بهترین دوربین شکاری موجود در بازار ایران

تا به حال شده با خود فکر کنید که به خاطر محدودیت های داخل کشور نمی توانید برندهای معتبر دوربین شکاری و دوربین دوچشمی را به راحتی گیربیاورید؟ یا تا به حال به این فکر افتاده اید که دوربین شکاری بخرید که برند معتبری ندارد و صرفا به خاطر صرفه اقتصادی حاضر به خرید آن شده باشید؟ همانطور که شاید اکثر کسانی که در زمینه شکار و یا کار با این دوربین ها فعالیت دارند بدانند فرق های بسیار زیادی میان دوربین های اصلی و دوربین های مشابه نسخه اصلی یا همان های کپی وجود دارد. سعی میکنیم در این مقاله به تفاوت های آنها و راه حل مشکلات شما بپردازیم.

در قدم اول شما باید به این موضوع توجه کنید که دوربین های دوچشمی را می توان برای پنج مورد استفاده که در زمینه های کاملا متفاوتی هستند استفاده کرد اولین و مهمترین آنها طبیعت گردی می باشد! در طبیعت گردی استفاده از این دوربین ها می تواند بسیار لذت بخش یا بسیار طاقت فرسا باشد! اینجاست که دوربین های اورجینال و دوربین شکاری های کپی تفاوت های خود را به مصرف کننده خود نشان می دهند. قدرت لنز های دوربین ها در نسخه های کپی و نسخه اورجینال کاملا تفاوت دارد و محسوس می باشد به طوری که اگر اول با دوربین اورجینال نقطه ای را زیر نظر بگیرید ممکن است با دوربین های کپی نتوانید به طور صد در صد همان نقطه را به صورت شفاف ببینید.

مورد بعدی پرنده بینی می باشد این نوع مصرف و استفاده از انواعی استفاده خواهد کرد که معمولا لنز های بزرگتری دارند و چون در حال حرکت هستند و نور مستقیم می تابد نیاز به فوکوس دقیق بیشتر حس می شود پس در این مورد تفاوت ورژن اصل و های کپی خیلی بیشتر از طبیعت گردی برای مخاطب اهمیت خواهد داشت شما در فروشگاه زردکوه می توانید بهترین کیفیت دوربین های شکاری و دوچشمی را با تضمین اصالت تهیه فرمایید.

بهترین دوربین دوچشمی برای پرنده نگری کدام است؟

با توجه به اینکه در این مورد اندازه و وزن دوربین دارای اهمیت کمتری نسبت به مشخصات اپتیک دوربین است، انتخاب یک دوربین سایز متوسط تا فول سایز خگزینه مناسبی است. بزرگنمایی ۸ برای این فعالیت مناسب است، زیرا به شما میدان دید عریضتری خواهد داد، اگر قصد تماشای پرندگان کوچک و حیوانات ریز اندام را دارید، شاید بزرگنمایی ۱۰ هم برای شما مناسب باشد. اندازه لنز دوربین هم میتواند از ۳۲ الی ۴۲ میلیمیتر بر اساس سلیقه و نور محیط متغیر باشد. طبیعی است که دوربین ۴۲ میلیمیتری وضوح بیشتری برای شما به ارمغان خواهد آورد.

تنوع متفاوت مدلهای دوربین دوچشمی با توجه به وظیفه اصلی آنها که همان ایجاد وضوح در دید شما در طبیعت و مناظر با عمق زیاد هستند بسیار شگفت انگیز است. لذا انتخاب بهترین دوربین دوچشمی در میان ده ها تنوع و مدل کاری بسیار دشوار خواهد بود، قطعا یکی از بهترین راه های انتخاب دوربین مناسب فعالیت شما، استفاده و مقایسه آنها در شرایط واقعی خواهد بود، اما این کار نه تنها زمان بر خواهد بود، بلکه با توجه به ابعاد دیگر غیر ممکن مینماید.

بهترین دوربین دوچشمی برای قایق رانی، پدل بوردینگ و موارد مشابه

سبک بودن در این دوربین ها به شما آزادی عمل بیشتری خواهد داد همچنین تکان های زیاد که خاصیت این ننوع فعالیت است شما را مجبور به استفاده از بزرگنمایی های کمتر برای ثبات بیشتر تصویر خواهد نمود. لذا دوربین های ۳۲*۸ بهترین گزینه برای انتخاب شما خواهند بود، و قطعا ضد آب بودن کامل دوربین از اهمیت ویژه ای در این نوع فعالیت برخوردار است.

به طور معمول دوربین‌های دوچشمی را با دو عدد معرفی می‌کنند که عدد اول نشانگر میزان بزرگنمایی و عدد دوم نشانگر قطر عدسی شیئی آن است. به عنوان مثال اگر یک دوربین با عدد ۵۰*۷ (هفت در پنجاه) نشان داده شود به آن معناست که این دوربین قادر به نمایش تصویر با بزرگنمایی ۷ برابری است و قطر عدسی شیئی آن ۵۰ میلی متر می‌باشد.

این دو عدد به سادگی می‌تواند به شما در انتخاب یک دوربین مناسب برای فعالیت مورد نظرتان کمک کند، به عنوان مثال؛ اگر قصد دارید از دوربین دو چشمی خود به منظور رصد‌های آسمانی در شب بهره‌مند شوید قطر عدسی شیئی و دهانه دوربین تاثیر بسیاری در عملکرد دوربین خواهد داشت، زیرا اجرام آسمانی نور اندکی از خود تولید می‌کنند و برای مشاهده درست و کامل آن‌ها باید از دوربین‌هایی با دهانه بزرگ‌تر و عدسی شیئی ضخیم تری بهره گرفت. در رصد‌های روزانه دیگر ملاک ما برای خرید دوربین دوچشمی ، بزرگ بودن دهانه دوربین نیست، زیرا به سبب روشنایی هوا نیازی برای جمع آوری نور بیشتر نداریم.

به عنوان مثال یک دوربین با ۲۵*۸ به هیچ عنوان نمی‌تواند ابزار مناسبی برای رصد‌های آسمانی در شب باشد، اما همین ابزار برای استفاده در روز و مثلا برای مشاهده پرندگان می‌تواند ابزاری بی نظیر و کارآمد باشد.همچنین یک دوربین با ۸۵*۲۲ ابزاری بسیار مناسب برای مشاهده آسمان شب و رصد‌های نجومی است، زیرا قطر دهانه آن به شما کمک می‌کند بتوانید اجرام آسمانی کم نور را به خوبی مشاهده کنید، اما قطعا این دوربین نمی‌تواند ابزار مناسبی برای حمل در طبیعت باشد، زیرا سنگینی آن این اجازه را به کاربر نمی‌دهد تا بتواند آن را به سادگی با خود حمل کند.

در مجموع همانطور که در متن مقاله گفته شد شما برای استفاده بهتر از دوربین خود و داشتن یک تجربه بی نقص برندهای اورجینال جهانی را خریداری کنید اما در ایران قضیه به طور دیگری پیش می رود در حال حاضر تنها شرکتی که به صورت تخصصی وارد کننده برندهای برتر جهانی با کیفیت است، فروشگاه اینترنتی زردکوه می باشد که با توجه به نبودن واسطه در واردات این کالاها شما می توانید به قیمت بسیار پایین تر از قیمت بازار از فروشگاه زردکوه این دوربین ها را تهیه بفرمایید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یک + 16 =