بهترین لپ تاپ برای برنامه نویسی کدام است؟

هر لپ تاپ با هر نیازی مطابقت ندارد. برای توسعه دهندگانی که در حال برنامه نویسی یا طراحی بسته ها هستند، مشخصات لپ تاپ ایده آل بسته به زمینه ای که در آن هستید تغییر می کند. در حالی که ابزارها و نرم افزارهای مورد استفاده توسط تخصص های مختلف ممکن است مشابه باشند، نیازهای سخت افزاری متفاوت است. برای مثال، لپ‌تاپ یک توسعه‌دهنده بازی باید بسیار بیشتر از آنچه که یک توسعه‌دهنده وب به آن نیاز دارد، روی عملکرد گرافیکی تمرکز کند. اگر یک برنامه نویس مشتاق هستید و به دنبال لپ تاپ یا خرید لپ تاپ استوک مناسب هستید، این راهنما ممکن است به شما کمک کند.

RAM – چند کار آسان

مقدار RAM یکی از مهمترین مواردی است که باید در نظر گرفت. به عنوان یک برنامه نویس، ممکن است نیاز به اجرای IDE های سنگین و ماشین های مجازی داشته باشید. این نرم افزارها حجیم هستند و حافظه زیادی را اشغال می کنند. اجرای همه آنها به طور همزمان می تواند لپ تاپ استوک ایسوس یا دیگر لپ تاپ های شما را متضرر کند. بنابراین اطمینان حاصل کنید که لپ تاپ با رم زیاد انتخاب می کنید.

ماشین مجازی

برای توسعه دهندگان وب، RAM ممکن است نگرانی اصلی نباشد، زیرا ابزارهای کمی کامپایل یا توسعه سنگین برای کار روی آن وجود دارد. یک لپ تاپ با رم ۴ گیگابایتی کافی است. با این حال، توسعه دهندگان برنامه یا نرم افزاری که نیاز به اجرای ماشین های مجازی، شبیه سازها و IDE ها برای کامپایل پروژه های عظیم دارند، به رم بیشتری نیاز دارند. لپ تاپ با حداقل ۸ گیگابایت رم ایده آل است. این نیاز برای توسعه دهندگان بازی حتی بالاتر می رود. محیط های توسعه بازی، طراحی سطح نیاز به سیستم های قدرتمند برای اجرا دارند. توصیه می‌کنیم لپ‌تاپ‌هایی با رم ۱۶ گیگابایتی یا چیزی پایین‌تر، اما قابلیت افزایش حافظه تا ۱۶ گیگابایت در مرحله بعد پیدا کنید.

پردازنده – تجربه بدون اشکال

پردازنده برای هر لپ تاپ با هر هدفی مهم است. باز هم، بسته به نوع کاری که انجام می دهید، تقاضا تغییر می کند. یک پردازنده سریعتر برای مدیریت پروژه های عظیم و برای برنامه های کاربردی گرافیکی بسیار مهم است. حتی زمانی که بین چندین پنجره، برنامه و صفحه نمایش دستکاری می کنید، کمک می کند.

با در نظر گرفتن این الزامات، پردازنده‌های Core i5 اینتل یا کلاس مشابهی توصیه می‌شود. همچنین تضمین می کند که به این زودی نیازی به ارتقاء لپ تاپ استوک دل یا دیگر برند های خود نخواهید داشت. برای توسعه دهندگان بازی، Intel Core i7 پردازنده ایده آلی است. توسعه دهندگان بازی باید از ابزار طراحی یا توسعه به بازی سوئیچ کنند، بنابراین یک راه حل گرافیکی اختصاصی نیز برای اجرای چنین نرم افزاری مورد نیاز است. برخی از ابزارهای توسعه نمونه ای از بازی را در خود ابزار توسعه اجرا می کنند. یک پردازنده سریعتر در پایان روز کمک می کند، به خصوص زمانی که در حال کامپایل کردن کد هستید. از طرف دیگر، اگر با ابزارهای طراحی وب کار می کنید، لزوماً به یک پردازنده سطح بالا نیاز ندارید. لپ تاپ با پردازنده Core i3 اینتل یا پردازنده AMD A8 / A10 به خوبی کار می کند.

