بدون ایجاد آسیب جوشها را از بین ببرید

خیلی اوقات جوشهای پوستی به خصوص در نواحی اصلی صورت برای خیلی از ما نگران کننده هستند. موقعی که این جوش ها به وجود می آیند ناراحت می شویم. چرا که صورت ما را و چهره ما را زشت تر می کنند. به همین خاطر دوست داریم کاری کنیم که هر چه سریع تر از شر آن ها خلاص شویم. اما باید حواسمان باشد که روشی را برای نابودی شان انتخاب نکنیم که به پوست ما آسیب برساند. جوش ها نوعی التهاب هستند. اگر درست با آن ها تا نکنیم و رفتار مناسبی با آن ها نداشته باشیم می توانند بدتر هم شوند. گاهی نادانسته با دست زدن به برخی جوش ها باعث می شویم جوش های بیشتری به وجود بیاید. که مسلما درمان تعداد زیادتری از آن جوش ها هم سخت تر می شود. جوش های پوستی خیلی حساس هستند. پوست صورت نیز خودش حساس است. پس باید بدانیم چه روشی را برای از بین بردن این جوش ها انتخاب می کنیم و آیا آن روش عوارضی هم دارد یا خیر. روش های زیادی برای درمان و یا کاهش جوش های پوستی به خصوص برای ناحیه صورت وجود دارد. استفاده از قرص ها و داروهای شیمیایی برخی از این روش هاست. یا کرم های زیادی وجود دارد که می توانند جوش ها را از بین ببرند یا شدت آن ها را کمتر کنند.

برخی از کرمهای موجود در بازار جوش ها را از بین می برند. اما باعث می شوند که پوست قرمز شود و یا نازک شود. ما می خواهیم بگوییم هر کرمی را نخرید. ممکن است آن محصول به صورت کلی محصول خوبی باشد اما برای پوست شما مناسب نباشد. و یا عوارضی داشته باشد که دوست نداشته باشید آن را تجربه کنید. پس اگر می خواهید خودتان کرمی را در این زمینه بخرید حتما با تحقیق این کار را انجام دهید. بسیاری از کرم هایی که شرکت های بهداشتی و مراقبت از پوست تولید می کنند به حدی خاصیت درمانی بالایی دارند که پزشکان به عنوان دارو برای درمان مشکلات پوستی از آن ها استفاده می کنند. یکی از این محصولات کرم ضد جوش نوتروژینا می باشد که محصولی درجه یک و بسیار ملایم است. این کرم دارای خواصی است که می تواند به تدریج باعث از بین بردن جوش ها و آکنه ها شود. یکی از مهم ترین ویژگی هایی که در این محصول وجود دارد این است که برای هر نوع پوستی قابل استفاده است یعنی فرقی نمی کند که نوع پوستی شما چیست. پوست خشک و چرب و حتی پوستهای نرمال و یا گروه پوست های حساس و نازک نیز می توانند این محصول را به کار ببرند. این محصول تحسین شده به هیچ عنوان خشکی پوستی بر جای نمی گذارد. پس از خیلی محصولات بازار در نوع خوش برتر است.

محصولات ایرانی خوبی هم در این زمینه وجود دارد که می توانید از آن ها استفاده کنید. اما توصیه ما این است که از یک پزشک حاذق در این زمینه استفاده کنید. اگر مدام جوش می زنید توصیه ما این است که به دنبال درمان ریشه ای موضوع باشید. شاید مشکلی وجود دارد که همیشه جوش می زنید. یک متخصص پس از آزمایش می تواند مشکل را پیدا کند و درمان را شروع نماید. اما اگر گاهی جوش می زنید و یا جوش ها کم است می توانید از لوسیون ها و کرم های آزاد استفاده کنید.

توجه کنید که کرمها نسبت به ژل ها کمی ملایم تر هستند. پس کمتر باعث حساس تر شدن و نازک تر شدن پوست می شوند. در بسیاری از کرمهای درمان کننده آکنه از مرطوب کننده نیز استفاده می شود. به همین خاطر باعث نازک شدن پوست شما و نگرانی بیشتر نمی شوند. هم چنین توجه داشته باشید که باید درمان را به صورت مستمر ادامه دهید. اگر گاهی استفاده می کنید و گاهی استفاده نمی کنید یا فراموش می کنید انتظار زیادی نداشته باشید. هم چنین توجه کنید که کرمها به تدریج و آهسته آهسته اثر می کنند. پس صبور باشید. اگر می خواهید بدون آسیب های اساسی به پوست درمان را ادامه دهید باید کمی صبور باشید. اگر فراموش می کنید کرم را استفاده کنید یک هشدار بر روی موبایل خود تنظیم کنید. به این ترتیب موقع استفاده را به شما یادآوری می کند و فراموش نخواهید کرد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.