برنامه عالی آیلتس برای کلاس های هفتم و هشتم

زبان یک مهارت است (مانند رانندگی با ماشین ). هر چه بیشتر آن را تمرین کنید بهتر می شوید و اگر تمرین لازم انجام ندهید  اصلا نمی توانید در این کار پیشرفت کنید. تکنیک ها و استراتژی هایی برای آیلتس وجود دارد که می توانید آنها را بیاموزید، اما این ها تکنیک های امتحانی هستند و اگر سطح زبان انگلیسی شما در حد سطح نباشد، به شما کمکی نمی کند.

شاید از خود بپرسید که این در برنامه درسی آیلتس به چه معناست؟ خوب، این بدان معناست که جدا از تمرین برای آزمون آیلتس، باید مهارت های انگلیسی خود را نیز توسعه دهید. روی علائم نگارشی و املای خود کار کنید. اگر زبان انگلیسی شما در سطح نمره ای نیست که می خواهید کسب کنید، قبل از اینکه به فکر شرکت در آزمون آیلتس باشید، ابتدا باید آن را بهبود بخشید.

وقتی با دانش آموزانی که برای آزمون آیلتس  برای مهاجرت آماده می شوند کار می کنم، اغلب متوجه می شوم که در طول دوره متوجه می شوند که برای بهبود گرامر یا واژگان خود به زمان نیاز دارند. دلیل این امر این است که آنها متوجه می شوند که دانش کافی برای نمره ۷ یا ۸ را ندارند و بنابراین باید قبل از رفتن به سایر تمرینات آیلتس دانش خود را بهبود بخشند. بی توجهی به این موضوع می تواند موفقیت افراد در این آزمون را بیشتر و بیشتر به تاخیر بیندازد.

ایجاد یک برنامه مطالعاتی که شامل این جنبه های زبان انگلیسی باشد، شانس شما را برای قبولی در آزمون آیلتس افزایش می دهد.

یک برنامه خوب:

تعیین کنید چقدر می توانید در روز یا در هفته مطالعه کنید. مطالعه کوتاه روزانه بسیار مؤثرتر از خواندن مثلاً ۶ ساعت در آخر هفته است. رمز موفقیت تداوم و تکرار است.

سعی کنید حدود ۵ یا ۶ روز در هفته مطالعه کنید و زمانی را انتخاب کنید که بتوانید به خوبی تمرکز کنید (زمانی که خیلی خسته نیستید).

یک آزمون کامل را در یک روز انجام ندهید – خیلی طول می کشد و زمانی برای یادگیری نخواهید داشت (فقط می توانید آزمون را کامل کنید).

یک یا دو بخش شنیداری و یک بخش خواندن ایجاد کنید.

شاید جالب باشد بخوانید :

زمان مطالعه خود را تعیین کنید – اما آن را کامل کنید (ببینید چقدر بیشتر از ۲۰ دقیقه طول می کشد و سعی کنید این زمان را به تدریج کاهش دهید).

پاسخ های خود را ارزیابی کنید و به بخش شنیدن و خواندن بازگردید تا اشتباهات خود را تشخیص دهید.

کلماتی را که نمی دانید بنویسید – معنی آنها را پیدا کنید و سعی کنید در هفته آینده آنها را یاد بگیرید – همچنین املای آنها را تمرین کنید.

آیا می توانید از این کلمات در نوشتن استفاده کنید؟ حرف زدن چطوره؟ آیا این کلمات مربوط به موضوع خاصی است که ممکن است دوباره با آن برخورد کنید؟ لیست لغات را برای موضوعات مختلف ایجاد کنید – بارها و بارها با این موضوعات و کلمات روبرو خواهید شد.

 

حالا کمی بنویسید

اگر نیاز به تمرین صحبت کردن دارید، همین الان این کار را انجام دهید – موضوعی را انتخاب کنید و ۲ دقیقه در مورد آن صحبت کنید. خودتان را ضبط کنید، به آن گوش دهید، سپس از نو شروع کنید و سعی کنید خودتان را اصلاح کنید. اگر وقت دارید، این عمل را تا زمانی که رضایت دارید تکرار کنید.

روز بعد همین کار را انجام دهید، اما این بار با نوشتن و صحبت شروع کنید تا همه چیز متعادل شود و همه قسمت ها به یک اندازه پوشش داده شوند.

وقتی متن نوشته شده شما ارزیابی شد، اشتباهات گرامری خود را بررسی کنید و از یک کتاب گرامر یا سایت گرامر آنلاین استفاده کنید تا به شما در اصلاح اشتباهات و یادگیری آن نکته گرامری کمک کند.

در نهایت، گاهی اوقات فعالیت هایی را به زبان انگلیسی انجام دهید که با آیلتس مرتبط نیستند – تماشای یک فیلم (از زیرنویس انگلیسی استفاده کنید)، به یک برنامه رادیویی، پادکست یا موسیقی گوش دهید، یا با دوستان خود بنشینید و به زبان انگلیسی چت کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

19 − 14 =