بلفاروپلاستی

بلفاروپلاستی چیست؟

کلمه “بلفاروپلاستی” یک اصطلاح پزشکی در مورد جراحی پلک است. در طول زمان به طور قابل توجهی تکامل یافته است و به بیماران کمک می کند بدون توجه به سن جسمی ، ظاهر جوانی داشته باشند. در طی این روش ، پزشک پوست اضافی پلک ها را برطرف می کند تا پلک های افتاده ، چین و چروک و حتی چشمان شما را برطرف کند. این روش با مراقبت دقیق انجام می شود زیرا پوست چشم و پلک فوق العاده ظریف و شکننده است. با این حال ، بعد از انجام جراحی ، اکثر بیماران در می یابند که به نظر آرام ، آرام و جوان تر از قبل هستند!

 

گزینه های جایگزین

برخی از بیماران از انجام مراحل جراحی ناراحت هستند. کسانی که علائم خفیف تا متوسط ​​پیری در اطراف چشم دارند ، ممکن است بخواهند در مورد انواع خاصی از مواد تزریقی آرایشی که برای کاهش خطوط و چین و چروک های ظریف طراحی شده اند ، س askال کنند. با این حال ، به محض افتادگی پلک ها ، جراحی پلاستیک اغلب تنها گزینه موجود برای رفع این نقص ها است.

 

اسکار چیست؟

هر روش جراحی با خطر زخم همراه است. اگرچه ممکن است جای زخم در قسمت های دیگر بدن نگران کننده نباشد زیرا ممکن است در بیشتر قسمت ها این قسمت ها با لباس پوشانده شوند ، پنهان کردن جای زخم در صورت دشوار است.

 

آیا شما آماده یک ظاهر تازه و جوان تر هستید؟

اگر چشمان شما باعث تغییر منفی در ظاهر صورت شما می شود ، وقت آن رسیده است که در مورد مزایای جراحی بلفاروپلاستی با یک جراح پلاستیک صحبت کنید. این روش می تواند کیسه های جوان سازی و آدرس دهی ، افتادگی پلک ها یا سایر نقایص اطراف چشم را فراهم کند.

 

چه اتفاقی می افتد در طول بلفاروپلاستی تجدید نظر؟

بلفاروپلاستی تجدید نظر روشی است که پیچیده تر از جراحی پلک اصلی است. بسته به شدت جدی بودن نگرانی ، می تواند به روشهای مختلفی انجام شود. برخی از رایج ترین شرایطی که می توان با جراحی بازنگری اسکار پلک برطرف کرد عبارتند از

اسکار قابل توجه

جمع شدن درب پایین

سوراخ شدن پلک ها

کیسه های باقیمانده زیر چشم

گرد شدن گوشه چشم ها

هر یک از این نگرانی ها می تواند پس از اقدامات بلفاروپلاستی بوجود آید ، اما یک جراحی تجدید نظر می تواند آنها را برطرف کند.

بعد از تجدید نظر در بلفاروپلاستی چقدر می توان از زمان خرابی انتظار داشت؟

در بیشتر مواقع ، بیماران می خواهند دو تا سه هفته از کار خود مرخص شوند تا از عمل خود خوب شوند. این بستگی زیادی به میزان جراحی و حرفه بیمار دارد. در مواردی که بیماران از خانه با رایانه کار می کنند ، در صورت راحت بودن ، تقریباً دو یا سه روز پس از جراحی می توانند دوباره به کار خود برگردند.

 

 

چکیده

بلفاروپلاستی عملی است برای اصلاح کانتور و شکل پلک ها به منظور بازیابی ظاهر جوان تر. این جراحی شامل برداشتن پوست ، چربی و عضلات اضافی است. علاوه بر این ، سازه های پشتیبانی کننده مانند تاندون های کانتال نیز محکم می شوند. در زمان انجام بلفاروپلاستی ممکن است نیاز به اصلاح شرایط دیگری مانند پتوز ، پتوز ابرو ، آنتروپیون ، اکتروپیون یا جمع شدگی پلک نیز باشد تا بهترین نتیجه عملکردی و زیبایی حاصل شود. به دلیل پیچیدگی و ماهیت پیچیده آناتومی پلک ، عوارضی وجود دارد. علاوه بر ارزیابی دقیق قبل از عمل و برنامه ریزی دقیق جراحی ، درک علت عوارض کلیدی در پیشگیری است. سرانجام ، مدیریت عوارض به همان اندازه تکنیک جراحی مهم است.

