بهترین پرینترهای سه بعدی برای سال ۲۰۲۱

تقریباً یک دهه پیش، پرینترهای سه بعدی، ماشین‌های بزرگ و گران‌قیمتی بودند که برای کارخانه‌ها و شرکت‌های با جیب‌های عمیق در نظر گرفته شده بودند، اما همه آنها در خارج از حلقه‌های کوچک متخصصانی که آنها را ساخته و استفاده می‌کردند ناشناخته بودند. اما عمدتاً به لطف جنبش چاپ سه بعدی منبع باز RepRap، این دستگاه های شگفت انگیز به ابزارهای مقرون به صرفه و قابل دوام برای طراحان، مهندسان، علاقمندان، مدارس و حتی مصرف کنندگان کنجکاو تبدیل شده اند.

پرینترهای سه بعدی امروزی در سبک های متنوعی هستند که برای کاربردها و انواع چاپ بهینه شده اند. اگر به دنبال یکی از آنها هستید، مهم است که بدانید آنها چگونه متفاوت هستند تا بتوانید مدل مناسب را انتخاب کنید. در حال آماده شدن برای انجام این کار هستید؟ در اینجا چیزی است که باید در نظر بگیرید.

چه چیزی را می خواهید چاپ کنید؟

در واقع، نه تنها باید بپرسید که چه چیزی را می خواهید چاپ کنید، بلکه یک سوال اساسی تر: چرا می خواهید به صورت سه بعدی چاپ کنید؟ آیا شما یک مصرف کننده علاقه مند به ساخت اسباب بازی یا وسایل خانگی هستید؟ یک ترندست که از نمایش جدیدترین وسایل به دوستانتان لذت می برد؟ معلمی که به دنبال نصب چاپگر سه بعدی در کلاس درس، کتابخانه یا مرکز اجتماعی است؟

یک سرگرمی یا فردی که دوست دارد پروژه ها و فناوری های جدید را تجربه کند؟ یک طراح، مهندس یا معمار که نیاز به ایجاد نمونه های اولیه یا مدل های محصولات، قطعات یا سازه های جدید دارد؟ هنرمندی که ساخت اشیاء سه بعدی را نوعی مجسمه می داند؟ یا سازنده ای که به دنبال چاپ اقلام پلاستیکی در مدت نسبتاً کوتاه است؟

بهترین چاپگر سه بعدی برای شما بستگی به نحوه استفاده از آن دارد. مصرف‌کنندگان و مدارس دستگاهی را می‌خواهند که راه‌اندازی و استفاده آن آسان باشد، به تعمیر و نگهداری زیادی نیاز نداشته باشد و کیفیت چاپ نسبتاً خوبی ارائه دهد.

Pulse 3D Printer - Custom Pre-Assembled | MatterHackers

علاقمندان و هنرمندان ممکن است ویژگی های خاصی مانند توانایی چاپ اشیاء با بیش از یک رنگ یا چندین نوع رشته را بخواهند. طراحان و دیگر متخصصان کیفیت چاپ فوق العاده ای را می طلبند. مغازه‌هایی که در تولید کوتاه‌مدت فعالیت می‌کنند، فضای بزرگی را برای چاپ چندین شی در یک زمان می‌خواهند. افرادی که می خواهند شگفتی های پرینت سه بعدی را به دوستان یا مشتریان خود نشان دهند، یک ماشین زیبا و در عین حال قابل اعتماد می خواهند.

برای این راهنما، ما به جای چاپگرهای صنعتی سطح بالا، بر پرینترهای سه بعدی متمرکز خواهیم بود که مصرف کنندگان، علاقمندان، مدارس، طراحان محصولات و دیگر متخصصان حرفه ای مانند مهندسان و معماران را هدف قرار می دهند. اکثر چاپگرها در این بخش، اشیاء سه بعدی را از لایه های متوالی پلاستیک مذاب می سازند، تکنیکی که به نام ساخت رشته های ذوب شده (FFF) شناخته می شود.

به آن مدل‌سازی رسوب ذوب شده (FDM) نیز می‌گویند، اگرچه این اصطلاح توسط Stratasys Inc. علامت تجاری است (اگرچه آنها کاملاً چاپگرهای سه بعدی نیستند، اما ما قلم‌های سه بعدی را نیز شامل می‌شویم – که کاربران آن‌ها «جوهر» پلاستیکی مذاب را با کشیدن دست آزاد یا استفاده از شابلون اعمال می‌کنند.

در این جمع بندی.) چند چاپگر سه بعدی از استریولیتوگرافی استفاده می کنند – اولین تکنیک خدمات چاپ سه بعدی توسعه یافته – که در آن لیزرهای فرابنفش (UV) الگویی را روی رزین مایع حساس به نور ترسیم می کنند و رزین را برای تشکیل جسم سخت می کنند. از سال ۱۹۸۲، PCMag هزاران محصول را آزمایش و رتبه بندی کرده است تا به شما در تصمیم گیری بهتر برای خرید کمک کند.

اجسام با چه اندازه ای می خواهید؟

مطمئن شوید که مساحت ساخت یک چاپگر سه بعدی به اندازه کافی بزرگ است که برای انواع اشیایی که قصد چاپ با آن را دارید، باشد. مساحت ساخت به اندازه بزرگ‌ترین جسمی است که یک چاپگر معین می‌تواند تولید کند، در سه بعدی (حداقل در تئوری—مثلاً اگر سکوی ساخت دقیقاً همسطح نباشد، ممکن است تا حدودی کمتر باشد).

پرینترهای سه بعدی معمولی دارای مناطقی بین ۶ تا ۹ اینچ مربع هستند، اما می توانند از چند اینچ تا بیش از دو فوت در یک طرف متغیر باشند و تعداد کمی از آنها در واقع مربع هستند. در بررسی‌های خود، مناطق ساخت چاپگرها را بر حسب اینچ از نظر ارتفاع، عرض و عمق (HWD) فهرست می‌کنیم.

The Best Cheap 3D Printers for 2021

اشیاء شما از چه چیزی ساخته شده اند؟

در مورد موادی که برای چاپ استفاده می کنید، اکثر چاپگرهای سه بعدی مقرون به صرفه از تکنیک FFF فوق الذکر استفاده می کنند، که در آن رشته پلاستیکی – موجود در قرقره – ذوب شده و اکسترود می شود و سپس برای تشکیل جسم جامد می شود. دو نوع متداول فیلامنت عبارتند از اکریلونیتریل بوتادین استایرن (ABS) و اسید پلی لاکتیک (PLA).

هر کدام خواص کمی متفاوت دارند. برای مثال، ABS در دمای بالاتری نسبت به PLA ذوب می‌شود و انعطاف‌پذیرتر است، اما هنگام ذوب بخاراتی از خود ساطع می‌کند که بسیاری از کاربران آن را ناخوشایند می‌دانند و به یک بستر چاپ گرم نیاز دارد. چاپ‌های PLA صاف به نظر می‌رسند، اما معمولاً در سمت شکننده هستند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوزده − نوزده =