بهترین برند کامپوزیت دندان چیست

ونیر کامپوزیت دندان، یکی‌ از بهترین درمان ها برای‌ ایجاد لبخندی زیباست. در یک تعریف می توان این‌گونه عنوان‌ کرد که ونیر کامپوزیت دندان، ترکیبی‌ از مواد زمینه‌ای هستند که‌ در اثر ترکیب ذراتی به‌ نام فیلر به‌ استحکام بالایی‌ دست خواهند یافت. به‌ عبارت دیگر این‌ ترکیب خمیری‌ شکل‌ است به‌ وسیله تابش نور در طول موج خاص به صورت سفت و سخت در خواهد آمد. بعد از سفت‌شدن، بوسیله پولیش دادن‌ به‌ آن‌ شکل مناسب‌ می دهند تا در دهان موجب‌ اذیت کردن‌ دیگر دندان ها نشود. ونیرکامپوزیت ها از انواع روکش های دندانی می باشند.

مزایای ونیرهای کامپوزیت دندان چیست؟

  • از مهم ترین مزایای ونیرهای کامپوزیت دندان هزینه کمترآن ها نسبت به روکش های چینی(لمینت) است.
  • اگر ونیر مستقیم باشد، فرآینددرمان کوتاه تر می شود.
  • می تواند بسیاری از مشکلات زیبایی از جمله بدشکل شدن دندان ها، تغییر رنگ و … را بپوشاند.

دندان های سفید و زیبا نقش مهمی در لبخند ما دارد و لبخند زیبا باعث زیبایی چهره انسان می شود. به همین دلیل خیلی از افراد در پی راه حلی برای یکدست شدن و زیباتر شدن دندان های خود هستند. کامپوزیت دندان یکی از راه حل های است که امروزه دندانپزشکان از آن استفاده می کنند. در این مطلب قصد داریم معروف ترین برندهای کامپوزیت دندان درایران را معرفی کنیم. با همراه ما باشید.

بهترین برند های کامپوزیت دندان کدامند؟

از مارک های خوب کامپوزیت دندان، جهت ونیرکامپوزیت می توان به برندهای زیر اشاره کرد:

  • توکویاما ژاپن
  • آی پی اس امریکا
  • سارمکو سوییس
  • کاریزما آلمان
  • اولترادنت امریکا
  • سولافیل انگلیس

کامپوزیتIPS  ، بهترین مارک کامپوزیت دندان درایران

IPS نسل جدیدی ‌از ونیر کامپوزیت ها‌ هستند که در مقایسه با کامپوزیت های دیگر دارای ذرات سرامیک می باشند که باعث شده این نوع ونیر کامپوزیت دارای استحکام بیشتری باشد.کامپوزیت آی پی اس از بهترین برندهای کامپوزیت دندان، یک کامپوزیت نانو هیبریدی برای درمان‌های ترمیمی و زیبایی است. کامپوزیت آی پی اس از جنس پلاستیک براق و مات با ماندگاری مادام‌العمر، فلورسانس و بازتاب نور فوق‌العاده است. از نظر شیمیایی، ذرات پرکننده مورد استفاده در کامپوزیت آی پی اس، از همان اجزای اساسی مانند سرامیک IPS  تشکیل شده‌اند. بنابراین، کامپوزیت آی پی اس یک کامپوزیت ایده‌آل برای استفاده در ترکیب با سرامیک IPS  است. زیرا این امکان را برای شما فراهم می‌کند که روکش‌های مستقیم با ظاهری طبیعی داشته باشید

کامپوزیت دندان سوئیسی سارمکو، بهترین برند کامپوزیت دندان درایران

یکی از بهترین مارک های کامپوزیت دندان درتهران، کامپوزیت دندان سوئیسی سارمکو می باشد. در حال حاضر این برند مشهورترین برندکامپوزیت بین دندانپزشکان ایرانی است. برای بررسی کامپوزیت دندان سوئیسی و مقایسه آنها با انواع کامپوزیت دندان آلمانی معمولا برند سارمکو با ایووکولار در کنار هم قرار می گیرد. چون دوام و طول عمر کامپوزیت دندان هیچ برند اروپایی دیگری به پای این دو شرکت معتبر نمی رسد. بنابراین خرید کامپوزیت سارمکو مقرون به صرفه و ارزشمند است. ، جنس کامپوزیت دندان از نوع میکروهیبرید، حداقل انقباض تحت فشار و زیبایی فوق العاده به خصوص برای اصلاح طرح لبخند دندان های جلویی فک اشاره کرد.