 

  1. آنچه در این مقاله می‌خوانید :

    ارزیابی قبل از عمل

در ارزیابی اولیه ، بیماران تشویق می شوند تا خواسته ها و نگرانی های خود را در مورد ظاهر زیبایی و ویژگی های عملکردی پلک های خود بیان کنند. اطمینان خاطر به بیمار برای حفظ حریم خصوصی باعث تسهیل توانایی بیمار در بیان نتیجه دلخواه خود می شود. استفاده از آینه دستی مناسب نیز به بیمار کمک می کند تا ظاهر آرزوی خود را توضیح دهد. اگر بیمار در توصیف یا نشان دادن آنچه که می خواهد تغییر کند و در چه مواردی با مشکل روبرو شود ، جراح را موظف به بحث و گفتگو یا ارائه گزینه های دیگر می کند تا زمانی که توافق مشخصی اتفاق بیفتد – در غیر این صورت ، نباید جراحی انجام شود.

 

ایجاد نگرانی های خاص برای هر بیمار و همچنین شناسایی انتظارات غیرواقعی برای جراح مهم است. نگرانی بیماران می تواند بسیار متفاوت باشد ، از عدم تمایل خاص به کاپوت جانبی ، نگاه “خیره” یا “بیش از حد” (بسیار شایع) ، نگاه فرو رفته (نگرانی مشترک در بیماران جوان) ، تا ترس از نابینایی تا نگرانی در مورد طول دوره بهبودی و درد داخل و بعد از عمل. انتظارات غیرواقعی شامل آن دسته از بیمارانی است که تمایل به هیچ تاشدگی درب فوقانی ندارند ، بیمارانی که تحت عمل جراحی قرار گرفته اند (که از قبل اصلاح شده اند) که می خواهند “پیشرفت” بیشتری داشته باشند ، بیمارانی که قصد دارند روز بعد از جراحی به شغل مورد تقاضای خود بازگردند هفته اول جراحی. بیمارانی که جراحی زیبایی را به عنوان یک کالا به جای یک روش پزشکی با خطرات همراه مشاهده می کنند ، نباید تحت عمل جراحی قرار گیرند. در مشاوره اولیه ، برای جراح مهم است که تشخیص دهد چه بیماران غیرواقعی را می توان با اطمینان آموزش داد و آنها را جراحی کرد ، و کدام یک نمی توانند [۱ ، ۲].

 

پس از شناسایی نگرانی های بیمار ، جراح باید در مورد بیماری های قلبی و تیروئیدی ، فشار خون بالا ، دیابت ، دیاتوز خونریزی و تشکیل اسکار کلوئید سال کند. آلرژی و لیستی از داروها باید ذکر شود. بیمارانی که از آسپیرین ، داروهای ضد انعقاد خون ، داروهای ضد التهاب غیراستروئیدی ، ویتامین E ، گینگکو و سایر داروهای گیاهی استفاده می کنند ، باید در صورت امکان تا ۳ هفته قبل از عمل آنها را قطع کنند.

 

در معاینه بیمار ، جراح باید به دنبال شرح حال و معاینه کامل چشم به دنبال بیماری چشم و دور چشم باشد. معاینه با چشم کامل شامل بینایی ، تحرک ، استرابیسم ، عدم تقارن مداری یا پلک ، اگزوفتالموس ، پتوز ابرو و عدم تقارن ، پتوز ، جمع شدن درب ، ارتفاع برابر درب درب ، نمایش اسکلر تحتانی ، شل شدن درب ، آنتروپیون ، خارج رحمی ، ارزیابی خشکی چشم است. اندازه گیری های مهم برای ارزیابی شامل شکاف کف دست ، فاصله رفلکس حاشیه ای ، مقدار لاگوفتالموس و ارتفاع چین درپوش است. از نظر این نویسنده بررسی لامپ شکاف و آزمایش شیرمر لازم است.