صفحه کلید برای جلسات طولانی و راحت

علاوه بر سخت افزار داخلی، تاکید زیادی باید روی صفحه کلید لپ تاپ باشد. برنامه نویسان باید ساعت های بی پایانی را جلوی لپ تاپ بگذرانند و برنامه نویسی کنند. پیدا کردن یک لپ تاپ با صفحه کلید راحت بسیار مهم است. احتمالاً یکی را انتخاب کنید که دارای صفحه عددی باشد. آنهایی را در نظر بگیرید که سفری مناسب و لمس نرم دارند. کیفیت و استحکام کلیدها مهم است، زیرا قرار است برای مدت طولانی از آن استفاده کنید. به چیدمان صفحه کلید نیز نگاه کنید. برخی از لپ‌تاپ‌ها ممکن است صفحه‌کلیدهایی با طرح‌بندی‌های عجیب و غریب داشته باشند، جایی که کلیدهای Fn و کلیدهای Ctrl ممکن است تغییر مکان دهند یا برخی از کلیدها مانند کلیدهای Enter یا Backspace کوچکتر باشند. عادت کردن به این کار ممکن است کمی طول بکشد.

اگر در شب یا در نور کم کار می کنید، داشتن یک صفحه کلید با نور پس زمینه نیز می تواند کمک کننده باشد. اگر از صفحه کلید راضی نیستید، یک کیبورد USB بخرید. آنها معمولاً برای تایپ راحت تر هستند.

صفحه نمایش – فضای بیشتر بهتر

برنامه نویسی شامل گذراندن زمان زیادی در مقابل لپ تاپ است. کیفیت صفحه نمایش مهم است، زیرا فشار کمتری روی چشم ممکن است. به همین دلیل، توصیه می کنیم یک لپ تاپ با صفحه نمایش ۱۵ اینچی را فقط برای راحتی مطلق تهیه کنید. اگر به دنبال چیزی قابل حمل هستید، صفحه نمایش ۱۳ یا ۱۴ اینچی را انتخاب کنید.

چند صفحه نمایش

وضوح صفحه نمایش نیز مهم است. توسعه دهندگان بازی و نرم افزار باید صفحه نمایش فول اچ دی را انتخاب کنند. رزولوشن بالاتر همچنین فضای کاری بیشتری را به شما می‌دهد تا بتوانید بسیاری از پنجره‌ها را در کنار هم باز کنید، به‌جای اینکه بین آن‌ها alt-tab قرار دهید. یک صفحه نمایش ۴K عالی خواهد بود، اما متن می تواند بسیار ریز به نظر برسد و لپ تاپ هایی با این نمایشگرها می توانند بسیار گران باشند. صرف نظر از اینکه چه نوع صفحه‌ای را انتخاب می‌کنید، یک صفحه مات بسیار کمتر از صفحه‌نمایش‌های بازتابنده منعکس می‌شود، بنابراین کمتر حواس‌پرتی را ایجاد می‌کند.

با رم کافی، می توانید یک محیط ماشین مجازی را نصب کرده و در یک سیستم عامل دلخواه مانند لینوکس راه اندازی کنید. همچنین می توانید یک مک بوک یا مک بوک پرو بخرید. نه تنها Mac OS X را اجرا می کند، بلکه در صورت نیاز می توانید ویندوز را مجددا راه اندازی کنید. البته، این چیزی است که باید خودتان تنظیم کنید. هنگام انتخاب لپ تاپ برای برنامه نویسی، مهم است که بر نیاز خود تمرکز کنید

nt. لپ‌تاپ یک خرید طولانی‌مدت است که در آینده فضایی برای ارتقا دارد. انتخاب درست سخت افزار در لپ تاپ و همه چیز باید آسان باشد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.