بهترین روکش دندان چیست

روکش های دندانی روشی محبوب برای بهبود لبخند شما هستند. آن ها با پوشاندن آسیب، تغییر رنگ و ناهماهنگی جزئی، سطح جلوی دندان های شما را ترمیم می کنند. در بسیاری از موارد، آنها یک جایگزین عالی برای تاج ها، درمان های سفید کننده و بریس ها هستند. روکش ها ظاهر لبخند شما را بهبود می بخشد و در عین حال از کیفیت دندان های شما محافظت می کند. بسته به نیاز، ترجیحات و وضعیت دندان هایتان، می توانید یکی از انواع روکش های دندان را انتخاب کنید. در این مقاله به بررسی انواع روکش دندان و مزایا و معایب آن ها می پردازیم. برای اطلاع از قیمت روکش دندان به خواندن ادامه دهید.بهترین روکش دندان کدام است؟

روکش دندان چیست؟ بهترین روکش دندان

روکش های دندانی پوسته های نازکی هستند که روی قسمت جلویی (قابل مشاهده) دندان قرار می گیرند. دندان ها را ترمیم می کنند و ظاهری زیباتر به دندان ها می دهند. اگر می خواهید لبخند خود را بهبود ببخشید، روکش دندان یک گزینه ساده و بسیار عالی است. زیرا آنها شبیه دندان های طبیعی هستند. هدف از روکش ها تغییر شکل، رنگ، اندازه و ظاهر دندان های طبیعی است. از ونیرها می توان برای اصلاح طیف وسیعی از مشکلات دندانی استفاده کرد، مانند:

  • دندان هایی که لکه دار هستند و با بلیچینگ نمی توان آنها را سفید کرد
  • دندان های کنده یا فرسوده شده
  • پر کردن فضاهای ناهموار یا فاصله زیاد بین دندان های جلویی بالایی
  • دندان های کج یا بد شکل
  • هم ردیف کردیف کردن دندان ها
  • پرکردن دندان های پوسیده و خراب

انواع روکش دندان_ روکش دندان و قیمت آن_بهترین روکش دندان

بسیاری از مردم نمی دانند که گزینه های زیادی برای روکش دندان وجود دارد. در طول چند سال گذشته، بسیاری از تکنیک ها و برندهای مختلف روکش دندان ظهور کرده اند که هر کدام دارای مزایا منحصر به فرد خود هستند. دندانپزشک به شما کمک می کند تا بهترین روکش دندان را انتخاب کنید. زیرا هر نوع روکش با توجه به مشکلات دندانی مختلف مورد استفاده قرار می گیرد.شما ممکن است قبل از روکش های دندانی نیازمند پرکردن دندان، عصب کشی و… باشید.

ونیرهای کامپوزیت

روکش رزین کامپوزیت ، یک ترمیم دندان ارزان قیمت است که می‌تواند در یک بار مراجعه به دندانپزشک اعمال شود. کامپوزیت دندان معمولاً از رزین ساخته می شوند و در صورت شکستگی به راحتی قابل تعمیر هستند و میانگین هفت سال عمر می کنند. این فرآیند شامل اعمال لایه‌های کامپوزیت روی دندان شما می‌شود تا لایه‌ها به شکل و طول دلخواه شما قالب‌گیری شوند. هنگامی که هر لایه از طریق نورUV سخت شد، کامپوزیت پولیش می شود. هر چقدر هم که این نوع روکش دلپذیر به نظر می رسد، لازم به ذکر است که می توان آنها را به راحتی خرد، شکست یا لکه دار کرد.

روکش های لمینتی

لمینت از انواع روکش دندان است.پرسلن زیباترین و کم ضررترین ماده موجود برای ترمیم دندان است. همچنین در بین تمام مواد روکش قوی ترین و ماندگارترین است.روکش های لمینت چینی بسیار زیست سازگار هستند، به این معنی که به ندرت به بافت های لثه و بافت های نرم اطراف دهان آسیب می رسانند. این روکش ها می توانند ظاهر لبخند شما را به میزان قابل توجهی بهبود بخشند زیرا چینی ظاهری بسیار طبیعی دارد.ونیرهای چینی یک راه حل دائمی هستند. اما قبل از قرار دادن نیاز به تراشیدن مقداری از مینای دندان دارند.لمینت سرامیکی دندان ها جزو روکش های گران قیمت محسوب می شوند.

