بهترین ترین راه میانبر برای تصاحب صدر گوگل، فقط سئو است

سئو سایت یکی از اصلی ترین و بهترین راه ها برای رسیدن به صدر جستجوهای گوگل است و شاید به جرأت می توان گفت که بهبود وضعیت سایت در نتایج جستجوی گوگل به خدمات سئویی هست که شما روی سایت تان پیاده سازی می کنید. اینکه شب و روز روی سایت تان کار کنید تا به مرور زمان آن را در صفحات اول گوگل ببینید می تواند بهترین راه میانبر برای این مهم باشد.

مطمئن باشید سایت شما هر چه قدر هم طراحی فوق العاده و کاربرپسندی داشته باشد و کد نویسی آن قدرتمندانه انجام گرفته باشد و بهترین خدمات را در بین رقبا ارائه بدهد اما اگر در صفحه اول گوگل نباشد به طور حتم فروش خوبی به دست نخواهید آورد.

تعداد کاربران و استفاده کننده ها از اینترنت روز به روز در حال افزایش است اما طبق سیاست های گوگل حدود ۱۰ لینک فقط در صفحه نتایج جستجو به نمایش در می آید. اگر در صفحه اول باشید شانس اینکه از شما هم خرید کنند خیلی بیشتر خواهد بود و این می تواند در بلند مدت هم روی برند سازی کسب و کارتان و هم روی افزایش فروش تان نقش زیادی بازی کند.

تیم کافه نیاز در این مقاله مایل است در مورد اهمیت سئو و نقش آن در رسیدن به صدر جستجوهای گوگل صحبت کند.

با ما همراه باشید ….

نکته اول: ابتدا در مورد سئو سایت باید اطلاعات کسب کنید

به طور حتم مدیریت یک سایت می تواند کار سختی باشد. از تولید محتوا گرفته تا کار کردن روی خود سایت و رساندن آن به بهترین جایگاه در نتایج جستجو. اما قبل از اینکه بدانید چطور می توانید بهترین جایگاه را در نتایج جستجوی گوگل تصاحب کنید باید در مورد بهینه سازی سایت اطلاعات کافی در اختیار داشته باشید.

در اصل سئو همان بهینه کردن سایت برای موتورهای جستجو است و به مجموعه فعالیت هایی اطلاق می شود که بایستی روی سایت انجام دهید تا موتورهای جستجوگر، سایت تان را در بهترین جایگاه نتایج جستجو قرار دهند. تقسیم بندی سئو به دو دسته داخلی و خارجی صورت گرفته است که به اختصار در مورد هر دو صحبت می کنیم.

سئو داخلی:

فعالیت ها و کارهایی که در داخل سایت انجام می شود تا کاربران و به خصوص موتورهای جستجوی گوگل سایت تان را مشاهده کنند به سئو داخلی مشهور هستند که شامل تولید محتوای با کیفیت و ناب به صورت روزانه، به روز کردن محتواهای قدیمی، لینک سازی داخلی یا همان لینک بیلدینگ، بهینه کردن و افزایش سرعت سایت برای کاربر در هنگام ورود و خروج به سایت، بالا بردن امنیت سایت و خیلی از موارد دیگر که همه و همه به سئو داخلی مشهور هستند.

سئو خارجی:

عمده فعالیت هایی که در خارج از سایت انجام می شود تا دیگر کاربران و موتورهای جستجو شما را بشناسند به سئو خارجی مشهور است. مانند لینک سازی یا ایجاد بک لینک، فعالیت در شبکه های اجتماعی، استفاده از پست مهمان در دیگر سایت ها و قرار دادن لینک سایت، رپورتاژ آگهی و خیلی از موارد دیگر.

نکته دوم: سئو سایت می تواند به برند شدن کسب و کار اینترنتی تان کمک کند

قطع به یقین سئو سایت به برند شدن شما در دنیای وب در میان این همه رقیب می تواند کمک خیلی بزرگی بکند اما به شرط آنکه اصول سئو حرفه ای را به خوبی فراگرفته باشید که این اصول حرفه ای چیزی نیست مگر استفاده از تکنیک ها و ترفندهای خاص سئو برای دیده شده در میان این همه رقیب.

این عمل می تواند میزان بازدید سایت تان را تا حد خیلی زیادی بالا ببرد و از آن طرف استفاده از سئو حرفه ای مزایای خیلی زیادی را برای شما به همراه خواهد داشت. از جمله

* برند شدن کسب و کار اینترنتی در میان این همه رقیب

* اگر به دنبال نتایج پایدار و همیشگی در نتایج جستجوی گوگل هستید می توانید از سئو کمک بگیرید

* اگر سئو خوبی را پیاده سازی کنید به طور حتم بازار هدف و بازدید کننده های هدف خوبی را به سمت سایت تان خواهید کشاند

* کار کردن روی سئو سایت می تواند کاربران و بازدید کننده های روزانه را به مشتریان دائم و وفادار تبدیل کند

* افزایش فروش سایت شما در گرو استفاده از خدمات بهینه سازی حرفه ای است

* سرعت سایت با بهینه سازی به بالاترین حد ممکن خود می رسد

* استفاده از بهینه سازی سایت می تواند کسب و کار اینترنتی و فیزیکی شما را بهتر به دیگران معرفی کند

* به طور حتم هزینه هایی که شما برای سئو سایت پرداخت می کنید در مقایسه با دیگر روش های تبلیغاتی بسیار کمتر هستند

* با سئو سایت می توانید مدت زمان بیشتری کاربران را در سایت نگه دارید و این یعنی کاهش بانس ریت سایت

نکته سوم: انجام بهترین خدمات سئو

انجام خدمات و سئو سایت را می توانید به دو صورت روی سایت تان پیاده سازی کنید:

صورت اول: شخصاً خودتان وقت بگذارید و اصول، تکنیک ها و ترفندهای سئو را فرا بگیرید

این روش به نسبت یک مقدار زمان بر است اما هزینه آن خیلی کمتر خواهد بود و مشکل دیگری هم که وجود دارد این است که این مورد یک مقدار ریسک پذیر هم خواهد بود چرا که الگوریتم های گوگل روزانه در حال تغییر است و تکنیکی که الان استفاده می کنید ممکن است چند روز بعد به کلی تغییر کند.

صورت دوم: خدمات سئو سایت تان را به یک گروه کاربلد بسپارید

به طور حتم وقتی یک گروه، کار سئو سایت شما را بر عهده بگیرند خیلی سریع تر می توانید به نتیجه برسید و صد البته ریسک کمتری هم به نسبت روش اول خواهد داشت چرا که این افراد اطلاعات کافی در مورد سئو و الگوریتم های گوگل در اختیار دارند.

سخن آخر

تمام این مواردی که ارائه شد اهمیت سئو سایت را می رساند و مزید بر علت است تا روی سایت تان کار کنید و به مرور زمان بهترین جایگاه را در نتایج جستجوی گوگل به دست بیاورید. بهینه سازی سایت یک امر مداوم و تکرار پذیر است پس سعی کنید با برنامه ریزی دقیق این مورد را تا به نتیجه رسیدن ادامه دهید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

10 + پنج =