با چند خاصیت جالب ویتامین سی برای پوست آشنا شوید

یکی از ویتامین هایی که همه ما نام آن را شنیده ایم ویتامین معروف نوع سی است. این ویتامین خواص زیادی برای بدن دارد. یکی از منابع این ویتامین میوه ها هستند. در بسیاری از میوه هایی چون پرتقال، گریپ فروت، لیمو و… این ویتامین به وفور یافت می شود. از خواص این ویتامین می توان به تامین انرژی بدن اشاره کرد. در این مطلب اما می خواهیم به بررسی و معرفی بیشتر برخی خواص این ویتامین برای پوست بپردازیم. شاید برای شما نیز این خواص بسیار ویتامین سی برای پوست جالب باشد.

 

رفع تیرگی و خستگی پوست

تا به حال پس از یک روز طولانی آب پرتقال نوشیده اید؟ حتما دیده اید که با نوشیدن آب پرتقال گویی قوای مجدد می گیرید. چرا که پرتقال به شما انرژی می دهد. این ویتامین خاصیت ضد خستگی دارد. جالب این است که اثر این ویتامین بر روی پوست نیز همین طور است. یعنی می تواند خستگی پوست را از بین ببرد. شاید اصلا نام خستگی در مورد پوست به گوش شما نرسیده باشد. اما پوست نیز خسته می شود. حتما متوجه شده اید که هنگامی که تازه از خواب بر می خیزید چقدر پوستتان شاداب و شفاف است. اما در پایان روز و در روزهایی که خیلی کار می کنید این شادابی کمتر می شود. در واقع پوست شما خسته می شود و شادابی و شفافیت خود را از دست می دهد. با نوشیدن خوراکی های حاوی ویتامین سی می توانید دوباره نشاط دوباره پیدا کنید. ویتامین مهم سی حتی در برخی از محصولات بهداشتی پوست مثل کرم ها نیز یافت می شود. یکی از بهترین و تاثیر گذارترین محصولات بر پایه این ویتامین کرم ویتامین سی الارو است که اثر بخشی فوق العاده دارد.

 

افزایش کلاژن سازی پوست

اگر در مورد پوست و این که چه موادی برای سلامت و شادابی آن نیاز است تحقیق کرده باشید حتما نام کلاژن را شنیده اید. یکی از مهم ترین موادی که پوست بدن و صورت ما برای سلامت و شادابی نیاز دارد کلاژن است. کلاژن به پوست شما اجازه بازسازی می دهد. اگر کلاژن کافی داشته باشید همیشه پوستی محکم خواهید داشت. این ماده به عنوان مهم ترین ماده در خیلی از کرم های لیفتینگ و محکم کننده صورت یافت می شود. اما اگر می خواهید به پوست خود کمک کنید تا این ماده را به صورت طبیعی و توسط خودش بسازد به ویتامین سی نیاز دارید. خوردن خوراکی ها و میوه های حاوی ویتامین سی سرعت بازسازی پوست و کلاژن سازی را بیشتر می کند. استفاده کرم های دارای این ویتامین نیز همین خاصیت ایجاد می کنند.

 

جلوگیری و درمان لکه های پوستی

اگر روی صورت شما لکه هایی ایجاد شده باشد ممکن است کمی شما را ناراحت و نگران کرده باشد. این لکه ها به دلایل مختلف می تواند روی صورت شما به وجود آمده باشد. دلایلی مثل آفتاب، لامپ های مهتابی، افزایش سن و حتی ژنتیک می تواند عامل پیدایش این لکه ها بر روی پوست باشند. با تامین ویتامین سی برای بدن خود می توانید سرعت درمان این لکه ها را بیشتر کنید. همچنین اگر می خواهید به لکه های پوستی دچار نشوید میوه های دارای این ویتامین مثل پرتقال را فراموش نکنید.

 

کاهش جوش و آکنه

ویتامین سی می تواند التهابات پوستی را کاهش بدهد. همچنین خاصیت آنتی اکسیدانی دارد. پس در کاهش و درمان جوش های پوستی بسیار تاثیر گذار است. اگر مدام جوش می زنید نوشیدنی هایی که ویتامین سی دارند بنوشید. خوردن میوه های دارای ویتامین سی شما را از شر این جوش ها راحت می کنند.

 

کمک به ترمیم سریع جای زخم

گاهی وقت ها زخم یا خراشی روی پوست به وجود می آید که دیر از بین می رود. ممکن است پس از این که خراش یا زخم ایجاد شده از بین می رود جای آن می ماند. ویتامین سی سرعت بهبود و بازسازی سلول های پوستی را افزایش می دهد و این آثار به جای مانده را سریع تر از بین می برد.

 

درمان آفتاب سوختگی

ویتامین جالب و مفید سی اثرات منفی اشعه های فرابنفش خورشیدی را از بین می برد. اگر در اثر آفتاب دچار سوختگی، قرمزی و التهاب در پوست خود شده اید ویتامین سی درمانی کنید. کافی است مصرف این ویتامین را جدی بگیرید. همچنین می توانید از کرم های دارای این ویتامین به صورت موضعی استفاده کنید و مشکل خود را زودتر درمان کنید.

 

روشن و شفاف کننده پوست

اگر به بروشور محصولات و کرم هایی که کار روشن کنندگی پوست انجام می دهند دقت کنید حتما نام ویتامین سی را می بینید. این ویتامین پوست شما را روشن و شفاف می کند. به صورتی که رنگ پوست شما درخشان تر و زیباتر می شود. زیبایی ایجاد شده در اثر ویتامین سی بسیار خاص و قابل توجه است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

14 − 13 =