بهترین برند کامپوزیت دندان در ایران

بهترین برند کامپوزیت دندان چیست؟ پیدا کردن کامپوزیت دندانی مناسب می تواند بسیار چالش برانگیز باشد. زیرا انواع مختلف برندهای کامپوزیت دندان برای انتخاب وجود دارد. برای کمک به انتخاب شما ما این مقاله را نوشته ایم که همه چیزهایی را که باید در مورد برند های مختلف کامپوزیت دندان بدانید را به شما بگوییم.

انواع کامپوزیت دندان

ذرات درشت یا ماکروفیلر: اندازه ذرات بین ۰.۱ تا ۱۰۰ میکرون. به دلیل محدودیت های کاربردی و زیبایی شناختی، این نوع دیگر مورد استفاده قرار نمی گیرد.

میکرو ذرات یا میکروپرکننده ها: اندازه آنها در حدود ۰.۰۴ میکرون است. آنها بهترین ویژگی های زیبایی شناختی را ارائه می دهند، اما در برابر بارهای اکلوزال و سایش و پارگی مقاومت کمتری دارند. بنابراین کامپوزیت های زیبایی یا قدامی معمولا در این گروه قرار می گیرند.

هیبریدها یا میکرو هیبریدها: ساخته شده با ذرات کوچکتر و بزرگتر. این ماده ای را ایجاد می کند که عملکرد و زیبایی شناسی را ترکیب می کند. کامپوزیت های یونیورسال که به دلیل قابل استفاده در جلو یا خلف به این نام خوانده می شوند، در این گروه قرار می گیرند.

نانوذرات یا پرکننده‌های نانو: به لطف فناوری نانو، از ذرات کوچک‌تری تشکیل شده‌اند. این نوع کامپوزیت خواص فیزیکی و زیبایی شناختی را بهبود بخشیده است.

نانوهیبریدها: این گروه شامل تمام هیبریدهای حاوی ۰.۰۴ میکرومتر می باشد. آنها خصوصیات مشابهی با گروه فوق دارند اما از این نظر تفاوت دارند که سایش و پارگی آنها ظریف تر است. آنها می توانند براقیت و ساختار سطحی بیشتری را حفظ کنند.

معیارهای یک کامپوزیت خوب چیست؟

مقاومت

اولین و مهمترین ویژگی در انتخاب کامپوزیت باید استحکام و دوام آن باشد.از کامپوزیت‌هایی با مقاومت فشاری بالا می‌توان برای دندان‌های خلفی استفاده کرد تا فشار اضافه‌ای که به این دندان‌ها وارد می‌شود را در نظر بگیرد.بهترین برند کامپوزیت دندان درایران باید از مقاومت بالایی برخوردار باشد.

انعطاف پذیری

شکل پذیری و انعطاف پذیری یکی دیگر از ویژگی های بسیار مهم کامپوزیت است که تاثیر زیادی در زیبایی دندان های شما دارد.

ترمیم

قابلیت ترمیم کامپوزیت های آسیب دیده بسیار مهم است تا در صورت وجود مشکل، این کامپوزیت ها حذف یا تعمیر شوند.

زیبایی شناسی

رنگ مواد کامپوزیت را می توان به گونه ای سفارشی کرد که با دندان های موجود ترکیب شود. این به ویژه برای کامپوزیت های قدامی که روی دندان ها به سمت جلوی دهان استفاده می شود مفید است.بهترین برند کامپوزیت دندان درایران باید از نظر زیبایی منحصر بفرد باشد.

دندانپزشک متخصص

یکی از مهمترین معیارهای یک کامپوزیت موفق و خوب، دندانپزشک متخصص خوب بهترین دندانپزشک متخصص، دندانپزشکی است که علاوه بر تجربه بالا، از روش های به روز نیز استفاده کند.

برند های مختلف کامپوزیت دندان

ژاپن، آلمان و آمریکا، سوئیس، انگلیس پنج کشور معتبر در زمینه ی تولید کامپوزیت باندینگ های دندانی هستند. البته قیمت برندهای مختلف کامپوزیت کمی متفاوت است. اختلاف قیمت کامپوزیت های موجود دربازار به دلیل تفاوت کیفیت آنهاست. اگرچه که اختلافی کمی وجود دارد. معمولا انتخاب برندهای مختلف کامپوزیت دندان، بر اساس نوع رنگ مورد نظر ، شرایط دندان ها و بودجه مراجعه کنندگان است.

از مارک های خوب کامپوزیت دندان، جهت ونیرکامپوزیت می توان به برندهای زیر اشاره کرد:

  •  توکویاما ژاپن
  • آی پی اس امریکا
  • سارمکو سوییس
  • کاریزما آلمان
  • اولترادنت امریکا
  • سولافیل انگلیس

کامپوزیتIPS  ، بهترین مارک کامپوزیت دندان درایران

IPS نسل جدیدی ‌از ونیر کامپوزیت ها‌ هستند که در مقایسه با کامپوزیت های دیگر دارای ذرات سرامیک می باشند که باعث شده این نوع ونیر کامپوزیت دارای استحکام بیشتری باشد.کامپوزیت آی پی اس از بهترین برندهای کامپوزیت دندان، یک ماده پر کننده نانو هیبریدی برای درمان‌های ترمیمی و زیبایی است. کامپوزیت آی پی اس از جنس پلاستیک براق و مات با ماندگاری مادام‌العمر، فلورسانس و بازتاب نور فوق‌العاده است. از نظر شیمیایی، ذرات پرکننده مورد استفاده در کامپوزیت آی پی اس، از همان اجزای اساسی مانند سرامیک IPS  تشکیل شده‌اند.

