بررسی این که دستکشهای نیتریل چه ویژگی هایی دارند

یکی از دستکشهای حرفه ای که به خصوص در حرفه پزشکی بسیار استفاده می شود دستکش نیتریل است. این نوع دستکش دستکشی خاص و جالب است که محبوبیت بالایی هم دارد. در این مطلب قصد داریم تا برخی از خواص و ویژگی های این دستکشها را به شما معرفی کنیم.

این دستکشها رنگی هستند

خیلی اوقات دستکشهای لاتکس و نیتریل با یکدیگر اشتباه گرفته می شوند. لاتکس معمولا سفید یا شیری رنگ است. اما نیتریل به رنگهای دیگری به جز سفید ساخته می شود. پس اگر این دو دستکش را نمی توانید از هم تشخیص دهید به رنگ آن توجه کنید. اگر سفید یا شیری بود لاتکس است. اما اگر رنگی بود نیتریل است. نیتریل رنگ بندی متنوع و جالبی دارد. رنگهای آبی، سبز و مشکی پر مصرف ترین رنگ این دستکش ها هستند. اما رنگهای دیگری نیز دارد.

نیتریل کشسانی بالایی دارد

ویژگی جالبی که باعث شده کارکردن با نیتریل راحت تر باشد انعطاف پذیری بالای آن است. حالت کشسانی این دستکشها باعث شده تا کار کردن با آن ها راحت و بسیار لذت بخش باشد. پزشکان این دستکشها را در حین کار دست می کنند و کارهایشان را انجام می دهند. بدون این که خسته شوند یا احساس ناراحتی داشته باشند. البته که این دستکشها به دلیل ویژگی های دیگری که دارند در آزمایش گاه ها نیز زیاد مورد استفاده قرار می گیرد. بسیاری از کارشناسان آزمایشگاه در طول کار از این مدل دستکشها استفاده می کنند.

دقت کار را پایین نمی آورد

نیتریل ویژگی جالبی دارد که شاید خیلی ها ندارند. به هیچ عنوان دقت لامسه با آن کمک نمی شود. دقت نیتریل به قدری زیاد است که وقتی آن را در دست دارید حتی می توانید با تلفن های همراه هوشمند خود نیز کار کنید. پزشکان نیز به دلیل این ویژگی است که به کار کردن با این دستکش ها رقبت بیشتری دارند. می توانند معایناتشان را در حالی انجام دهند که این دستکشها را در دست دارند. بدون این که احساس لامسه آنها دچار مشکل شود و در حین معاینه مجبور شوند دستکش را از دست در بیاورند.

می توان آنها را ضدعفونی کرد

این دستکشها به الکل و ضدعفونی کننده ها حساسیت ندارند. بدون این که ساختار دستکش آسیب ببیند می توانید دستکش های خود را ضدعفونی کنید. ویژگی که حتی در لاتکس نیز یافت نمی شود. نیتریل را می توانید در کل روز در دست داشته باشید. پس از این که دست شما به سطوح آلوده یا ماده آلوده برخورد کرد می توانید آن را ضدعفونی کنید. این دستکشها به خاطر این ویژگی شان به خصوص برای کسانی که در محیط آلوده کار می کنند بسیار مفید و حتی به صرفه هستند. دیگر نیازی نیست که دستکشتان را دور بیندازید. می توانید آن را ضدعفونی کرده و کار خود را ادامه دهید. البته که این ویژگی به این معنا نیست که این دستکشها چندبار مصرف هستند.

سایز بندی دارند

این دستکشها با توجه به این که دست انسان اندازه های مختلفی دارد در اندازه های مختلف تولید می شوند. سه اندازه کوچک یا اسمال که با حرف s نشان داده می شود و اندازه متوسط یا مدیوم با حرف m و اندازه بزرگ یا لارج با حرف L سه اندازه متداول این دستکشها هستند. با توجه به این که دست شما چه اندازه ای باشد می تواند هر کدام از این اندازه ها برایتان مفید باشد. البته اندازه هایی مانند خیلی کوچک یا خیلی بزرگ نیز توسط خیلی شرکت ها تولید می شود. توجه کنید که حتما اندازه مناسب این دستکشها را بخرید. اگر دستکش خیلی برای دست شما بزرگ باشد هوا می تواند وارد دستکش شود و همراه با آن عوامل آلوده کننده میکروبی نیز به دست شما برسد. اگر هم خیلی کوچک باشد ممکن است در حین کار پاره شود. پس اندازه مناسب آن را بخرید و استفاده کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

8 + سه =