بهترین زمان پست گذاشتن در اینستاگرام در سال ۲۰۲۱

شاید برای شما هم سوال باشد که چه زمانی باید در اینستاگرام پست بگذارید که بیشترین تعامل را از کاربران خود بگیرید. بهترین زمان پست گذاشتن در اینستاگرام از جهت های دیگری هم حائز اهمیت است. شناسایی بهتر توسط الگوریتم و بیشتر شدن احتمال دیده شدن در اکسپلور، از دیگر مزایای پیدا کردن بهترین زمان پست گذاشتن در اینستاگرام است. در ادامه مقاله با ما همراه باشید تا با هم بهترین زمان برای ارسال پستتان را پیدا کنیم.

فاکتورهای مهم در پیدا کردن بهترین زمان پست گذاشتن در اینستاگرام

طبیعی است که به علت داشتن تفاوت های فراوان در ساختار و زمینه پیج ها و جامعه هدف، بهترین زمان پست گذاشتن در اینستاگرام، یک زمان نسبی باشد و برای پیج های مختلف هم، متفاوت از هم باشد. اما دقیقا چه مواردی را در تعیین زمان ارسال پست باید در نظر بگیریم؟

۱. فالوورهای شما

بررسی کنید تا مطمئن شوید فالوورهایتان را به خوبی شناخته اید یا نه. زمان آزاد تقریبی آن ها را بشناسید و سعی کنید تا آن را هدف قرار دهید. مثلا اگر مخاطبان شما کارمندان هستند، بهتر است بین ساعت ۸ تا ۲ پست خود را منتشر نکنید.

۲. محتوای شما

بگذارید با مثال بالا توضیح بدهم. فرض کنید شما یک پیج انگیزشی دارید که برای کارمندان، محتوای انگیزشی تولید میکنید. فکر میکنید بهتر است تا محتوای شما قبل از ساعت ۸ منتشر شود یا بعد از ساعت ۲؟

همانطور که حدس زده بودید، قبل از ساعت ۸ زمان بهتری نسبت به بعد از ساعت ۲ است. فکر نمیکنم کسی مایل باشد در اوج خستگی به ایشان بگوید “بدو پسر تو میتونی، هنوز جون داری آ ماشالا”. البته شاید در کامنت ها بازخورد زیادی بگیرید؛ اما بازخورد زیاد مثبتی نمیگیرید.

۳. موارد پیش بینی نشده

با دقت به موارد بالا، شما میتوانید زمان حدودی خود را به مقدار قابل توجهی محدود کنید. بعد از این کار نوبت به آزمون و خطا میرسد تا شما بهترین زمان ممکن برای ارسال پست در اینستاگرام را پیدا کنید. در مرحله بهتر است موارد زیر را هم در نظر داشته باشید:

  • برای مقایسه، از ۲ پست تقریبا هم قدرت استفاده کنید.
  • مقایسه بین ساعت های روز را جدی بگیرید.
  • روزهای مخالف از هفته، بهترین زمان های مختلفی خواهند داشت، این نکته را فراموش نکنید.

با دانستن این موارد، همچنان یک فوت کوزه گری مانده که باید آن را هم در پروسه ی انتخاب زمان استفاده کنید.

۴. تحلیل رقبا

شاید با دیدن این که پستتان تعامل زیادی دارد فکر کنید که کارتان تمام است؛ اما نه. بهتر است در این مرحله، گوشه چشمی هم به پیج های رقیب داشته باشید. شاید آن ها زمان بهتری برای ارسال محتوا داشته باشند. البته این مورد را میتوانید در ابتدای پروسه ی انتخاب زمان هم استفاده کنید.

ارسال پست زمانبندی شده

بعد از این که بهترین زمان ارسال پست را پیدا کردید، مهم است که نظم خود را در طول زمان حفظ کنید. بهترین زمان پست گذاشتن در اینستاگرام فقط زمانی کلیدی است که در آن استمرار داشته باشید. برای نگه داشتن نظم ارسال پست هم می توانید از ابزارهای گوناگونی استفاده کنید:

۱. Creator Studio

ساخت و توسعه این ابزار به صورت رسمی از سمت فیسبوک و اینستاگرام بوده و به صورت رایگان در دسترس عموم قرار گرفته است. محیط آن چندان پیچیده نیست و بعد از چند هفته کار با آن، کم کم قلق کار دستتان میاید. البته بهتر است برای یاد گرفتن فوت و فن آن، یک پیج دیگر بسازید تا پیچیدگی های ابزار باعث نشود که مشکلی برای پیجتان به وجود بیاید.

۲. ربات های اینستاگرامی

پیچیدگی های خاص کریتور استودیو و زبان انگلیسی آن، همراه با پشتیبانی ضعیف، باعث شده تا ربات های اینستاگرامی در ارسال پست زمانبدی شده حرف اول را بزنند.

نحوه کار آن ها ساده تر است و کافی است تا پست را آپلود، و زمان را تنظیم کنید. بعد از آپلود پست، حتی دیگر نیازی به وصل بودن اینترنت هم ندارید. میتوانید برنامه ۱ هفته خود را تنظیم کنید و به مسافرت بروید. در عین حال خیالتان راحت باشد که پست های شما بدون مشکل و در زمان معین ارسال خواهند شد.

البته مهم است که در انتخاب درست ربات، دقت کافی داشته باشید. برخی ربات ها فقط به نیت دزدیدن اطلاعات شخصی شما ساخته شده اند و صدمات آن به پیج شما می تواند تا مدت ها گریبان گیر شما باشد.

۳. سایت های آنالیز اینستاگرامی

این مورد هم یکی دیگر از مواردی است که میتوانید از آن برای ارسال پست زمانبندی شده استفاده کنید. البته توجه داشته باشید که این سایت‌ها، بیشتر در زمینه تحلیل داده فعالیت دارند و نمی توان انتظار زیادی از آن ها در زمینه ارسال پست، یا کارهای مهم تری مانند حذف فالوور فیک داشت.

چند نکته

با دانستن این موارد، هنوز هم چند نکته جا مانده که دانستن آن‌ها خالی از لطف نیست.

  • داشتن یک لیست برای بهترین زمان پست گذاشتن، یک امر ضروری است. شاید در ابتدای کار، این کار به نظرتان سخت و زمانگیر باشد، اما با ساختن آن خواهید گفت که این کار ارزشش را داشت.
  • استمرار و پایبندی به زمان ارسال پست، یکی از مهم ترین نکاتی است که بسیاری از مردم از اهمیت آن غافل میشوند. جزو آن دسته از مردم نباشید.
  • اگر می خواهید روزانه چند پست ارسال کنید، آن ها را هیچوقت پشت سر هم ارسال نکنید. این کار به احتمال زیاد باعث ریزش فالوور خواهد شد. کسی دوست ندارد فید اینستاگرامش فقط با ۱ اکانت پر شود.
  • بهترین فاصله ممکن و منطقی برای ارسال پست در اینستاگرام، ۴ ساعت است. این فاصله را می توانید کمی بیشتر کنید اما کمتر کردن آن به هیچ وجه توصیه نمی شود.

جمع بندی

دانستن بهترین زمان های ارسال محتوا در اینستاگرام از اهمیت بالایی برخوردار است. ما در این مقاله تلاش کردیم تا به شما راه و روش پیدا کردن زمان مخصوص ارسال پست را معرفی کنیم. البته چند ابزار هم به شما معرفی کردیم تا درصورت نیاز، از آن ها هم استفاده کنید. امیدواریم که این مقاله برای شما مفید بوده باشد. از این که تا پایان این مقاله با ما همراه بودید از شما متشکریم!

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.