با چه کسانی درباره طراحی فضای سبز صحبت کنیم؟

محوطه سازی یک حیاط می تواند ساده یا دشوار باشد، همه اینها به میزان آگاهی شما از ورود به پروژه بستگی دارد. اگر در چند استراتژی ساده، از جمله استراتژی‌هایی که در این مقاله خوانده‌اید، به خوبی آشنا هستید، برای انجام پروژه خود مشکلی ندارید، بنابراین برای اطلاعات بیشتر به ادامه مطلب مراجعه کنید.

ایده های محوطه سازی را از مجلات خانه و باغ جمع آوری کنید. این مجلات اغلب زیباترین خانه ها و زیباترین باغ ها را به نمایش می گذارند. اگرچه ممکن است نتوانید ظاهری را که در مجله پیدا می‌کنید به طور کامل کپی کنید، اما می‌توانید الهام‌بخشی به دست آورید که به شما کمک می‌کند تا به محصول نهایی‌ای برسید که به آن افتخار می‌کنید.

قبل از شروع کار محوطه سازی، حتماً اهداف خود را برنامه ریزی کرده و بودجه خود را ارزیابی کنید. این اطمینان حاصل می کند که شما یک برنامه محکم دارید تا قبل از اتمام کار، مواد تمام نشود. همچنین به شما ایده بهتری از نیازهای طراحی شما می دهد.

گیاهان همراه را در باغ خود بکارید. این گیاهان به طور طبیعی با یکدیگر همکاری می کنند تا به یکدیگر در دفع آفات و بیماری ها کمک کنند. این می تواند به شما کمک کند تا باغ سالم تری بدون استفاده از آفت کش ها داشته باشید. با یک جستجوی سریع در اینترنت می توانید اطلاعات زیادی در مورد گیاهان همراه پیدا کنید.

از سنگ و سنگریزه برای کاهش میزان چمن روی چمن خود استفاده کنید. سنگ ها و سنگریزه ها افزودنی های جذابی برای هر حیاط هستند و نیازی به نگهداری منظم ندارند. چمن نیاز به چمن زنی منظم، آبیاری و کود دهی دارد. کاهش مقدار چمن در حیاط می تواند به صرفه جویی در وقت و انرژی شما کمک کند.

هزینه کمتر همیشه بهترین ایده نیست. گزینه ارزان تر همیشه کیفیت مناسبی به شما نمی دهد. اگرچه فروشگاه‌های تخصصی کمی گران‌تر هستند، اما تازه‌کاران باید از آن‌ها استفاده کنند تا بتوانند مشاوره و لوازم باکیفیت مورد نیاز برای موفقیت را دریافت کنند.

برای کمک به صرفه جویی در هزینه، در حالی که کیفیت را فدا نمی کنید، خارج از چارچوب فکر کنید. به عنوان مثال، مکان های ساخت و ساز و تخریب مکان های خوبی برای یافتن آجر و گاهی اوقات مالچ نیز هستند. مراکز گیاه شناسی و مکان های دیگر نیز گاهی اوقات فروش گیاهان را ارائه می دهند. در صورت برنامه ریزی، گزینه های بیشتری برای شما وجود دارد.

بهتر است که با افراد یا مجموعه های متخصص مانند باغ گل رضوان درباره طراحی فضای سبز صحبت کنید. صحبت با این افراد یا مجموعه ها می تواند به شما کمک زیادی کند. بیشتر افراد بدون داشتن علم کافی به انجام این کار می زنند که نتیجه مفیدی برای آنها ندارد.

هنگام برنامه ریزی برای طراحی منظره خود، به دقت رنگ گل ها، درختان و علف هایی را که می خواهید استفاده کنید در نظر بگیرید. ممکن است متوجه شوید که محدود کردن پالت خود به تنها یک یا دو رنگ بیشترین تأثیر بصری را دارد. انتخاب بیش از حد رنگ های متضاد ممکن است محوطه سازی شما را ژولیده و وحشی نشان دهد.

در حالی که ممکن است قادر به استخدام یک معمار منظر یا طراحی حرفه ای برای توسعه برنامه های محوطه سازی خود نباشید. ارزش پرداخت هزینه مشاوره یک ساعته با یکی را دارد. انجام این کار می تواند به شما کمک کند تا ایده های خود را اصلاح کنید و از اشتباهات پرهزینه جلوگیری کنید.

