه های خوش مزه ای است که با ظهور گرما پیدا می شود. این میوه سرشار از خواص و مواد و ویتامین های متنوع است. در این مطلب به معرفی مختصر برخی از خواص توت فرنگی می پردازیم. خواصی که این میوه را به میوه ای اعجاب انگیز تبدیل کرده است.

 

کاهش خطر بیماری های قلبی

شاید جالب باشد بدانید که توت فرنگی می تواند خطر بیماری های شدید قلبی و عروقی را از شما دور کند. در این میوه جادویی آنتی اکسیدان های بسیار قوی وجود دارد. آنتی اکسیدان هایی که رطوبت عروق را کاهش می دهند. به همین دلیل و با کاهش فشار خون از پیدایش بیماری های قلبی و عروقی جلوگیری می کنند.

 

سرشار از ویتامین سی

در این میوه ویتامین سی زیادی دیده می شود. ویتامینی که از مهم ترین ویتامین های مورد نیاز بدن به شمار می رود. راز جوانی و شادابی با خوردن توت فرنگی به دلیل وجود ویتامین های سی زیاد آن است. پس اگر می خواهید همیشه سلامت و جوان بمانید در فصل گرما از توت فرنگی غافل نشوید.

 

منبع خیلی خوبی از کیوتن

کو آنزیم کیوتن کمتر در میوه ها یافت می شود. اما توت فرنگی یکی از بهترین منابع آن است. کوآنزیمی که از مشکلات سلولی و استخوانی و پوست و مو جلوگیری می کند. این ماده از پیری و به وجود آمدن مشکلات مختلف جلوگیری به عمل می آورد. از کیوتن در کرم ها و آبرسان ها نیز به خاطر خاصیت ضدباکتریایی اش استفاده می کنند. در بمب آبرسان کامان کیوتن نیز به دلیل همین ویژگی ها از عصاره توت فرنگی استفاده شده است.

 

پیشگیری از مشکلات حافظه

با خوردن توت فرنگی مشکلات مغزی و حافظه ای مثل آلزایمر و پارکینسون به سراغ شما نمی آیند. توت فرنگی حاوی مواد معدنی بسیاری است که به سلامت مغز و حافظه کمک می کند.

 

میوه ای شادی آور

توت فرنگی حاوی موادی است که ترشح هورمون شادی را افزایش می دهد. طبق تحقیقات مشخص شده که افرادی که توت فرنگی می خورند روحیه بهتری دارند. علائم افسردگی با خوردن توت فرنگی کمتر می شود. در یک تحقیق رسمی مشخص شد که علائم افسردگی در افرادی که توت فرنگی مصرف می کنند به طرز معناداری نسبت به افرادی که این میوه را استفاده نکرده بودند کمتر شده بود. اگر می خواهید همیشه شاد باشید توت فرنگی بخورید.

 

کمک به کاهش وزرن

موادی مانند اسید الاگیگ و دیگر آنتی اکسیدان هایی که توت فرنگی دارد به شما کمک می کند تا سریع تر از شر اضافه وزن خود رها شوید. توت فرنگی می تواند جایگاه خوبی در برنامه غذایی افرادی که می خواهند لاغر شوند داشته باشد.

 

درمان یبوست

میوه خوش طعم و سرشار از خاصیت توت فرنگی پر از فیبر است. به همین دلیل از یبوست جلوگیری می کند. فیبر موجود در توت فرنگی به حرکت راحت تر مواد دفعی از روده ها کمک می کند. به همین دلیل از یبوست و دفع مشکل پیشگیری می کند. اگر مدام یبوست دارید بهتر است روزانه چند عدد توت فرنگی تازه بخورید.

 

درمان پف صورت

اگر دور چشم شما یا دیگر نواحی صورتتان پف دارد می توانید به راحتی با استفاده از ماسک توت فرنگی آنها را از بین ببرید. به این منظور به یک یا چند عدد توت فرنگی تازه نیاز دارید. توت فرنگی ها را به خوبی بشویید. آنها را له کنید و روی نواحی مورد نظر صورت خود که پف دارد قرار دهید. پس از گذشت پانزه دقیقه صورت خود را بشویید و خشک بکشید.

 

افزایش هورمون های مردان

در این میوه ترکیباتی وجود دارد که باعث قوی تر شدن هورمون های جنسی مردان می شود.

 

مبارزه با سرطان

توت فرنگی یکی از قوی ترین میوه های ضد سرطان است. این میوه و ترکیبات موجود در آن به از بین بردن رادیکال های آزاد کمک می کند. با خوردن توت فرنگی نام این بیماری خطرناک را هرگز نشنوید.

 

افزایش ایمنی بدن

با خوردن توت فرنگی گلبول های سفید بدن تقویت می شوند. اگر می خواهید راحت تر با بیماری ها مبارزه کنید توت فرنگی را از یاد نبرید. همچنین خوردن توت فرنگی در زمان بیماری باعث کاهش دوره بیماری می شود.

 

رشد بهتر موها

در توت فرنگی ویتامین سی و املاحی وجود دارد که به سلامت و رشد بهتر موها کمک می کنند. اگر به مشکلات مو مثل ریزش یا موخره دچار هستید توت فرنگی بخورید.

 

کاهش سریع تر سرماخوردگی

با خوردن توت فرنگی بسیاری از بیماری ها ماند سرماخوردگی را زودتر درمان کنید. این میوه پر از ویتامین سی است که به درمان سریع سرماخوردگی کمک می کند.

 

میوه ای مفید برای چشم ها

با خوردن توت فرنگی مشکلات بینایی و چشم ها نیز کمتر می شوند. افرادی که توت فرنگی می خورند کمتر یا دیرتر به آب مروارید دچار می شوند. این موضوع به خاصر خواص بی نظیر توت فرنگی برای چشم ها و بینایی است.

 

میوه ای برای استخوان ها

اگر می خواهید همیشه استخوان هایی محکم و سالم داشته باشید توت فرنگی بخورید. این میوه به سلامت و استحکام استخوان ها کمک می کند. با خوردن توت فرنگی پوکی استخوان و ضعف استخوان ها از شما دور می شوند.

 

لایه برداری پوست

اگر می خواهید یک لایه بردار طبیعی برای پوست داشته باشید می توانید از یک یا چند توت فرنگی استفاده کنید. کافی است چند توت فرنگی را نرم و له کنید و روی صورت خود قرار دهید. با ماساژ توت فرنگی بر روی پوست سلول های مرده پوست از آن جدا می شوند. دانه های سیاه روی توت فرنگی به مانند اسکراب عمل کرده و پوست شما را از سلول های مرده تخلیه می کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو × 2 =