 

  1. برنامه ریزی جراحی

هنگام برنامه ریزی برای انجام بلفاروپلاستی درب فوقانی ، تعیین میزان پوست اضافی در درب های فوقانی ، میزان چربی اضافی یا افتاده ، موقعیت غدد اشکی و میزان کاور شدن جانبی و برآمدگی داخلی مهم است.

 

هنگام آماده سازی برای بلفاروپلاستی درپوش پایین ، از ویژگی های مهمی که باید به آن توجه کنید ، میزان پوست اضافی و وجود رتییدهای ریز (چین و چروک) ، چربی افتاده (مقدار و محل قرارگیری) ، کیسه های مالاریا یا فستون ، شل بودن درب ، نمایش اسکلر و ویژگی های رنگی است. ویژگی های نژادی ، قومی یا مادرزادی صورت بیمار باید ذکر شود و درمورد اینکه ، در صورت تغییر ، چه عواملی باید تغییر کند ، بحث و گفتگو می شود.

 

عکس های قدیمی برای تعیین پیکربندی جوان پلک فوقانی بیمار مفید هستند. باید فهمید که عکس های قدیمی تضمین کننده یا حتی یک هدف نیستند ، بلکه به عنوان یک راهنما عمل می کنند. بسیاری از افراد هرگز درپوش بالایی کاملاً باز و کاملاً باز نداشتند و در سالهای جوانی «لبه سنگین» به نظر می رسیدند و ارتفاع چین درب آنها ۷ میلی متر است نه ۱۰ میلی متر. معمولاً ، سعی در تغییر پلک بالایی آنها بیش از حد شدید است ، مگر اینکه این خواسته و ظاهر بعد از عمل کاملاً مشخص شود.

 

برنامه ریزی جراحی شامل تصمیم گیری در مورد عمل جراحی پلک های بالا یا پایین ، یا هر دو است. این همچنین شامل تصمیم گیری برای انجام تکنیک (تیغه فولادی در مقابل لیزر CO2 ، ترانس ملتحمه در مقابل برنامه خارجی)

 

ch به پایین بلفاروپلاستی). هر روش کمکی که باید انجام شود نیز باید تعیین شود. روشهای کمکی شامل ترمیم پتوز ابرو (ترانس بلفاروپلاستی داخلی ، مستقیم ، تاجی یا آندوسکوپی) ، ترمیم پتوز ، تعلیق غده اشکی ، طولانی شدن پلک و سفت شدن پلک پایین یا کانتوپکسی جانبی است. برداشتن پوست پلک پایین یا سطح دهی مجدد لیزر (یا هیچ کدام) یک تصمیم مهم دیگر است.

 

نویسندگان بلفاروپلاستی لیزر CO2 را با رویکرد درپوش تحتانی ترانس ملتحمه ترجیح می دهند. استفاده مجدد از سطح پوست برای استفاده در دی اکسید کربن برای رفع افزونگی پوست و ایجاد فستون (در بیمارانی که دارای پوست مناسب هستند) مفید است.

این مسئولیت جراح است که بیماران را از خطرات احتمالی جراحی قبل از عمل آگاه کند. به عنوان جراح ، آگاهی از عوارض احتمالی جراحی مهم است. عوارض بلفاروپلاستی می تواند جزئی یا جدی باشد. گرانش درک شده از یک عارضه مشخص ممکن است بین بیمار و جراح متفاوت باشد [۱ ، ۳]. ایجاد اعتماد و برقراری ارتباط برای یک رابطه پزشک و بیمار ضروری است ، شاید حتی در یک روش کاملاً انتخابی ، زیبایی شناختی با انتظارات و استانداردهای بالا ، از اهمیت بیشتری برخوردار باشد. بعد از عمل ، مدیریت نگرانی بیماران بسته به نگرانی می تواند از اطمینان تا مداخله جراحی باشد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

11 + ده =