بهترین ایده ها برای داشتن حیاط زیبا

پرورش گیاهان برای خوردن یا تحسین کردن می‌تواند تجربه‌ای فوق‌العاده ارزشمند باشد. اگرچه این مزایا بدون مشکل به دست نمی آیند. تعدادی از متغیرها، از جمله محیط زیست و تغذیه، برای بهترین نتایج باید درست باشند. این نکات شما را به خوبی در مسیر رسیدن به انگشت شست سبز آرزو قرار می دهد.

انتخاب گیاه کوهنوردی گیاهان بالارونده معمولاً در ظرف رشد می کنند، اگرچه گاهی اوقات آنها را به عنوان گیاهان ریشه لخت فروخته می شوند. گیاهی با ظاهری سالم با چارچوبی مناسب از ساقه های ثابت و شاخه های جدید انتخاب کنید. گلدان را برگردانید و بررسی کنید که آیا ریشه های جوانی از سوراخ های ته آن رشد کرده است یا خیر. اگر چنین است، به این معنی است که گیاه ریشه خوبی دارد. هر گیاهی که گلدان است را رد کنید (یعنی به راحتی نمی توانید آن را از گلدان جدا کنید).

بیل زدن خاک رسی خسته کننده است زیرا خاک رس سخت است و همچنین می تواند با دو برابر سختی به بیل شما بچسبد. برای سهولت کار در خاک رس، بیل را با واکس کف یا ماشین مالش دهید و سپس آن را با پارچه صاف کنید. این کار شما را آسان تر می کند زیرا خاک رس به بیل نمی چسبد. همچنین از زنگ زدن ابزار باغ شما جلوگیری می کند.

اگر می خواهید در باغ خود یک لکه سبز داشته باشید، به جای چمن، یک پوشش زمینی بکارید. چمن ها به آب و نگهداری زیادی نیاز دارند. از سوی دیگر، پوشش زمین معمولاً آب کمتری مصرف می کند و گونه های خاصی از رشد علف های هرز جلوگیری می کنند. بسیاری از انواع پوشش زمین دارای رنگ سبز قابل مقایسه با چمنزار هستند. با استفاده از روکش زمین می توانید در زمان و هزینه خود صرفه جویی کنید.

پس از یک روز طولانی باغبانی، دست های کثیف را با یک وعده صبحانه تمیز کنید. مخلوطی از بلغور جو دوسر و آب ایجاد کنید. آن را غلیظ کنید! از این مخلوط به عنوان ساینده استفاده کنید تا کثیفی از پوست و زیر ناخن هایتان خارج شود. آن را با شستشوی معمولی خود با آب و صابون دنبال کنید تا هرگونه کثیفی از بین برود.

بهتر است در حیاط خانه خود از گیاه کامیس پاریس که یک گیاه زیبا است نگهداری کنید. البته بهتر است که پیش از آن با نحوه نگهداری گیاه کامیس پاریس آشنا شوید. این گیاه یکی از گونه های پر طرفدار است به چند دلیل: اول اینکه همیشه سبز هستند که این یکی از دلایل جذابیت این گیاه است دوم اینکه تغییر رنگ فوق العاده زیبا و جذابی دارند این تغییر رنگ ها در فصل زیبای بهار جوانه های جدید و شاداب آنها به فسفری تغییر پیدا میکند.

یک لذت شگفت انگیز برای گیاهان آپارتمانی شما این است که آنها را به صورت دوره ای بیرون ببرید و اجازه دهید در شکوه یک طوفان تابستانی غوطه ور شوند. شما آنها را با رطوبت بیشتر و ساعات طولانی تری از نور روز که بسیار فراتر از شرایط کهنه ای که ممکن است در داخل خانه داشته باشند، رفتار کنید! شما می خواهید نور مستقیم بیش از حد خورشید را به حداقل برسانید و مطمئن شوید که ظروف گیاه شما دارای سوراخ های زهکشی خوبی هستند تا آب باران اضافی برای پوسیدگی ریشه جمع نشود. مدتی با کیفیت در خارج از منزل با گیاهان سرسبز و سالم در تمام طول سال جواب می دهد!

