بهترین شرکت هاستینگ برای خرید هاست کدام است؟

این احتمال وجود دارد که برای راه‌اندازی وب‌سایت خودتان قبلاً تحقیقات زیادی را انجام داده باشید. بااین‌حال، در میان همه این‌ها، یکی از مهم‌ترین تصمیماتی که باید بگیرید، انتخاب بهترین شرکت هاستینگ است.

یک شرکت هاستینگ مناسب می‌تواند عملکرد وب‌سایت شما را افزایش دهد و وب‌سایت شما را مؤثرتر کند. انتخاب نادرست، هزینه‌های غیرضروری و همچنین انواع دردسرها را در پی خواهد داشت. در این مطلب به مهم‌ترین نکات انتخاب بهترین شرکت هاستینگ اشاره‌شده است.

 

نکات مهم انتخاب بهترین شرکت هاستینگ

نکات زیادی در رابطه با انتخاب بهترین شرکت میزبانی وب وجود دارد که ازجمله مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به مواردی که در زیر به آن‌ها اشاره‌شده است اشاره کرد:

  •  هزینه
  •  آپ تایم
  • مقدار فضای ذخیره‌سازی
  •  امنیت
  • خدمات مشتری
  • تست رایگان یا هاست رایگان
  • پهنای باند
  • پشتیبان گیری
  • و…

هزینه و تنوع

اگر به دنبال خدمات عالی هستید، قیمت نباید عامل تعیین‌کننده‌ای برای انتخاب بهترین شرکت هاستینگ باشد. قیمت یک سرویس به‌تنهایی نشان‌دهنده کیفیت آن خدمات نیست. مطمئن شوید که می‌دانید کدام نوع هاست را بر اساس نیازهای خاص و بودجه خود انتخاب کنید. پس احتمالاً خرید هاست ارزان و یا خرید هاست گران‌قیمت رابطه زیادی باکیفیت آن میزبانی ندارد و این که کیفیت آن به چه صورت است باید به‌صورت تخصصی‌تر بررسی شود.

همچنین یک شرکت هاستینگ به‌عنوان شرکت برتر تنوع زیادی در انواع هاست ارائه می‌دهد و امکان خرید هاست لینوکس، خرید هاست وردپرس و… از آن امکان‌پذیر است.

توجه به سرعت و کیفیت هاست

امروزه سرعت بارگذاری و بالا آمدن یک وب‌سایت یکی از فاکتورهای مهم رتبه‌بندی در موتورهای جستجو است و انتخاب هاست مناسب در این میان بی‌تأثیر نیست بنابراین سرعت سرور سریع و پایدار برای بارگذاری سریع و بدون اشکال وب‌سایت شما ضروری است یک شرکت به‌عنوان بهترین شرکت هاستینگ باید از بهترین سرورها برای ارائه بهترین و پرسرعت‌ترین سروها استفاده کند.

امتیاز Uptime بهترین شرکت هاستینگ

امتیاز Uptime هاست به مدت‌زمانی که وب‌سایت شما آنلاین و در دسترس است اشاره دارد. اکثر هاست ها ادعا می‌کنند که سرورهایشان در ۹۹.۹٪ مواقع فعالیت و فعال هستند. بهترین شرکت هاستینگ در این رابطه شرکتی است که آپ تایم بالاتری داشته باشد، آنلاین ماندن برای هر وب‌سایتی بسیار مهم است. امروزه استاندارد صنعتی آپ تایم ۹۹% است.

مقدار فضای ذخیره‌سازی در دسترس

یک نکته ضروری در رابطه با انتخاب بهترین شرکت هاستینگ این است که این شرکت مقدار حافظه موردنیاز، برای اجرای روان وب‌سایت شما فراهم کند. در طرح‌های ارزان قیمت و رایگان معمولاً فضای زیادی به کاربر داده نمی‌شود.

شما می‌توانید بر اساس نیاز خود، بین سطوح مختلف ذخیره‌سازی برای خدمات میزبانی وب انتخاب کنید. علاوه بر این، بدون توجه به شرایط شما، همیشه باید سرویسی را انتخاب کنید که به بهترین وجه با نیازهای شما مطابقت دارد. همیشه مطمئن شوید که فضای ذخیره‌سازی موجود برای شما کافی است.

امنیت از مهم‌ترین ویژگی بهترین شرکت هاستینگ

یک شرکت یا مجموعه به‌عنوان بهترین شرکت هاستینگ باید یک زیرساخت وب‌سایت امن و مطمئن را فراهم کند. آن‌ها باید در مورد آخرین ویژگی‌ها و روندهای امنیت سایبری به روز باشند به‌روزرسانی‌های امنیتی را همیشه در دسترس قرار دهند و وصله‌ها و پروتکل‌های امنیتی فعال لازم برای جلوگیری از حملات سایبری روزانه را بررسی و فعال کنند. یک‌ شرکت هاستینگ باید بتواند امنیت وب‌سایت شمارا تضمین کند. باید اطمینان حاصل کنید که ارائه‌دهنده‌ای که انتخاب می‌کنید قادر به محافظت کامل از مشتریان خود است.

