با مدلهای مختلف مسواکها آشنا شوید

مسواک مهم ترین ابزاری است که همه ما برای شستن و مراقبت از دهان و دندان هایمان استفاده می کنیم. با پیشرفت علم و با توجه به نیازها و سلیقه های مختلف بشر به تدریج انواع مختلفی از مسواکها ساخته شده است. هر کدام از این مسواکها ویژگی هایی دارند که با دیگری متفاوت است. هر کدام برای نیاز های مختلفی ساخته می شوند. در این مطلب قصد معرفی برخی از معروف ترین مدلهایی را داریم که در مورد مسواک وجود دارد.

 

ساده و برقی

مسواکها را در مدلهای ساده و کلاسیک و یا الکتریکی و برقی می سازند. مدلهای معمولی را باید به کمک دست و با تکان دادن دست استفاده کرد. اما مسواک برقی دارای یک سری قابل حرکت است. حرکت سری در مدلهای الکتریکی به صورت چرخشی یا دورانی است. سری به صورت دورانی و با سرعتی ثابت می چرخد و باعث می شود که به راحتی بتوان دندان ها را شست و شو داد. مدلهای برقی نیز خودشان گستردگی خودشان را دارند. به طور مثال برخی به صورت باطری خور هستند. برخی شارژی هستند و برخی با وصل شدن به برق مستقیم کار می کنند. تنوع مسواکها در مورد مدلهای بدون برق نیز زیاد است. مدلهای بدون برق خودشان به شکل هایا مختلف هستند. که در ادامه معرفی خواهیم کرد.

 

کودک و بزرگسال

از وقتی دندان در می آوریم باید مراقبت و شست و شو را شروع کنیم. حتی دندان های شیری کوچک را نیز باید شست و شو داد. پس مسواکها باید مناسب کودکان و یا مناسب بزرگتر ها باشند. بدیهی است که مسواکهای بچه گانه اندازه کوچک تری دارند. سری مسواکهای کودکان کوچک تر است. هم چنین دسته کوتاه تری دارند. مدلهای کودکانه را با شکل و شمایل شخصیت های کارتنی و با رنگ های جذاب تر می سازند. مدل های بزرگ تر ها دارای سری بزرگ تر و پهن تر است. مسواکهایی که برای بزرگتر ها ساخته می شود دسته بلندتری نسبت به بچه گانه ها دارد. هم مسواک بچه گانه و هم مسواک بزرگسالان در مدلهای ساده و برقی وجود دارد.

 

نرم و سفت و متوسط

این اصطلاح در مورد مسواکها اهمیت زیادی دارد. این اصطلاح نشان می دهد که میزان سفتی و نرمی سری مسواک به چه اندازه ای است. مدلهای نرم دارای برس خیلی نرم هستند. این مدلها برای دندان های حساس و یا دندان های ایمپلنت شده مناسب هستند. مدلهای متوسط پر استفاده ترین مدل هستند. سری این مسواک ها نه بیش از حد نرم و نه بیش از حد سفت است. اگر دندان های عادی و معمولی دارید این مدل مسواکها برای شما بهتر هستند. مسواک های سخت و یا سفت نیز برای کسانی که دندان هایشان جرم زیادی دارد مناسب است.

 

برندهای ایرانی و خارجی

تنوع در مدل مسواکها در مورد برندهای مختلف بسیار زیاد است. هم شرکت های ایرانی و هم شرکت های خارجی این محصول را در مدل های مختلف و با برند خودشان تولید می کنند. هم در مدلهای ایرانی و هم در بین مدلهای وارداتی نمونه های خوبی وجود دارد. مسواک اورال بی یکی از معروف ترین برندهای وارداتی و برند پنبه ریز یکی از معروف ترین های ایرانی است. هم نمونه های ایرانی و هم خارجی در مدلهای ساده و برقی و همه این ها سفت و نرم و متوسط دارند. پس تنوع خیلی بیشتر از این هاست.

 

اورتودونسی

کسانی که اورتودونسی می کنند باید از مسواک های خاصی استفاده کنند. این مسواک ها را با وجود سیمی که در دهان وجود دارد استفاده می کنند. معمولا پزشکان خود نوع مسواکی که برای اورتودونسی مناسب است را معرفی می کنند. مسواکهای اورتودونسی را می توانید هم در مدلهای ساده و هم در مدلهای برقی و الکتریکی پیدا کنید. در هر دو نوع نیز محصولات خوبی با برندهای مختلف وجود دارد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج × چهار =