با میخک درد دندان را از بین ببرید

دندان درد یکی از بد ترین و سخت ترین درد هاست. گرچه همه درد ها سخت هستند. اما درد دندان چیز دیگری است. آن قدر سخت است که گویی امان را از انسان می گیرد. از هر دندان بی شمار اعصاب خارج شده و این اعصاب مستقیم به مغز می روند. به همین خاطر در زمانی که درد دندان داریم گویی مغزمان دارد منفجر می شود. درد دندان باعث سردرد و بی قراری می شود. البته که پس از این که دندان ما این چنین درد داشت حتما باید به یک دندان پزشک مراجعه کنیم تا مشکل را از بین ببرد و دندان ما را درمان نماید. اما به هر حال راه حلی که موقتا که به کمک آن بتوانیم درد را کاهش بدهیم به ما کمک زیادی می کند. در طب سنیت روش هایی برای درمان درد موضعی و بی حسی وجود دارد. روش هایی که در زمان قدیم از آن ها برای دردهای شدیدی چون دندان درد استفاده می شده است.

گیاه میخک یک گیاه خود رو است. این گیاه وحشی است و در دشت و صحرا می روید. البته که به دلیل خواص بسیارش در شمار داروهای گیاهی جای دارد. و خیلی ها آن را پرورش می دهند و به فروش می رسانند. داروهای گیاهی زیادی هم وجود دارد که بر پایه گیاه میخک ساخته می شوند. بسیاری از این دارو ها برای درمان موضعی درد دندان استفاده می شوند. در خمیرها و پماد های سر کننده طبیعی گیاهی نیز از گیاه میخک استفاده زیادی می شود. درمان درد دندان با میخک یک روش قدیمی و بسیار کارساز است. روشی که در زمان هایی چون کشیدن دندان از آن استفاده می شد. آن زمان مواد بی حسی وجود نداشت و از گیاهانی چون میخک برای کاهش درد و بی حسی موضعی استفاده می شده است.

یک روش ساده برای این که موقتا درد شدید دندان خود را از بین ببرید این است که کمی پودر میخک تهیه کنید. این پودر را بر روی دندان خود قرار دهید. دهان خود را بسته نگهدارید و صحبت نکنید. آب دهان خود را هم قورت ندهید. زبان خود را ثابت نگاه دارید. بزاق دهان ترشح می شود و با پودر میخک که آن را روی دندان گذاشته اید مخلوط می شود. خمیری حاصل می شود که به مانند خمیری سر کننده خواهد بود و درد را از بین می برد.

استفاده از گل سالم میخک نیز خیلی خوب است و فواید زیادی دارد. گل را روی دندان بگذارید و به همان صورت که توضیح داده شد دهان را بسته نگاه دارید. یعنی زبان ثابت باشد و آب دهان قورت داده نشود. گل با بزاق دهان نرم می شود و موضع را سر می کند و درد را از بین می برد. این راه حل تا زمانی که به پزشک برسید می تواند درد را از شما دور کند.

توجه داشته باشید که رعایت بهداشت در این زمان یعنی زمانی که دندانتان مشکلاتی دارد مهم تر از پیش است. مسواک زدن باعث می شود که زمینه باکتریایی در دهان ایجاد نشود و مشکل را بدتر نکند. اگر نمی توانید مسواک بزنید و دندانتان تیر می کشد از خمیردندانهایی استفاده کنید که روی آنها نوشته شده است برای دندانهای حساس. این محصولات در بازار زیاد هستند. خمیر دندان سنسوداین بسیاری از این محصولات دارد. در مدتی که نوبت پزشک پیدا کنید بهداشت را رعایت کنید. از میخک نیز برای کاهش درد استفاده کنید.

توجه داشته باشید که میخک و پودر آن را قورت ندهید. چرا که ممکن است باعث بروز آلرژی شود. پس از این که درد دندان کاهش پیدا کرد آب دهان و میخک را بیرون بریزید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

13 + هفده =