قبل از شروع هر پروژه محوطه سازی، مهم است که کدهای شهرستان یا قوانینی را که ممکن است نیاز به رعایت آنها داشته باشید بررسی کنید. به عنوان مثال، برخی از گیاهان و اشیاء سنگین وجود دارند که در بالای یک زمین تخلیه سپتیک مجاز نیستند. یک بررسی ساده با شهرستان می تواند میدان تخلیه را پیدا کند و به شما کمک کند از فاجعه جلوگیری کنید!

برای ایجاد یک طراحی منظر موفق، لازم است مناطق مختلف نور خورشید را در حیاط خود ارزیابی کنید. با درک اینکه کدام مناطق در طول روز آفتاب کامل، جزئی یا بدون آفتاب دریافت می کنند، می توانید گیاهانی را انتخاب کنید که به احتمال زیاد در فضای بیرونی خاص خود رشد می کنند.

وقتی گیاهان را انتخاب می کنید، به بافت و الگوهای شاخه ای آنها توجه کنید. رنگ همه چیز نیست. گیاهانی را با اشکال و بافت های مختلف انتخاب کنید تا طرحی جالب خلق کنید که هرگز از دیدن آن خسته نخواهید شد. همچنین باید به خاطر داشته باشید که یک گیاه در طول رشد خود دارای ساختارهای انشعاب متفاوتی خواهد بود.

از جمله گیاهان گلدار و انواع مختلف درختان به انتخاب منظره شما علاقه و زیبایی می بخشد. درختچه هایی که گل می دهند یا توت رشد می کنند می توانند منبع رنگی برای باغ شما باشند. علاوه بر این، گونه های درختی را در نظر بگیرید که در فصل شکوفه های زیادی دارند، مانند درختان گیلاس.

از رنگ استفاده کنید. محوطه سازی اغلب گران است. اگر پولی برای خرج کردن ندارید، گل را امتحان کنید. نیازی به صرف هزینه برای گیاهان کمیاب و عجیب و غریب نیست. بسیاری از گل ها بسیار ارزان هستند و به راحتی به دست می آیند. کاشت مقداری در اینجا و آنجا می تواند جان تازه ای به زمینی که زمانی خسته کننده بود بدهد.

در مورد گنجاندن یک ویژگی آب در پروژه محوطه سازی خود فکر کنید. این می تواند چیزی کوچک باشد، مانند یک آبشار پیش ساخته، یا چیزی پیچیده تر مانند یک حوض و نهر. این واقعاً ظاهر و احساس دراماتیکی به هر پروژه محوطه سازی می بخشد. حتی می توانید بسیاری از گیاهان آبزی گلدار را نیز در آبنمای خود بگنجانید.

به اشتراک گذاری هزینه محله یک جایگزین عالی برای خرید هر آیتم مورد نیاز برای چشم انداز به تنهایی است. به اشتراک گذاری هزینه محله شامل داشتن گروهی از همسایگان دوستانه است که برای خرید ابزار پول جمع می کنند. ابزارها، به عنوان مثال یک ماشین چمن زنی با کیفیت بالا یا یک دمنده برگ، سپس توسط همه همسایگان به اشتراک گذاشته می شود. در مرحله بعد، برنامه ای را برنامه ریزی می کنید که در آن هر فرد تجهیزات را برای مدت زمان مشخصی قرض می گیرد.

از برخی از محصولات جدید که در حاشیه های منحنی و رنگی موجود هستند در طرح محوطه سازی خود استفاده کنید. حاشیه ها و تخت های زاویه ای در چشم عجیب به نظر می رسند و غیر طبیعی هستند. وقتی از حاشیه‌های منحنی و رنگ‌هایی استفاده می‌کنید که گیاهان را متضاد یا تحسین برانگیز می‌کنند، حس طبیعی‌تری به محوطه‌سازی شما می‌دهد.

تمام نکاتی که در اینجا گنجانده شده است راه‌های آسانی هستند که می‌توانید در صورت داشتن زمان و بودجه، حیاط پشتی، حیاط جلویی یا حتی هر دو را تغییر دهید. فقط از چیزهایی که آموخته اید برای تهیه یک طرح ساده برای تغییر ظاهر و احساس خانه خود استفاده کنید، که منجر به افزایش جذابیت محدود می شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 × سه =