با راه پله چوبی دکوراسیون خود را دگرگون کنید!

چوب پرکاربردترین عنصر در ساخت راه پله است. در واقع، این ماده به تنهایی دارای مزایای بسیاری از جمله زیبایی، ظرافت، دوام است. علاوه بر این، راه پله چوبی جذابیتی دارد که آن را از دیگر انواع راه پله متمایز می کند. در این مقاله شما را با چند مزیت راه پله چوبی آشنا می کنیم.

زیبایی شناسی راه پله چوبی

زیبایی شناسی اولین دارایی پلکان چوبی است. جذابیتی دارد که آن را از پله های بتنی و فلزی متمایز می کند. علاوه بر این، نوع راه پله گرما و حسی است که به آن ظرافت می بخشد. علاوه بر این زیبایی بصری آن قابل مقایسه نیست. همچنین لازم به ذکر است که در صورت ترکیب با مواد دیگر مانند:

  • شیشه ؛
  • بتن;
  • فلز و غیره
راه پله چوبی

این نوع اختلاط بیشتر به زیبایی آن کمک می کند. همچنین امکان رنگ آمیزی راه پله چوبی با رنگ مورد نظر شما وجود دارد. به عنوان مثال، می توانید رنگی را انتخاب کنید که با فضای داخلی شما مطابقت داشته باشد. بنابراین، با زیبایی شناسی خانه شما مطابقت دارد.

با این حال، توجه داشته باشید که برای داشتن یک راه پله چوبی واقعا زیبا، باید با متخصصان تماس بگیرید.

راه پله به راحتی قابل تطبیق است

یکی دیگر از مزایای راه پله چوبی این است که به راحتی قابل تطبیق است. این را می توان به طرق مختلف متوجه شد.

راه پله چوبی را می توان در سبک های مختلف ساخت

شما می توانید سبک های مختلف را با یک راه پله چوبی انتخاب کنید. این یکی از مزایای اصلی آن است. بنابراین، می توانید طبق سلیقه خود، یک راه پله کلاسیک، مدرن یا حتی معاصر ایجاد کنید. شما همچنین می توانید بین سبک های غیر معمول و روستیک انتخاب کنید.

واضح است که اجازه دهید با خواسته های خود هدایت شوید تا به سبک پلکانی که می خواهید برسید. با مانور پذیری که چوب ارائه می دهد، شما این فرصت را دارید که خلاقیت خود را به کار بگیرید. در صورت امکان می توانید با ترکیب چوب با مواد دیگر یک راه پله منحصر به فرد بسازید. فقط پروژه خود را به خوبی برای یک نجار که در مورد آن می داند توضیح دهید.

راه پله چوبی را می توان با اسانس های مختلف ساخت

یکی دیگر از مزایای قابل توجه راه پله  چوبی این است که می توان آن را با اسانس های مختلف ساخت. معمولاً صنعتگران از کاج و بلوط به عنوان گونه پایه برای راه پله های چوبی استفاده می کنند. با این حال، می توان انواع چوب های عجیب و غریب به همان اندازه جذاب و ظریف را انتخاب کرد. بنابراین شما می توانید بین چوب های نرم از کشورهای سردسیر و چوب های همه رنگ انتخاب کنید.

مقاومت راه پله چوبی

یکی دیگر از مزایای قابل توجه راه پله چوبی مقاومت آن است. در واقع، از نظر مقاومت کاملاً تمام معیارها را برآورده می کند. علاوه بر این، راه پله چوبی رطوبت و همه شرایط آب و هوایی را به خوبی تحمل می کند. همچنین باید اضافه کرد که می تواند تا سال ها بدون تجربه سایش دوام بیاورد. بسته به نوع چوبی که انتخاب کرده اید، می توانید برای مدت طولانی از راه پله خود لذت ببرید.

راه پله چوبی زیبا امروزه نیز بسیار محبوب هستند، زمانی که چندین گزینه دیگر وجود دارد. توضیح این واقعیت آسان است. نکته اصلی این است که پله های چوبی نسبتاً ارزان هستند. و همچنین تنوع بسیار زیادی از گزینه های طراحی را ارائه می دهند. شما می توانید پله های مدرن و سنتی را بدون هیچ مشکلی سفارش دهید .

چوب از دیرباز یکی از محبوب ترین مصالح در ساخت پله بوده است. جای تعجب نیست! مواد دارای مزایای بسیاری است. چرا واقعا ارزش سرمایه گذاری روی پله های چوبی را دارد؟

یکی از مهمترین بحث ها ظاهر آنهاست. نمی توان انکار کرد که پله های چوبی بسیار زیبا هستند. مواد طبیعی محبوب می تواند هر اتاق را زیبا کرده و آن را دنج جلوه دهد. با این حال، این همه چیز نیست. همچنین مهم است که به یاد داشته باشید که انواع مختلفی از چوب وجود دارد که به راحتی می توان نوع چوبی را پیدا کرد که مناسب یک سبک داخلی خاص باشد. چه سبک روستیک، مدرن، مینیمالیستی و غیره را انتخاب کرده باشید، پله های چوبی ظریف گزینه معقولی هستند.

همانطور که گفته شد، انواع مختلفی از چوب وجود دارد. نسبتاً اغلب انتخاب شده عبارتند از: بلوط، خاکستر، افرا و راش. این چوب ها به قدری سخت هستند که برای کف پله ها نیز بسیار مناسب هستند . البته باید تاکید کرد که از چوب نرم در ساخت پله ها نیز استفاده می شود . به عنوان مثال، کاج و صنوبر است – این چوب ها، به عنوان مثال، برای نرده ها مناسب هستند .

قیمت های مطلوب – این دومین استدلال مهم برای پله های چوبی است. اگر می خواهید به طور موثر در پله های جدید صرفه جویی کنید، می توانید پله های چوبی را به عنوان مثال از لهستان سفارش دهید . بسیاری از شرکت های با تجربه و حرفه ای در لهستان وجود دارند که در درجه اول پیشنهاد خود را به مشتریان آلمانی ارائه می دهند. پله های چوبی لهستان جایگزین ارزانی برای پله های نسبتا گران قیمت ساخت آلمان است. حتی اگر پله های چوبی سفارشی را انتخاب کنید، می توانید انتظار قیمت نسبتا پایینی داشته باشید.

مزایای پله های چوبی

با این حال، مزایای دیگری از پله ها وجود دارد که باعث می شود این نوع به دفعات انتخاب شود. در اصل، چوب یک ماده بادوام و بسیار مقاوم است. بنابراین اگر به دنبال راه حلی هستید که بتوان سال ها بدون هیچ مشکلی از آن استفاده کرد، می توانید به پله های چوبی اعتماد کنید. آنچه همچنین مهم است، چوب آب و هوای داخل خانه را بهبود می بخشد. علاوه بر این، نگهداری بیشتر پله های چوبی نسبتاً آسان است. مزیت این است که راه پله چوبی ها خواص صوتی بسیار خوبی دارند. بر خلاف پله های ساخته شده از فلز یا سنگ، سر و صدای پا را جذب می کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هفده − شانزده =