برای زیبا تر کردن محل کار خود از چه چیزی می توانیم استفاده کنیم؟

باغبانی ارگانیک شامل تکنیک های زیادی است. مواردی مانند دانه‌ها، ابزارها، تکنیک‌ها و موارد دیگر را پوشش می‌دهد. راه های زیادی وجود دارد که می توانید باغ ارگانیک خود را، چه برای لذت بردن و چه برای بهبود رژیم غذایی خود، پرورش دهید. این مقاله توصیه هایی دارد که می تواند به شما کمک کند آنچه را که نیاز دارید پیدا کنید.

باغ خود را طوری طراحی کنید که برداشت شما تا حد امکان در یک فصل به صورت مبهم باشد. به عنوان مثال در پاییز از گیاهان ریشه دار و سبزی های مقاوم به سرما استفاده کنید و برای چیدن و نگهداری توت فرنگی های اولیه در ماه ژوئن برنامه ریزی کنید. به این ترتیب، شما در زندگی خود فضا و زمان خواهید داشت تا هر چیزی را که رشد می کنید ذخیره کنید.

اگر می خواهید باغ پاییزی چشم نواز با ارتفاع زیاد و رنگ های متضاد ایجاد کنید، سعی کنید گیاهان سیخ دار مانند کتان نیوزلند، یوکا یا علف های زینتی بلند بکارید. با افزودن گیاهان چارتری مانند بوته دودی گلدن اسپیریت یا سماق Tiger Eyes، درام به بافت و رنگ اضافه کنید. برای تضاد رنگ چارتروس، گیاهان بنفش را در کنار گیاهان چارتری مانند سیاه‌دانه توری سیاه یا لوروپتالوم بکارید .

اگر فضای کافی دارید یک ردیف در باغ خود انتخاب کنید تا مجموعه ای از سبزیجات مختلف را در خود جای دهد. محصولات غیرمعمول یا غیرمعمولی را امتحان کنید که به وفور نمی خواهید، اما می توانند غذایی را که با استفاده از محصولات معمولی خود تهیه می کنید، زنده کنند. در طول زمان محصولات را در این ردیف بکارید تا همیشه مجموعه ای از سبزیجات برای امتحان داشته باشید.

بیشتر افراد برای اینکه محل کار خود را زیبا تر کنند از گلهای آپارتمانی استفاده می کنند. گیاهانی مانند سانسوریا، زاموفیلیا، آگلونما که امروز در بیشتر ادارات آنها را می بینیم.

در هوای گرم، گیاهان خود را بیشتر و عمیق تر آبیاری کنید. وقتی گیاهان شما آب کافی دریافت نمی‌کنند، ریشه‌های آن‌ها نزدیک به سطح کار می‌کنند، به این معنی که سریع‌تر خشک می‌شوند. اگر عمیق آبیاری کنید، ریشه ها به خوبی در زیر زمین می مانند تا به آب زیرین برسند.

گلدان گیاه نخرید. زمین های گیاهی تجاری از مرکز باغ می تواند بسیار گران باشد، از ۵ تا ۱۰۰ دلار. هر ظرفی که چند سوراخ زهکشی در ته آن سوراخ شده باشد می تواند به عنوان گلدان گیاه عمل کند، بنابراین برای صرفه جویی در هزینه، از همین امروز شروع به بازیافت ظروف غذا کنید.

هنگام باغبانی، حتما از وضعیت بدنی مناسب استفاده کنید. با پشت بلند نشوید و سعی کنید به جای کمر، از زانوها خم شوید. هنگام خم شدن پشت خود را صاف نگه دارید. این به شما امکان می دهد از گروه های عضلانی قوی تر و انعطاف پذیرتر برای بلند کردن استفاده کنید و همچنین از ستون فقرات خود محافظت می کند.

یک ایستگاه تمیز کردن راحت در کنار شیر آب یا شلنگ باغچه خود ایجاد کنید. تمام تکه های صابون قدیمی خود را از اطراف خانه جمع آوری کنید (یا به سادگی از یک نوار کامل استفاده کنید) و در یک کیسه مشبک پلاستیکی قرار دهید. شما اغلب می توانید این کیسه ها را در بخش محصولات فروشگاه مورد علاقه خود برای نگهداری سبزیجات در یخچال یا در بخش خشکشویی برای محصولات ظریف پیدا کنید . کیسه را نزدیک شلنگ خود آویزان کنید و مش به عنوان یک اسکرابر و همچنین حاوی صابون برای شستشوی آسان دست عمل می کند.

