بهترین انواع موتور برق برای مصارف خانگی

موتور برق، دستگاهی برای تبدیل انرژی مکانیکی به جریان الکتریسیته است که در انواع مختلفی تولید می شود. خرید موتور برق برای مصارف خانگی را می توان به عنوان یکی از امور مهم تلقی کرد؛ چرا که طی یک الی دو سال اخیر با قطعی مکرر برق در کشورمان مواجه هستیم. در ادامه به سراغ معرفی گروهی از انواع موتور برق که برای مصارف خانگی مناسب اند می رویم.

موتور برق خانگی

شاید در ابتدا این سوال برایتان پیش آید که یک موتور برق بهتر است چه ویژگی هایی داشته باشد تا به عنوان موتور برق خانگی تلقی شود. در ساختمان های مسکونی نیاز است از موتور برق هایی استفاده شود که تا حدودی صدای کمتری تولید کند تا آلودگی صوتی منجر به آزار و اذیت سایرین نشود. فاکتور دوم که برای خرید یک موتور برق خانگی باید در نظر بگیرید، نوع سوخت است. در مناطق شهری دسترسی به انواع سوخت کمی دشوار است به همین دلیل بهتر است بررسی کنید و ببینید که به کدام نوع سوخت دسترسی بیشتری دارید. موتور برق بنزینی به دلیل در دسترس بودن بنزین، یکی از گزینه های مناسب برای خرید شما است. موتور برق هایی با توان ۳ تا ۸.۵ کیلوگرم برای مصارف متداول خانگی مناسب هستند. در ادامه به سراغ معرفی ۵ نمونه از موتور برق های خانگی باکیفیت در این رنج می پردازیم.

موتور برق هیوندای ۱.۲ کیلووات

درست است که برای مصارف متداول خانگی موتور برق ۳ کیلوواتی برق بیشتری نسبت به موتور برق ۱.۲ کیلوواتی تولید می کند اما موتوربرق ۱.۲ کیلوواتی نیز جوابگوی مصارف سبک در منازل است و در گروه موتور برق بی صدا قرار می گیرد. طراحی خاص موتور برق هیوندای مدل HG1210-IG، حالتی کیفی دارد که علاوه بر کم صدا شدن، حمل آن را آسان می کند. این موتور برق بنزینی و حجم مخزن سوخت آن ۳ لیتر است.

موتور برق بنزینی جنسیس ۳ کیلووات

برخی از مدل های این موتور برق از برند جنسیس، در سه مدل با توان ۳ کیلووات تولید شده است که تفاوت آن ها بیشتر در سیستم روشن شدن موتور برق است. موتور برق جنسیس ۳ کیلووات، در سه مدل با سیستم استارتی، هندلی و ریموت دار به همراه سیستم استارتی موجود است. نوع سوخت این نوع از موتور برق، بنزینی است اما طراحی بدون کانوپی دارد به همین دلیل نمی توان انتظار تولید صدای کم داشته باشیم.

موتور برق بنزینی هیوندا ۳ کیلووات

موتور برق کره ای هیوندا ۳ کیلوواتی از گروه موتور بر ق های بنزینی است که کیفیت بسیار خوبی دارد. نوع سیستم استارت آن ها هندلی است که اگر این موضوع برایتان اهمیت چندان بالایی ندارد، می توانید به عنوان گزینه ای مناسب برای مصارف خانگی تهیه کنید. از آن جایی که سوخت مصرفی این موتور برق بنزینی است به همین دلیل مشکلی در تامین انرژی نخواهید داشت. موتور برق با توان ۳ کیلووات برای مصارف متداول خانگی مناسب است البته نباید از آن برای تامین برق کولرگازی استفاده کنید.

موتور برق بنزینی جیانگ دانگ ۵ کیلووات

این نوع از موتور برق نیز ۵ کیلوواتی است که برق بیشتری در مقایسه با دو گزینه قبلی در اختیارتان قرار می دهد. جیانگ دانگ موتور برق ۵ کیلوواتی مدل JD7000JWE2  را به سیستم استارت الکتریکی مجهز کرده است یعنی برای روشن شدن آن نیاز است تنها کلید فیزیکی روی دستگاه را بچرخانید. این نوع موتوربرق نیز بنزینی است و به راحتی می توانید سوخت آن را تامین کنید.

موتور برق بنزینی ارما ۷ کیلووات

موتور برق ارما em12800ce2، با توان ۷ کیلووات برق تولید می کند و برای تولید برق از سوخت بنزین استفاده می کند. این نوع از موتور برق نیز سیستم استارت الکتریکی دارد و بدون کانوپی طراحی می شود؛ بنابراین بی صدا محسوب نمی شود. موتور برق ارما نیز برای مصارف خانگی متداول مناسب است. از این موتور برق با توجه به توانی که دارد به خوبی می توانید برای تامین برق یخچال، تلویزیون و لامپ های روشنایی استفاده کنید.

موتور برق ارما در این رنج ۶.۵ تا ۷ کیلووات جزو موتور برق های نیمه صنعتی و خانگی محسوب می شوند که از آن برای تامین برق اینورتر جوشکاری و راه اندازی الکترموتور با قدرت ۲ اسب بخار قابل استفاده هستند.

موتور برق ۸ کیلووات استریم

موتور برق ۸ کیلوواتی بنزینی از برند استریم مدل YMG10000E از گزینه های بسیار خوب برای مصارف خانگی و تا حدی صنعتی است. دو نوع سیستم استارت را در این موتور برق شاهدیم، استارت الکتریکی و هندلی. به همین دلیل زمانی که به هر دلیلی قادر به روشن کردن موتور برق استریم با کمک هندل نشدید، می توانید از دکمه فیزیکی تعبیه شده بر روی موتور برق استفاده کنید.موتور برق ۸ کیلوواتی برای مصارف خانگی، نیمه صنعتی و کارگاهی مناسب است.

در حالت کلی موتور برق اینورتر دار گزینه بهتری برای مصارف خانگی هستند. علت آن نیز داشتن نوسان گیر ولتاژ یا همان AVR است. مزیت موتور برق اینورتر دار نسبت به سایرین این است که مانع از نوسانات ولتاژی می شوند. به این معنی که برای لوازمی مانند یخچال یا کامپیوترها که به نوسانات ولتاژ حساس هستند مناسب است. البته موتور برق اینورتری نسبت به سایرین قیمت بالاتری دارد و برای خرید این نوع از موتور برق ها باید هزینه زیادی متحمل شوید. ویژگی جالب دیگری که موتور برق اینورتری دارد، پوشش کانوپی در اطراف موتور برق است که صدای تولیدی را تا حد زیادی کاهش می دهد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 × 3 =