بهترین نرم افزارهای آموزش مجازی

در این بخش قصد داریم در مورد مزایای استفاده از محیط‌های آنلاین آموزشی (آموزش آنلاین) برای شما توضیحاتی را ارائه کنیم. البته در این زمینه پلتفرم‌های مختلفی از قبیل ( Skyroom ، AdobeConnect ، BBB ( karinotech و … وجود دارند، که هر یک دارای ویژگی‌ها و امکانات خاص خود هستند.

اما چیزی که بین همه‌ی آنها مشترک است و باعث ایجاد برتری در برابر کلاس‌ها و محیط‌های حضوری شده مواردی هستند که در زیر به آنها  اشاره می‌کنیم :

بهترین نرم افزارهای آموزش آنلاین

ادوبی کانکت (ADDOBE CONNECT)

کلاس مجازی ادوبی کانکت (ADDOBE CONNECT) یکی از بهترین نرم‌افزارهای سامانه آموزش مجازی است که در ایران هم محبوبیت زیادی دارد. این نرم‌افزار، برنامه‌های مختلفی را برای برگزاری کلاس‌ها و وبینارها ارائه می‌دهد؛ علاوه‌براین، قابلیت ضبط کلاس، آپلود تصاویر و ویدیو، چت کردن و… را نیز دارد. حداکثر ۲۰۰ شرکت‌کننده می‌توانند به هر کلاس در این نرم‌افزار وارد شوند. برای خرید برنامه ادوب کانکت از سایت ما دیدن کنید

ادوبی کانکت (ADDOBE CONNECT)، برای کلاس‌های درس آنلاین مناسب است؛ زیرا شامل ویژگی‌هایی مثل وایت‌برد، نظرسنجی، ابزارهای تعاملی، ویدیوهای با کیفیت بالا، ذخیره فایل و… است. در این نرم‌افزار می‌توان شرکت‌کننده‌ها را به گروه‌های کوچک‌تری تقسیم کرد. در این برنامه، علاوه بر اعضای اصلی هر کلاس، افراد به‌صورت مهمان هم می‌توانند وارد شوند؛ درواقع هرکسی که لینک کلاس را دارد، می‌تواند وارد کلاس یا جلسه شود.

بیگ بلو باتن (bigbluebutton)

نرم‌افزار آنلاین بیگ بلو باتن (bigbluebutton)، یکی از بهترین کلاس‌های درس مجازی است؛ بنابراین، اگر به فکر یک کلاس آنلاین کاربردی و رایگان هستید، استفاده از این برنامه به شما پیشنهاد می‌شود. ویژگی منحصربه‌فرد این نرم‌افزار این است که ۱۵ وبکم به‌صورت همزمان، می‌توانند پخش شوند. دیگر امکانات نرم‌افزار بیگ بلو باتن (bigbluebutton)، وایت‌برد تعاملی،اشتراک اسناد و تصاویر است.

نرم‌افزار آموزش مجازی Blackboard Collaborative

نرم‌افزار Blackboard Collaborative، یک برنامه ویژه برای مؤسسات و همکاری مجازی آن‌هاست. حداکثر ۱۰۰ نفر می‌توانند در این برنامه شرکت کنند و به‌راحتی قابلیت ذخیره ۳۵۰ ساعت و ۱۰۰ گیگابایت کلاس را دارد.

نرم‌افزار Newrow برای آموزش مجازی

نرم‌افزار Newrow، یکی دیگر از سامانه‌های آموزش مجازی و آنلاین مدارس و دانشگاه ها است که کاملاً تحت وب عمل می‌کند و نیازی به فلش، دانلود یا نصب ندارد. این برنامه به‌صورت هدفمند، برای سامانه آموزش مجازی طراحی شده است و از فرمت‌های زیادی مانند PPT،MP3، DOCX، PDF، PPTX و MP4 پشتیبانی می‌کند. این نرم‌افزار هم تقریباً مشابه سایر موارد ذکر شده است، با این تفاوت که می‌توان مدت زمان ضبط را انتخاب کرد و آن را افزایش یا کاهش داد.

کلاس مجازی تعاملی ezTalk Webinar

این نرم‌افزار هم مانند سایر نرم‌افزارها، به مدارس، مؤسسات، دانشگاه‌ها و حتی مشاغل کمک می‌کند تا کلاس‌های آنلاین را سازماندهی کرده و اطلاعات و دانش را به اشتراک بگذارند. با نسخه رایگان ezTalk، ورود ۲۵ شرکت‌کننده و ارائه یک مجری به مدت ۱۰۰ دقیقه امکان‌پذیر است؛ درحالی‌که برای زمان بیشتر، باید نسخه پولی آن را خریداری کرد.

سه نوع نسخه پولی برای این نرم‌افزار وجود دارد که شامل استاندارد، پیشرفته و تجاری می‌شود. نسخه استاندارد آن، می‌تواند میزبان ۵۰ شرکت‌کننده به همراه چهار مجری با زمان نامحدود و قابلیت ذخیره‌سازی تا دو گیگابایت باشد. نسخه پیشرفته شامل ۱۰۰ تا ۵۰۰ شرکت‌کننده و ۲۵ مجری با ۴ گیگابایت فضای ذخیره‌سازی است. نسخه تجاری آن، می‌تواند شامل ۱۰۰۰ میزبان تا ۱۰۰۰۰ شرکت‌کننده و ۱۰۰ مجری با ۱۰ گیگابایت حافظه ذخیره‌سازی باشد.