کامپوزیت اولترادنت آمریکا (Ultradent) بهترین برند کامپوزیت دندان تهران

در سال ۱۹۷۶، دکتر دن فیشر نیاز به محصولی را احساس کرد که به بتوان سریع تر و عمیق تر عیوب ظاهری دندان های بیمار را با آن ترمیم کرد. بنابراین کامپوزیت آمریکایی hemostatic Astringedent را ابداع کرد. موفقیت Astringedent hemostatic منجر به طراحی کامپوزیت های دندان پیشرفته تر و نوآورانه دندانپزشکی از جمله محصولات Ultradent  شد.

کامپوزیت کاریزما از برندهای معروف کامپوزیت دندان

یکی از بهترین و معروف ترین مارک های کامپوزیت درایران،کاریزمای المانی است. عموما ذرات فیلر در کامپوزیت کاریزما میکروهیبرید به منظور عدم رسوب آن ، به همراه سیلیکون دی اکساید به کار می روند که حضور آن منجر به اختلال در تطابق رنگ و شیری شدن نتیجه کار می گردد.اما در کامپوزیت کاریزما کلاسیک ، ذرات فیلر از جنس میکروگلس ( باریوم آلومینیوم فلوراید گلس )بوده و منجر به تطابق بهتر رنگ ترمیم با دندان های اطراف می گردد.

کامپوزیت توکویاما (Tokuyama)بهترین برند کامپوزیت دندان تهران

کامپوزیت توکویوما از معروف ترین برند های کامپوزیت دندان در ایران است. از جدید ترین کامپوزیت های دندان می توان به کامپوزیت دندانپزشکی توکویاما (Tokuyama)  اشاره کرد که این نوع کامپوزیت  دارای ذرات پر از نانو  است که از پرکننده های کروی ( ۸۲٪ وزن / ۷۱٪ از حجم ) نیز استفاده شده است. این نوع کامپوزیت محصول کشور ژاپن است که توسط تیم تحقیق و توسعه Tokuyama در ژاپن ساخته شده است.

کامپوزیت سولافیل، معروف ترین  برندکامپوزیت دندان درایران

کامپوزیت سولافیل یک برند انگلیسی است که به تازگی وارد ایران شده است و نظر بسیاری از دندانپزشکان را به خود جلب کرده است.  یکی از مزیت های این نوع کامپوزیت، قیمت مناسب آن می باشد. کامپوزیت solafil M90 یک ماده ترمیم کننده جهانی می باشد که دارای پر کننده های ماکرو و میکرو است و از خصوصیات بسیار عالی برخوردار می باشد. این فن آوری ترکیبی اجازه می دهد تا این ترمیم کننده از نظر ایده آل برای آنلی ها و روکش ها و ترمیم  دندان های های قدام و خلفی دندان مناسب باشد. این ماده ساخت کمپانی trent dent در کشور انگلستان می باشد.

بهترین برند کامپوزیت دندان چیست؟

در حال حاضر بهترین مارک کامپوزیت دندان درایران، برند آی پی اس امریکاست.همانطور که گفتیم معروف ترین برندهای کامپوزیت دندان آی پی اس است. زیرا علاوه بر زیبایی و طبیعی بودن، استحکام و دوام بسیار بالایی دارد.

ارزان ترین برند کامپوزیت دندان دربازار کدام است؟

درحال حاضر برند کامپوزیت سولافیل، ارزان ترین برند کامپوزیت دندان با کیفیت خوب می باشد.لازم به ذکر است که  ارزان بودن این نوع کامپوزیت برخلاف تصور عام نشانه بی کیفیت بودن آن نمی باشد. البته اگر به دنبال کامپوزیت قیمت مناسب با کیفیت عالی هستید، پیشنهاد کامپوزیت سارمکوی سوئیسی می باشد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.