خدمات مشتری

خدمات‌ یک شرکت به‌عنوان بهترین شرکت هاستینگ، نه‌تنها باید همه شرایط را برای موفقیت سایت شما فراهم کند، بلکه باید قادر به پاسخگویی به نیازهای منطقی و معمول کاربران باشد. پشتیبانی مشتری یک عامل کلیدی برای بسیاری از کاربران است. مطمئن شوید که شرکتی که برای این کار انتخاب می‌کنید حداکثر پشتیبانی را به کاربران ارائه دهد و به‌عنوان یک اصل این را مدنظر داشته باشید.

قابلیت ارتقا

یکی از نکات مهم دیگری که باید هنگام انتخاب بهترین شرکت میزبانی وب به آن توجه کرد، قابلیت ارتقا است. هنگامی‌که وب‌سایت شما رشد می‌کند و ترافیک بیشتری جذب می‌کند، ممکن است نیاز داشته باشید که کسب‌وکار خود را ارتقا دهید. این ویژگی در همه ارائه‌دهندگان ‌هاست در دسترس نیست.

ساده‌ترین راه برای به‌روز نگه‌داشتن وب‌سایت خود این است که یک ارائه‌دهنده میزبانی انتخاب کنید که به شما امکان می‌دهد برنامه خود را به‌جای یافتن یک میزبان جدید و مهاجرت به آن؛ کل وب‌سایت خود ارتقا دهید.

ویژگی‌ها و امکانات اضافی

به‌احتمال‌زیاد، رفته‌رفته با افزایش عمر وب‌سایت و تعداد کاربران آن ممکن است نیاز به ثبت دامنه‌های بیشتری یا ایجاد زیر دامنه برای دامنه موجود خود داشته باشید. اطمینان حاصل کنید که سایر ویژگی‌های ضروری، مانند نصب با یک کلیک، مدیریت فایل و مدیریت DNS در سرویس هاستینگی که سفارش می‌دهید وجود داشته باشد.

در بیشتر موارد، شرکت‌های میزبانی، نوعی مدیریت فایل را ارائه می‌دهند که معمولاً محدود است. اگر به FTP/SFTP روی سرور دسترسی دارید، می‌توانید حجم زیادی از فایل‌ها را با خیال راحت مدیریت و جابجا کنید.

همچنین وجود یک نصب کننده خودکار با یک کلیک می‌تواند به شما در نصب برنامه‌هایی مانند ورد پرس، دروپال، جوملا و غیره با حداقل کار انجام شده، کمک کند.

پهنای باند

در یک تعریف ساده، پهنای باند به حجم ترافیک و تعداد بازدیدکنندگانی که وب‌سایت شما در هرماه دریافت می‌کند، اشاره دارد. بیشتر شرکت‌های هاستینگ برای این ویژگی محدودیت قائل می‌شوند و برای افزایش تعداد بازدید و ترافیک وب‌سایت شما ممکن است که هزینه‌ها را بالا ببرند. یک شرک هاستینگ مناسب به‌عنوان بهترین شرکت هاستینگ کمتر محدودیت ایجاد می‌کند و هزینه‌های بسیار زیادی برای ارتقای پهنای باند دریافت نمی‌کند.

پشتیبان گیری از سایت

هنگامی‌که قطعی رخ می‌دهد، یک‌ هاست خوب باید بتواند سایت را به‌صورت کامل یا برخی از داده‌های حیاتی شما را بازمان بسیار کم بازیابی کند تا ضرر قابل‌توجهی نداشته باشید.

پشتیبان گیری از وب‌سایت شما ضروری است. این احتمال وجود دارد که وب‌سایت شما حذف شود، یا بدتر از آن، هک شود، حتی باوجود بهترین اقدامات امنیتی؛ بنابراین ضروری است که یک سیاست پایه‌ای پشتیبان خوب داشته باشید تا هر زمان که مشکلی رخ دهد، همیشه بتوانید یک وب‌سایت فعال را بازیابی کنید.

سیاست بازپرداخت و تست رایگان

هزینه میزبانی وب‌سایت می‌تواند بالا باشد. این امر مخصوصاً زمانی صادق است که اولین قدم‌های خود را برمی‌دارید و بودجه زیادی ندارید؛ بنابراین، ارائه‌دهنده‌ هاستینگی که سیاست بازپرداخت و یا هاست رایگان ارائه می‌دهد ممکن است کمک بزرگی به کاهش هزینه‌های شما باشد.

شرکت‌های میزبانی اغلب دوره‌های آزمایشی رایگان را برای کاربران ارائه می‌کنند تا بتوانند سرویس را آزمایش کنند و بدانند آیا آن چیزی است که نیاز دارند یا خیر. در طی این فرآیند، ارزیابی می‌کنید که آیا یک سرویس خاص ارزش پول شمارا دارد یا خیر و همچنین موانعی را که قبل از اجرای برنامه‌تان در نظر نگرفته‌اید، شناسایی خواهید کرد.

سخن پایانی

در انتخاب بهترین شرکت هاستینگ باید از جنبه‌های مختلفی به موضوع نگاه کرد و آن را ارزیابی کرد. در این پست به نکات مهمی در رابطه با انتخاب بهترین شرکت میزبانی وب اشاره شد و جنبه‌های مختلف آن مورد ارزیابی واقع شد.

به یاد داشته باشید که اگر قبل از تصمیم‌گیری برای خرید هاست، مدت‌زمانی را صرف تحقیق در مورد شرکت هاستینگ کنید، این می‌تواند در درازمدت باعث صرفه‌جویی در هزینه و زمان شما شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

7 − پنج =