نرم‌افزار آموزش از راه دور Wizlq

Wizlq، یک نرم‌افزار برای آموزش مجازی و آنلاین مدارس و دانشگاه ها است که ویژگی‌های خوبی به معلمان، دانشگاه‌ها و سازمان‌ها ارائه کرده است. این نرم‌افزار هم مانند نرم‌افزار قبل، سه نسخه پولی پیشرفته، تجاری و پرداخت درصورت استفاده دارد.

نسخه پیشرفته، قابلیت شرکت ۱۰، ۱۵ و ۲۵ نفر با مدت زمان ۱۲۰ دقیقه و ۱۲۰ گیگابایت حافظه ذخیره‌سازی دارد. در نسخه تجاری، می‌توان تا ۱۰۰ نفر با ۵۰ گیگابایت حافظه را سازماندهی کرد. درحالی‌که نسخه پرداخت درصورت استفاده، می‎تواند میزبان ۳۰۰ شرکت‌کننده باشد

مزایای استفاده از محیط‌های آنلاین آموزشی ( آموزش آنلاین ):

انعطاف پذیری و راحتی

کلاس‌های آنلاین با ویژگی انعطاف‌ پذیری که دارند این امکان را فراهم می‌کنند، تا کاربران بتوانند در هر زمان یا از هر مکان خاصی از جهان به محتوای خود دسترسی داشته باشند. تمام آن چیزی که نیاز هست فقط یک کامپیوتر یا تلفن هوشمند و یک اتصال اینترنتی قابل اعتماد است.

تنوع دوره‌ها

در دوره‌های آنلاین می‌توان انتخاب گسترده‌ای از کلاس‌ها در رشته های مختلف داشته باشیم. کلاس های آنلاین به اندازه کلاس‌های حضوری متقاضی دارند و تنوع رشته‌ها روز به روز بیشتر می‌شود.

آموزش و کارشناسان

استادان با تخصص‌های خاص می‌توانند آموزش دوره‌های آنلاین ( آموزش استفاده از ادوب کانکت و آموزش استفاده از کارینومیت ) را بر عهده بگیرند. آنها به کمک امکانات نرم‌افزاری می‌توانند از لحاظ یادگیری، در یک محیط فعال و جذاب، دانشجویان خود را پشتیبانی کنند.

دسترسی راحت به مطالب

کلاس‌های آنلاین به شرکت کنندگان این امکان را می‌دهند تا در هر زمان به مطالب درسی دسترسی پیدا کنند، این به آن معنی است که اعضا می‌توانند به فیلم ها و مطالب مراجعه کرده و زمان بیشتری را برای بررسی و مفاهیم درسی داشته باشید.

انجمن حمایتی

این کلاس‌ها طوری طراحی شده‌اند تا افراد را تشویق کنند که بخشی از جامعه یادگیرندگان باشند و روابط خود را با استفاده از فن‌آوری‌هایی که در بحث‌های آنلاین و کارهای گروهی پشتیبانی می‌شود حفظ کنند.

توسعه‌ی مهارت‌های جهانی

امروزه به عنوان یک فرد متخصص، استفاده از تکنولوژی و تحقیق آنلاین، مهارت‌های با ارزش محسوب می‌شود. استفاده از محیط‌های آموزشی آنلاین می‌تواند این مهارت‌های مهم را ایجاد و تقویت کند.

شایان ذکر هست کارینوتک با بهره‌گیری از بستر مخابراتی کشور برگزار کننده و میزبان کلاس های مجازی، سمینار آنلاین و جلسات تحت وب شما می‌باشد.

بهترین سامانه آموزش مجازی و آنلاین مدارس و دانشگاه ها، یکی از رایج‌ترین موارد آموزش در دوران بیماری کروناست. به‌دلیل بسته‌شدن تمامی مدارس ودانشگاه‌ها در دوران همه‌گیری کرونا، تمام مدارس، دانشگاه‌ها و مؤسسات ناچار به استفاده از سامانه‌های آموزش آنلاین هستند. اگر شما هم به دنبال نرم‌افزارهای آنلاین آموزش هستید، خواندن این مقاله را از دست ندهید. در سایت کارینوتک، می‌توانید بهترین اطلاعات نرم‌افزارهای گوناگون آموزش مجازی را مشاهده کنید.

جمع‌بندی

آموزش مجازی و آنلاین مدارس و دانشگاه ها، امروزه یکی از مهم‌ترین شیوه‌های تدریس به دانش‌آموزان و دانشجوها است. ما در این مقاله در سایت کارینوتک، تلاش کردیم تا برخی از بهترین نرم‌افزارهای آموزش آنلاین را بررسی کنیم تا شما بتوانید به‌راحتی برنامه موردنظر خود را بیابید. سپس تمام ویژگی‌های هر یک را درنظر گرفته و سپس از آن استفاده کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شانزده − دو =