شاید جالب باشد بخوانید :

روکش های زیرکونیومی

یکی از بهترین روکش های دندانی، روکش‌های زیرکونیوم است. روشی مناسب برای رفع مشکلات دندانی مانند پوسیدگی، بریدگی و شکستگی می باشد. این روکش ها از دی اکسید زیرکونیوم، یکی از مقاوم ترین اشکال سرامیک های یکپارچه ساخته ده است. بنابراین استحکام فوق العاده ای دارد. آنها برای بازسازی دندان در صورت پوسیدگی شدید دندان ایده آل هستند و به طور کلی به دندان ها استحکام بالایی می دهند و معمولاً بیشتر از سایر گونه های روکش دوام دارند. از نظر ظاهری مات است بنابراین نمی تواند تأثیر چشمگیری بر روی دندان های شما داشته باشد و غیر طبیعی به نظر می رسد.

ونیرهای پالاتال

این نوع خاص از روکش‌های دندانی به دلیل تمرکز روی سطوح داخلی دندان‌ها کمی متفاوت هستند. به جای اینکه روی سطح جلویی دندان ها قرار گیرند، روی قسمت پشتی قرار می گیرند.زیرا سطح پالاتال دندان ها را با تقویت آنها از پشت به جای پوشاندن سطوح جلوی آنها بهبود می بخشد. آنها را می توان با تعدادی از مواد مانند ورقه های چینی، مواد کامپوزیت و حتی طلا ساخت. ونیرهای پالاتال از پشت دندان‌های فرسوده، ظریف یا حساس محافظت می‌کنند تا از سایش بیشتر جلوگیری کرده و آن‌ها را محکم نگه دارند.

روکش جزئی

روکش های کامل برای پنهان کردن کل ناحیه جلوی دندان استفاده می شود. در حالی که روکش های جزئی فقط برای پنهان کردن بخشی از دندان استفاده می شوند. ونیرهای جزئی برای پنهان کردن عیوب جزئی مانند گوشه های بریده شده یا ترک خورده، لکه ها یا دندان های شکاف استفاده می شوند. آنها مانند روکش کامل آماده و چسبانده می شوند اما به مهارت بیشتری نسبت به روکش کامل نیاز دارند. از آنجایی که فقط بخش محدودی از دندان شما تحت درمان است، دندانپزشک باید احتیاط بیشتری داشته باشد. ساخت باید با بقیه دندان شما مطابقت داشته باشد تا ظاهری طبیعی داشته باشد.

روکش لومینیر

اگر دندان‌های شما لکه‌دار، کج، نامرتب، بدشکل، دارای شکاف هستند یا از ظاهر آن‌ها ناراضی هستید، Lumineers ممکن است انتخاب مناسبی برای شما باشد. روکش های دندانی لومینیر را می توان به طور یکپارچه بر روی دندان های موجود خود اعمال کرد تا لبخندی با ظاهر طبیعی زیبا ایجاد کند. لومینیرها با تکنیک های کم تهاجمی بدون درد که معمولاً نیازی به شات یا سوراخ کاری تهاجمی ندارند روی دندان قرار می گیرند. آنها را می توان در همان روزی که برای مشاوره به پزشک مراجعه کردید قرار داد، بنابراین نیازی به اقدامات طولانی نیست. برداشتن آنها نیز نسبتاً آسان است. اما آنها نازک هستند بنابراین به راحتی می توانند شکسته یا بریده شوند.هم چنین ممکن است به دلیل طراحی نازک خود روی لکه های تیره تر مؤثر نباشند.

روکش موقت

ونیرهای موقت در جهت محافظت از دندان ها قبل از طراحی و نصب روکش های دائمی روی دندان ها استفاده می شود. همچنین می توان از روکش های موقت برای پوشاندن دندان ها به جای روکش های دائمی استفاده کرد. این را می توان برای بیماران دندانپزشکی که می خواهند روکش ها را پس از آن جدا کنند، انجام می شود.

بهترین روکش دندان چیست؟

هر نوع از انواع روکش های دندان مزایای مختلفی دارند. در نتیجه پاسخ صریحی به این سوال نمی توان داد چرا که این بستگی به شرایط شما دارد. مثلاً برای دندان های جلویی که کاملاً در معرض دید قرار دادند و از طرفی فشار کمتری بر آنها وارد می‌شود، روکش تمام سرامیکی از نظر زیبایی شایسته است و برای دندان‌های عقبی که در معرض دید نیستند و از طرفی تحمل فشار در آنها مهم است، روکش زیرکونیا بهتر است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سه + پنج =