بهترین راه خانگی وکلینیکال درمان جای جوش

جوش های فعال به اندازه کافی آزادهنده هستند.زخم هایی که جوش ها از خود به جا می گذارد بسیار آزاردهنده تر است.جای جوش به ویژه درصورت، تاثیر زیادی بر زیبایی چهره اشخاص دارد. افراد زیادی در چهره خود آثار و جای جوش دارند . آن ها همواره برای از بین بردن آن راهکار‌های متفاوتی را امتحان کرده‌اند اما هر بار ناامید شدند. ازبین بردن جای جوش با دستگاه آراف جهت جوانسازی پوست یک گزینه مناسب برای این افراد است. امروزه رفع جای جوش با آراف یکی از پر کاربردترین و پر طرفدارترین متدهای جوانسازی در دنیا به شمار می‌رود.

بهترین راه درمان جای جوش چیست؟

توجه داشته باشیدکه بهترین روش برای ازبین بردن جای جوش های صورت در وهله اول پیشگیری از آن است. پیشگیری از جوش زدن ، احتمال ایجاد جای جوش را کمترمی کند. جلوگیری از تحریک پوست و آسیب رساندن به بافت زیرین می تواند منجر به جای جوش شود.بهتراست از برداشتن، ترکیدن یا فشار دادن هرگونه جوش،خودداری کنید.

چه زمانی لکه های حاصل از جوش ایجاد می شود؟

جای جوش زمانی ایجاد می شود که یک جوش عمیق به پوست نفوذ کند.علاوه برنفوذ، به بافت های زیر آن آسیب برساند.قبل از اینکه بخواهید اسکار خود را درمان کنید، مهم است که بدانید آنها چه نوع هستند. هر نوع به طور متفاوتی به درمان پاسخ می دهد. برخی از درمان ها برای انواع خاص بهتر از سایرین هستند.

سریع ترین درمان خانگی برای ازبین بردن جای جوش صورت

آلفا هیدروکسی اسیدها

اسیدهای آلفا هیدروکسی (AHAs) اغلب در محصولات ساخته شده برای درمان جای جوش یافت می شوند. زیرا به حذف پوست مرده و جلوگیری از مسدود شدن منافذ کمک می کنند. هم چنینالفاهیدروکسی اسید ها می توانند به کمرنگ شدن جای جوش کمک کنند.اسید ملایم لایه بیرونی پوست را لایه برداری می کند تا به از بین بردن جای جوش و زبری پوست کمک کند.

اسید لاکتیک

راهکارهای فوری رفع جای جوش است.مطالعه کوچک در سال ۲۰۱۰ نشان داد که لایه برداری اسید لاکتیک توسط متخصص پوست که هر دو هفته یک بار به مدت سه ماه انجام می شود. بافت، ظاهر و رنگدانه های پوست را بهبود می بخشد.جای جوش های آکنه را روشن می کند.لایه‌بردارها، سرم‌ها و پمادهای بی‌شماری با اسید لاکتیک وجود دارد. با توصیه پزشک متخصص با توجه به پوستی که دارید میتوانید از آنها استفاده کنید.بهترین راه درمان جای جوش خانگی استفاده از لاکتیک اسید است.

رتینوئیدها

رتینوئیدهای موضعی یکی دیگر از درمان‌های جای جوش با مزایای صاف کردن جای جوش است. طبق یک بررسی رتینوئیدها علاوه بر تسریع بازسازی سلولی و بهبود بافت پوست، می توانند باعث ازبین رفتن جای جوش صورت شوند. آنها ممکن است پوست شما را به ویژه به خورشید حساس کنند. هنگام استفاده از هر چیزی که حاوی رتینوئید است، همیشه از کرم ضد آفتاب استفاده کنید.این روش به از بین بردن جای جوش صورت کمک زیادی می کند.

اسید سالیسیلیک

احتمال این وجود دارد که قبلاً از اسید سالیسیلیک برای ازبین بردن جای جوش های خود استفاده کرده باشید. از پدها گرفته تا لوسیون‌ها و پاک‌کننده‌های صورت، این روزها تقریباً در درمان هرنوع اکنه و ازبین بردن جای جوش صورت کاربرد دارد.اسید سالیسیلیک منافذ را پاک می کند. تورم و قرمزی را کاهش می دهد. در صورت استفاده موضعی، پوست را لایه برداری می کند. این یکی از سریع ترین درمان ها برای رفع جای جوش در نظر گرفته می شود.

بهترین درمان های رفع جای جوش در کلینیک های پزشکی

اگر با روش های خانگی هنوز جای جوش روی صورتتان باقی مانده، یک متخصص پوست با روش هاو دستگاه های پیشرفته می تواند به درمان جای جوش های  بویژه صورت شما سرعت ببخشد.

بهترین روش برای ازبین بردن جای جوش، جوانسازی با دستگاه آراف است. این دستگاه با یک عمل زیبایی غیرتهاجمی باعث ازبین بردن جای جوش های شما می شود. دستگاه ار اف با انرژی تولید شده باعث گرم شدن پوست شما و تحریک تولید کلاژن میگردد. کلاژن ماده حیاتی جوانسازی و ترمیم های پوستی است. با آر اف درمانی کلاژن سازی در سلول های پوستی شما صورت میگیرد. کلاژن سازی باعث بهبود جای جوش های صورت و بدن می شود.درمان  با اراف یکی از راهکارهای فوری رفع جای جوش است.

 مزیت رفع جای جوش با اراف چیست؟

مزیت استفاده از این روش تاثیر پذیری بالا و درمان سریع و غیرتهاجمی آن است. شما می توانید فقط با صرف چند دقیقه زمان، پوستی زیبا را به خود هدیه دهید.ازبین بردن جای جوش با آراف مخصوصا برای کسانی که اسکارهای عمیق و کهنه دارند، بسیار موثراست.بهترین درمان های خانگی رفع جای جوش در کنار جوانسازی با آر اف بیشترین تاثیر را دارد.

نکات مهم درباره از بین بردن جای جوش

  • بهداشت پوست را رعایت کنید وبه بهبود جای جوش های صورت کمک می کند.
  •  آرایش های سنگین نکنید.
  • همیشه ضد آفتاب خوب مصرف کنید.
  • برای جلوگیری از عفونت و جای زخم، جوش‌های سرسفید، سرسیاه یا جوش‌های پوستی را فشار ندهید.
  • رژیم غذایی و سبک زندگی خودرا اصلاح کنید.

باقی ماندن جای جوش روی صورت می تواند ناراحت کننده باشد. درمان های زیادی وجود دارد که می تواند آنها را کمتر به چشم بیاورد. اکثر اسکارهای حاصل از جوش دائمی هستند. اما یک متخصص پوست می تواند به شما کمک کند تا درمان مناسب را برای کمک به از بین بردن جای جوش صورت پیدا کنید.بهترین و موثرترین ترین راهکار برای رفع جای جوش، جوانسازی با دستگاه آراف است. این روش نا حد زیادی باعث بهبود جای جوش های شما می شود. دراین مقاله نکات مهم درباره از بین بردن جای جوش هارا گفتیم. امیدوارم توانسته باشیم به شما عزیزان کمک کنیم.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار + 20 =