مراقب نیلوفرهایت باش متأسفانه، نیلوفرها مستعد ابتلا به بیماری های ویروسی مانند موزاییک سوسن هستند. اگر می‌توانید، لامپ‌هایی بخرید که تضمین شده «بدون ویروس» هستند. در طول فصل رشد، مراقب هر گونه شته باشید، زیرا آنها باعث گسترش بیماری می شوند. حتماً در اولین نشانه‌های آن‌ها را با صابون حشره‌کش اسپری کنید.

برای کمک به رشد سریع گیاهان خود، قبل از شروع کاشت، خاک باغ خود را از قبل گرم کنید. بیشتر گیاهان خاک گرم را دوست دارند و این به آنها اجازه می دهد تا به سرعت رشد کنند. یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای پیش‌گرم کردن خاک، پوشاندن آن با پلاستیک سیاه، مانند کیسه‌های زباله یا برزنت است.

برای اطمینان از اینکه هنگام آبیاری به گیاهان خود آسیبی نرسانید، فقط از آب با دمای ولرم استفاده کنید. آب سرد می تواند به گیاهان شما شوک وارد کند و جذب آب را به درستی دشوارتر کند. سعی کنید شب ها قبل از رفتن به رختخواب قوطی آبیاری خود را پر کنید تا وقتی صبح آماده آبیاری گیاهان خود هستید، دمای مناسبی داشته باشد.

شما باید باغ خود را سازماندهی کنید و همه چیز را برنامه ریزی کنید. اگر نمی دانید بذرها را کجا می کارید، نخرید. برای گیاهان خاص باید در بلندمدت برنامه ریزی کنید و برای گیاهان کوتاه مدت که باید خیلی سریع جایگزین شوند، در کوتاه مدت.

از دارایی خود سود بیشتری کسب کنید. اگر به دنبال بازدهی بالا هستید، محوطه سازی پول زیادی را به شما باز می گرداند. سرمایه گذاری در کارخانه های مناسب می تواند ارزش فروش مجدد ملک شما را حداقل ۲۰ درصد افزایش دهد. گیاهانی را انتخاب کنید که به خوبی با منطقه شما سازگار شوند و به حداقل نگهداری نیاز داشته باشند.

یک نکته مهم برای باغبانی ارگانیک که به طور طبیعی به جلوگیری از بروز بیماری در گیاهان شما کمک می کند این است که گیاهان خود را هر ساله به نقاط مختلف باغ خود منتقل کنید. این امر از گسترش هر بیماری جلوگیری می کند زیرا خاک هر ساله ارگانیسم های مضری را از کاشت در همان نقطه ایجاد نمی کند.

آبیاری بیش از حد گیاهان نتیجه معکوس دارد، زیرا آب زیاد توانایی گیاهان را برای جذب مواد مغذی از خاک اطراف کاهش می دهد. همیشه قبل از آبیاری گیاهان خود بررسی کنید که آیا باران پیش بینی شده است یا خیر. ممکن است بتوانید به دلیل آب و هوای معلق آبیاری را حذف کنید.

از مواد زنده برای تهیه بهترین کمپوست استفاده کنید. اگرچه ممکن است وسوسه شوید که همه چیز را در توده کمپوست خود بیاندازید، این کار را نکنید. به یاد داشته باشید که کمپوست شما سطل زباله نیست. مقدار زیادی تکه های علف، برگ های افتاده و زباله های آشپزخانه مانند ضایعات غذا و باقی مانده های قدیمی را در آن قرار دهید. این کار فرآیند کمپوست شما را سریعتر می کند.

هنگامی که از گیاهان اسید دوست نگهداری می کنید، هر پاییز خاک خود را با سوزن کاج مالش دهید. همانطور که سوزن‌های کاج در طول ماه‌های زمستان تجزیه می‌شوند، اسید خود را در خاک رسوب می‌کنند و به جای تکیه بر کودهای شیمیایی خشن، به گیاهان گیاه‌شناسی اسید دوست شما آنچه را که برای رشد نیاز دارند، می‌دهند.

آیا انگشت شست شما هنوز سبز است؟ مردم یک شبه باغبان چیره دست نمی شوند، پس اگر اینطور نیست استرس نداشته باشید. با این اوصاف، پیروی از توصیه‌های آزمایش شده توسط نکات بالا مطمئناً به شما کمک می‌کند باغی باشکوه با گیاهان پر جنب و جوش ایجاد کنید که هم می‌تواند مهمانان را شگفت‌زده کند و هم به خانواده‌تان غذا بدهد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو × 4 =