برای منزل خود گیاه از کجا بخریم؟

داشتن یک باغ زیبا آرزوی بسیاری از صاحبان خانه است. بدون شک، شما هم چنین رویاهایی را دیده اید. حتی اگر فکر می کنید که شست سبز ندارید، می توانید با پیروی از برخی توصیه های عملی، پیشرفت های کوچکی در باغ خود ایجاد کنید. می توانید با خواندن این پیشنهادات شروع کنید:

از کپک گل رز اجتناب کنید. این قارچ بسیاری از انواع گل رز را تحت تاثیر قرار می دهد، به خصوص در هوای مرطوب که روزها گرم و شب ها سرد است. لکه های خاکستری یا سفید کوچکی روی گیاه ظاهر می شود که به شکل کرک نمدی شکل می گیرد. نوک ساقه از بین می رود و جوانه ها باز نمی شوند. گل رز را نزدیک به هم نکارید – آنها برای جلوگیری از کپک زدن به گردش هوای خوب نیاز دارند. هر گونه گیاه آسیب دیده را با صابون قارچ کش اسپری کنید.

باغ را اغلب و زودتر علف هرز کنید. حداقل سه بار بر روی یک برنامه وجین هرز برای باغ برنامه ریزی کنید. اول باید پنج تا هفت روز بعد از کاشت و دوباره هفت تا ده روز بعد از آن باشد. نوبت سوم باید سه تا چهار هفته پس از کاشت باشد، در این زمان گیاهان باید آنقدر ریشه دار شوند که مالچ پاشی و برگ های کافی برای سایه انداختن سطح به آن اضافه شود.

اگر به دنبال محافظت از باغ خود در برابر آفات هستید، باید چند کفشدوزک در اطراف داشته باشید. کفشدوزک ها از باغ شما در برابر آفات مضر محافظت می کنند و به هیچ یک از گیاهان شما آسیب نمی رسانند. این یک رابطه کاملاً سودمند هم برای شما و هم برای کفشدوزک است.

اگر قرار است کارهای زیادی را در باغ خود بسیار نزدیک به زمین انجام دهید، مانند وجین یا کاشت، از چهارپایه یا پد باغچه برای محافظت از زانوهای خود استفاده کنید. این کار باعث می شود بعد از اتمام کار دوباره بلند شوید و حرکت کنید و همچنین کبودی روی زانوهای شما را کاهش می دهد.

اگر آزمایش نشان داد که خاک شما بسیار قلیایی است، می توانید خاک را با تفاله قهوه استفاده شده مخلوط کنید. استفاده از تفاله قهوه روشی کم هزینه تر برای اسیدی کردن خاک شما نسبت به جایگزینی خاک سطحی است. این می تواند به سبزیجات و سبزی های شما کمک کند که سرزنده تر و طعم بهتری داشته باشند!

علف های خود را زمانی که خیس است نروید. هنگامی که چمن خیس را می چینید، بریده های چمن خیس تبدیل به ماس می شوند و به تیغه های ماشین چمن زنی شما می چسبند، که می تواند منجر به مربا شود. علاوه بر این، اگر بریده‌های چمن مرطوب به قسمتی از باغچه شما راه پیدا کنند، منطقه سنگفرش شده دارای لکه‌های چمن خواهد بود.

شما می توانید برای تهیه گیاه به سایت ایباغ مراجعه کنید. یک واگن قدیمی می تواند به صرفه جویی در زمان و همچنین کمر شما کمک کند. به جای اینکه مدام مجبور باشید ابزار باغبانی خود را در حین کار در باغ خود بازیابی کنید، واگن یک کودک پیر را فرماندهی کنید. یک واگن قدیمی مانند یک گاری باغ کار می کند و اگر استفاده کنید اغلب می توان آن را رایگان یا بسیار ارزان تهیه کرد.

برای کمک به رشد سریع گیاهان خود، قبل از شروع کاشت، خاک باغ خود را از قبل گرم کنید. بیشتر گیاهان خاک گرم را دوست دارند و این به آنها اجازه می دهد تا به سرعت رشد کنند. یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای پیش‌گرم کردن خاک، پوشاندن آن با پلاستیک سیاه، مانند کیسه‌های زباله یا برزنت است.