بنابراین، کامپوزیت آی پی اس یک کامپوزیت ایده‌آل برای استفاده در ترکیب با سرامیک IPS  است. زیرا این امکان را برای شما فراهم می‌کند که روکش‌های مستقیم با ظاهری طبیعی داشته باشید. کامپوزیت آی پی اس، لبخندهای درخشان و دلخواه بیماران را به آن‌ها می دهد.این کامپوزیت‌ها در پنج سطح مختلف شفافیت وجود دارند. بنابراین، انواع مختلفی از ویژگی‌های آناتومیکی را می‌توان از این روکش‌ها دریافت کرد

کامپوزیت دندان سوئیسی سارمکو، بهترین برند کامپوزیت دندان درایران

یکی از بهترین مارک های کامپوزیت دندان درتهران، کامپوزیت دندان سوئیسی سارمکو می باشد. در حال حاضر این برند مشهورترین برندکامپوزیت بین دندانپزشکان ایرانی است. برای بررسی کامپوزیت دندان سوئیسی و مقایسه آنها با انواع کامپوزیت دندان آلمانی معمولا برند سارمکو با ایووکولار در کنار هم قرار می گیرد. چون دوام و طول عمر کامپوزیت دندان هیچ برند اروپایی دیگری به پای این دو شرکت معتبر نمی رسد. بنابراین خرید کامپوزیت سارمکو مقرون به صرفه و ارزشمند است. ، جنس کامپوزیت دندان از نوع میکروهیبرید، حداقل انقباض تحت فشار و زیبایی فوق العاده به خصوص برای اصلاح طرح لبخند دندان های جلویی فک اشاره کرد.

کامپوزیت اولترادنت آمریکا (Ultradent) بهترین برند کامپوزیت دندان تهران

در سال ۱۹۷۶، دکتر دن فیشر نیاز به محصولی را احساس کرد که به بتوان سریع تر و عمیق تر عیوب ظاهری دندان های بیمار را با آن ترمیم کرد. بنابراین کامپوزیت آمریکایی hemostatic Astringedent را ابداع کرد. موفقیت Astringedent hemostatic منجر به طراحی کامپوزیت های دندان پیشرفته تر و نوآورانه دندانپزشکی از جمله محصولات Ultradent  شد.

  • کامپوزیت کاریزما از برندهای معروف کامپوزیت دندان

یکی از بهترین و معروف ترین مارک های کامپوزیت درایران،کاریزمای المانی است. عموما ذرات فیلر در کامپوزیت کاریزما میکروهیبرید به منظور عدم رسوب آن ، به همراه سیلیکون دی اکساید به کار می روند که حضور آن منجر به اختلال در تطابق رنگ و شیری شدن نتیجه کار می گردد.اما در کامپوزیت کاریزما کلاسیک ، ذرات فیلر از جنس میکروگلس ( باریوم آلومینیوم فلوراید گلس )بوده و منجر به تطابق بهتر رنگ ترمیم با دندان های اطراف می گردد.

کامپوزیت توکویاما (Tokuyama)بهترین برند کامپوزیت دندان درایران

کامپوزیت توکویوما از معروف ترین برند های کامپوزیت دندان در ایران است. از جدید ترین کامپوزیت های دندان می توان به کامپوزیت دندانپزشکی توکویاما (Tokuyama)  اشاره کرد که این نوع کامپوزیت  دارای ذرات پر از نانو  است که از پرکننده های کروی ( ۸۲٪ وزن / ۷۱٪ از حجم ) نیز استفاده شده است. این نوع کامپوزیت محصول کشور ژاپن است که توسط تیم تحقیق و توسعه Tokuyama در ژاپن ساخته شده است.

کامپوزیت سولافیل، معروف ترین  برندکامپوزیت دندان درایران

کامپوزیت سولافیل یک برند انگلیسی است که به تازگی وارد ایران شده است و نظر بسیاری از دندانپزشکان را به خود جلب کرده است.  یکی از مزیت های این نوع کامپوزیت، قیمت مناسب آن می باشد. کامپوزیت solafil M90 یک ماده ترمیم کننده جهانی می باشد که دارای پر کننده های ماکرو و میکرو است و از خصوصیات بسیار عالی برخوردار می باشد. این فن آوری ترکیبی اجازه می دهد تا این ترمیم کننده از نظر ایده آل برای آنلی ها و روکش ها و ترمیم  دندان های های قدام و خلفی دندان مناسب باشد. این ماده ساخت کمپانی trent dent در کشور انگلستان می باشد.

بهترین برند کامپوزیت دندان چیست؟ بهترین مارک کامپوزیت دندان

در حال حاضر بهترین مارک کامپوزیت دندان درایران، برند کامپوزیت آی پی اس امریکاست. این محصول خاص ظاهری طبیعی دارد که از نظر زیبایی شناسی مشتریان را خشنود می کند

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.