با واگذاری خدمات ام دی اف به کارگاههای خدماتی کابینت کار حرفه ای شوید!!

با به وجود آمدن و رواج کارگاههای خدمات ام دی اف و تجهیز آنها به ماشین آلات پیشرفته MDF ، تحول عظیمی در صنعت دکوراسیون به وجود آمد. طراح های پیشرفته با ظرافت و جزئیات بر روی ورقهای ام دی اف پیاده می شود.
با وجود اینکه هنوز کابینتهای مدرن با درهای تخت و ساده طرفداران زیادی دارد؛ اما ظرافت در ساخت دکوری با طرح های مدرن لزوم استفاده از این تجهیزات را صد چندان می کند. به علاوه کابینتهای سبک کلاسیک، نئوکلاسیک و انزو به بازار آمده است که علاوه بر حساسیت در برش ورق های این سبک، برای ساخت درها به تجهیزات و ماشین آلات پیشرفته cnc و وکیوم نیاز است. هر کابینت کار نمیتواند کارگاه خود را به این ماشین ها تجهیز کند. چون علاوه بر قیمت بالا کار با این دستگاهها نیازمند تخصص است.
راه حل این موضوع سفارش خدمات ام دی اف به کارگاههای خدماتی است. عمده فعالیت این کارگاهها برش ورق، نوار پی وی سی، خدمات CNC و وکیوم است. در ادامه به اختصار درباره هرکدام از این خدمات توضیحاتی عنوان می کنیم.

خدمات برش ورق ام دی اف

کارگاههای خدمات ام دی اف برای برش ورق از دستگاه پیشرفته پانل بر اتوماتیک استفاده می کنند. این دستگاه خدمات برش را با سرعت، ظرافت، دقیق و با حداقل پرتی ورق انجام می دهد. علاوه بر برش ورق ام دی اف، سایر ورق ها مثل فومیزه، نئوپان، صفحه کابینت و … با دستگاه کات برش می خورند.

قیمت خدمات برش ام دی اف

اجرت برش به صورت ورقی محاسبه می شود و بر ای انواع ورق ها متفاوت است. در میان انوا ورق ها، ورق سه میل کمترین هزینه برش را دارد.

خدمات نوار PVC

پس از برش ورقها، برای پوشاندن لبه های زبر و خشن آن از نوار لبه PVC استفاده می شود. در گذشته برای چسباندن این نوار از چسب های اتویی استفاده می شد. اما دوام چندانی نداشت. با مرور زمان چسب های بادوام تر و دستگاههای پیشرفته برای این کار ساخته شد. از جمله این دستگاهها، لبه چسبان پی وی سی است. استفاده از این دستگاه و چسبهای با کیفیت دوام نوارهای لبه PVC را بیشتر کرده است. دیگر با تغییر درجه حرارت خاصیت خود را از دست نمی دهند.

قیمت خدمات پی وی سی ام دی اف

هزینه چسباندن نوار لبه پی وی سی به صورت متری محاسبه می شود. و متناسب با نوع نوار متفاوت است. هرساله از طرف اتحادیه درودگران هر منطقه مبلغ آن به کارگاههای خدماتی اعلام می شود.

خدمات سی ان سی ام دی اف

برای برش ورق در طرح های خاص، همچنین حکاکی و ایجاد طرح روی ورق ام دی اف از دستگاهها cnc استفاده می شود.
استفاده عمده از این ستگاه در ساخت درهای کابینتهای سبک کلاسیک، نئوکلاسیک و انزو است. کابینت کاران خدمات cnc ام دی اف خود را به کارگاههای خدماتی واگذار می کنند.
علاوه بر کابینت برای ساخت تابلوها، کانتر و دکوری های خاص از خدمات سی ان سی استفاده می شود.

قیمت خدمات سی ان سی

بسته به طرح مد نظر برای cnc هزینه آن متفاوت خواهد بود. محاسبه اجرت انجام خدمات سی ان سی به صورت دقیقه ای محاسبه می شود.

خدمات وکیوم ام دی اف

تکنولوژی وکیوم در واقع روکش کردن ورق ها با یک لایه PVC است. در واقع روکش وکیوم نوعی روکش پی وی سی که بر روی ورق خام یا انواع چوب کشیده می شود.
استفاده از تکنولوژی وکیوم باعث تخلیه هوای موجود در بین سطح ام دی اف و روکش می شود. در نتیجه مقاومت آن در برابر خواهد شد.
کاربرد عمده خدمات وکیوم ام دی اف، در ساخت درهای کلاسیک کابینت و کمدها است.

قیمت خدمات وکیوم ام دی اف:

هزینه انجام خدمات وکیوم ام دی اف به صورت سینی محاسبه می شود.

سخن پایانی

هزینه انجام خدمات ام دی اف هرساله از سمت اتحادیه درودگران هر منطقه اعلام می شود و کارگاههای خدماتی موظف هستند که مطابق با این نرخ نامه اجرت انجام خدمات را دریافت کنند. اما هر کارگاه خدماتی مطابق با سیاستهای کارگاه می تواند هزینهای پایینتر از نرخ مصوب دریافت کند. علاوه بر این کارگاههای خدماتی به مناسبتهای مختلف طرح های تخفیفی را اجرا می کنند که سفارش به آنها در این بازه زمانی بسیار به صرفه است.
واگذاری انجام خدمات به کارگاههای خدمات ام دی اف باعث بالا بردن کیفیت و سرعت انجام آنهاست. و کابینت کاران تنها عملیات مونتاژ و نصب را انجام می دهند. به این صورت می توانند سفارشات بیشتری را مدیریت کنند. علاوه بر این خطرات ناشی از عملیات برش ام دی اف که اکثر کابینت کاران یک بار تجربه آن را دارند؛ با واگذاری خدمات برش کاملا از بین می رود.
پس پیشنهاد ما درمورد واگذاری خدمات را جدی بگیرید اما در انتخاب کارگاه نهایت دقت را داشته باشید تا خدمات کامل ام دی اف بدون عیب و نقص به شما تحویل داده شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

18 − هفده =