یادتان باشد قبل از اولین انجماد مالچ پاشی کنید. کمپوست یا برگ های خرد شده را در اطراف باغ پخش کنید، زیر درختچه ها، پرچین ها، گل های رز و بالای تاج هر گونه گیاه چند ساله لطیف مالچ پاشی کنید. لایه ای از کمپوست که روی زمین خالی پخش می شود به محافظت از هر پیاز، بنه یا ریشه گیاه کمک می کند. تا فصل بهار، این کمپوست توسط کرم ها وارد زمین می شود و خاک شما پر از مواد مغذی و آماده برای کاشت جدید می شود.

آبیاری کارآمد برای ترویج رشد گیاه و کاهش قبض آب. آبیاری در شب یا صبح زود بهترین زمان برای آبیاری است. گرما و آفتاب باعث می‌شود آب قبل از خیس شدن تبخیر شود. آبیاری نزدیک‌تر به زمین همچنین تبخیر را به حداقل می‌رساند و به گیاهان شما اجازه می‌دهد حداکثر مقدار آب را دریافت کنند.

هنگام آبیاری صرفه جویی کنید. هنگام آبیاری باغ خود، سعی کنید به جای شلنگ از یک ظرف آبیاری کنید: به این ترتیب می توانید آب را مستقیماً به سمت ریشه ها هدایت کنید. استفاده از شلنگ به این معنی است که مقدار زیادی آب روی برگ ها می نشیند و ممکن است قبل از اینکه فرصتی برای رسیدن به خاک پیدا کند تبخیر شود. فقط در اوایل صبح یا اواخر عصر آبیاری کنید، زیرا می تواند به کاهش تبخیر کمک کند. هر زمان که چیز جدیدی بکارید، برای استقرار آن نیاز به آبیاری مداوم دارد، بنابراین در صورت امکان، کاشت جدید را تا پاییز موکول کنید. به این ترتیب، طبیعت می تواند بسیاری از آبیاری ها را برای شما انجام دهد.

قهوه را در خاک خود بریزید. تفاله های قهوه نیتروژن را به خاک شما اضافه می کند که برای برخی از گیاهان شما مفید خواهد بود. تفاله قهوه به عنوان منبع نیتروژن برای گیاهان معمولاً به گیاهان اسید دوست محدود می شود زیرا قهوه اسیدی است. استفاده از تفاله قهوه یا هر منبع دیگر نیتروژن به رشد شکوفه های بلندتر و کامل تر کمک می کند.

باغ ارگانیک خود را به طور منظم علف هرز کنید. فقط زانو بزنید، دستان خود را در خاک قرار دهید و علف های هرز را از ریشه بیرون بکشید. اگر این کار را به طور منظم انجام دهید، می توانید از استفاده از آفت کش های مضر اجتناب کنید. باغ شما سالم، ایمن و ارگانیک خواهد ماند.

مواد آلی با عمق حداقل سه اینچ باید به عنوان مالچ در باغ شما استفاده شود. مالچ علاوه بر افزودن زیبایی شناسی، خاک شما را تغذیه می کند و به آن کمک می کند تا آب را راحت تر حفظ کند و در عین حال از رشد علف های هرز جلوگیری می کند.

اگر باغ شما دارای گیاهانی است که خاک اسیدی را ترجیح می دهند، مانند بگونیا، گل رز و توت فرنگی، باید در ابتدای فصل پاییز با یک لایه سخاوتمندانه (دو تا سه اینچ) سوزن کاج دور ریخته شده مالچ پاشی کنید. همانطور که سوزن های کاج به آرامی تجزیه می شوند، مقدار کمی اسید را در خاک آزاد می کنند.

بنابراین، اکنون آن تصویر یک باغ رویایی چندان دور نیست. داشتن یک باغ زیبا در دسترس شماست. حتی اگر بیشتر از دیگران با انگشت شست سبز نیاز به کمک دارید، بدون شک یک یا دو نکته را پیدا کرده اید که به کارتان می آید! توصیه های عملی ارائه شده در این مقاله را برای مشاهده رشد باغ خود به کار ببرید!

1 نظر
  1. مرکز چاپ کشور می گوید

    با تشکر از مطالب عالی و مفیدتون

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

11 + 16 =