روی یک جفت دستکش باغبانی خوب سرمایه گذاری کنید تا از دستان خود هنگام کار در فضای باز محافظت کنید. چه با گیاهان با خار کار کنید و چه با کود، دستکش می تواند از پوست شما در برابر آسیب گیاهان و مواد شیمیایی محافظت کند. آنها همچنین در محافظت از دستان شما در برابر کثیفی یا لکه های شیره کار بسیار خوبی انجام می دهند و تمیز کردن را بسیار آسان تر می کنند.

اگر قصد دارید نخود فرنگی را پرورش دهید، قبل از قرار دادن آن در فضای باز در باغ خود، آن را در داخل خانه شروع کنید. زمانی که بذرها را در ابتدا در داخل خانه بکارید، همیشه بهتر جوانه می زنند. جوانه های نهال دلچسب تر خواهند بود و به آنها فرصت بیشتری برای رشد به یک گیاه بالغ سالم می دهد که قادر به دفع بیماری ها است. وقتی گیاهان شما محکم هستند، آنها را به بیرون از خانه منتقل کنید.

اگر گل رز سفارش دادید و از طریق پست به دستتان رسید، حتماً در اسرع وقت آنها را در زمین بگیرید. اگر نمی توانید، حتما آنها را در ظرف مرطوب و خنک نگه دارید. اگر آنها را چند روز قبل از کاشت در یک سطل آب بچسبانید خوب می شوند. فقط مطمئن شوید که اجازه ندهید خشک شوند زیرا می تواند گیاه را از بین ببرد.

هنگام کاشت بوته رز جدید، حتما قبل از کاشت گل رز در زمین، عصاها را تا حدود هشت اینچ هرس کنید. همچنین چوب های پوسیده انتهای عصا را جدا کنید. هرس یک گل رز جدید باعث رشد سریعتر آن می شود. به خاطر داشته باشید که هنگام هرس کردن، سعی کنید عصاها را با زاویه ۴۵ درجه ببرید تا به گیاه کمک کنید تا آب بریزد.

با کاشت محصولات بومی نیاز به آفت کش ها را در باغ خود کاهش دهید. گیاهان بومی مقاومت بهتری در برابر حشرات و باکتری های منطقه شما خواهند داشت و برای رقابت با علف های هرز بومی مجهزتر خواهند بود. گیاهان بومی حشرات مفید بومی مانند کفشدوزک ها را جذب می کنند که می توانند به طور طبیعی مشکلات آفات را بدون نیاز به مواد شیمیایی کنترل کنند.

از هاست ها برای روشن کردن یک منطقه سایه استفاده کنید . هاستاها گیاهی عالی برای روشن کردن یک منطقه سایه از باغ شما هستند. آنها عمدتاً برای برگهایشان رشد می کنند که رنگ آنها از سبز آبی تیره تا سبز زرد روشن است. شکوفه ها معمولا اسطوخودوس هستند، اما Hosta Plantaginea دارای گل‌های سفید خوش‌رنگ و معطر است. آنها بهتر است در خاک مرطوب و غنی که با مقدار زیادی کمپوست اصلاح شده است، رشد کنند. توده های بزرگ را می توان به راحتی در پاییز تقسیم کرد.

شما باید ابزار باغبانی خود را به طور منظم بررسی کنید تا مطمئن شوید که هنوز در شرایط خوبی هستند. تیغه های چمن زنی، هرس و چمن زنی همه پس از استفاده های زیاد کدر می شوند. می توانید به راحتی تیغه ها را خودتان تیز کنید یا از یک متخصص تیز کنید. با تیز کردن تیغه ها دیگر نیازی به تعویض ابزار نخواهید داشت.

یک راه عالی برای تضمین یک باغ ارگانیک موفق سال به سال، نگه داشتن یک دفترچه باغبانی است. شما فقط باید یادداشت کنید که چه سبزیجاتی خوب عمل می کنند و چه سبزیجاتی که این کار را نمی کنند و همچنین آفات خاص یا سایر مسائلی که باغ شما با آن مواجه است. با انجام این کار، می‌دانید چه چیزی را باید تغییر دهید یا در سال بعد همان چیزی را حفظ کنید و در نتیجه یک باغ ارگانیک باشکوه ایجاد کنید.

در نتیجه، باغبانی ارگانیک موضوع بسیار گسترده ای است که بسیاری از محصولات و تکنیک های باغبانی را پوشش می دهد. راه‌های درست و راه‌های اشتباهی برای به کارگیری این دانش وجود دارد، اما پتانسیل بسیار زیادی برای منحصربه‌فرد کردن باغ شما وجود دارد. امیدواریم که این مقاله به شما توصیه هایی در مورد چگونگی ایجاد باغبانی ارگانیک برای شما داده باشد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهارده + 18 =