بهینه سازی وردپرس؛ ارتقای رتبه وبسایت شما در فضای مجازی

برای ورود به بحث بهینه سازی وردپرس نیاز به مقدمه ای کوتاه است. اینترنت بستر بسیار خوبی را برای گسترش کسب و کارهای دیجیتالی متنوع مهیا کرده است و باعث فعالیت افراد بسیاری به صورت های مختلف در دنیای وب شده است. بخش بسیار بزرگی از این فعالیت ها را فروش کالا و ارائه خدمات متنوع تشکیل می دهند که اتفاقا از محبوبیت بسیار خوبی در بین کاربران فضای مجازی برخوردارند.

باید آگاه باشید این عرصه، فضای بسیار پر رقابتی است  سیستم مدیریت محتوای وردپرس به دلیل قابلیت های بسیار زیاد و انعطاف پذیری بالا به انتخابی بی بدیل برای وبمستران و مدیران وب بدل شده است و البته به بهترین شکل توانسته است که پاسخ اطمینان آنها را بدهد.

شما این امکان را دارید با بهینه سازی وردپرس سرعت سیستم را تا حد بسیار زیادی ارتقا ببخشید و تجربه کاربری را در فضای وب خود لذت بخش بکنید. با بهره بردن از بهینه سازی وردپرس در مجموع سئو وبسایت در وضعیت بسیار مناسبی قرار خواهد گرفت و کاربران بیشتری به طرف وب سایت شما سوق داده خواهند شد که در نتیجه کامیابی کسب و کار و بهبود عملکرد وبسایت را در پی خواهد داشت.

بهینه بودن وردپرس چه مزایایی در پی دارد؟

وردپرس دارای قابلیت ها و مزایای  بسیار کاربردی است مثل افزونه های متعدد، محیط کاربری بسیار راحت، متن باز بودن، امنیت بسیار عالی، ماهیت و ساختار مناسب برای سئو و غیره می باشد که از آن گزینه ای ساخته اند که به آسانی نمی توان از آن چشم پوشی کرد. بعد از اجرا و راه اندازی وبسایت برای بالا بردن سرعت وردپرس بهتر است یک سری کارها را انجام دهید تا وبسایت شما بهتر به چشم بیاید و در صفحه اول گوگل جزء وبسایت های معتبر حضور پیدا کنید.

فضای مجازی دنیای چالش برانگیزی است. فضایی است که هر روز در حال گسترش است و برای این گسترش انتهایی را نمی توان در نظر گرفت. در این فضا دهها و بلکه صدها و هزاران کسب و کار در حال رقابت برای دستیابی به اهداف اقتصادی و غیر اقتصادی خود هستند.

در همین فضا تعداد زیادی وبسایت وجود دارند که در زمینه کاری شما فعالیت می کنند و برای رسیدن به اهدافشان با شما به شدت در حال رقابت هستند و شما برای دیده شدن و موفق بودن باید از سد آن ها بگذرید و این موفقیت نصیب شما نمی شود مگر با بهینه سازی وردپرس و انجام یک سری فعالیت های منسجم و دقیق بر روی وبسایتتان که موجب ارتقای جایگاه آن بر روی فضای وب می شود.

کم شدن زمان بارگذاری صفحات وب سایت و بالا رفتن سرعت وردپرس به یکی از دغدغه های اصلی مدیران وبسایت بدل شده است. عدم سرعت بالای وردپرس، در انتها موجب افت آمار ورود کاربران به وبسایت شما شده و باعث تاثیرات منفی در بحث سئو سایت خواهد شد و روند دیده شدن وبسایت شما را در فضای سایبر با مشکل مواجه می کند.

بهره بردن از پوسته های وردپرسی که دارای مزایای متعدد و افزونه های متنوعی هستند، فضای استفاده شده توسط هاست را تا حد زیادی افزایش می دهند و موجب کندی سرعت وبسایت در مرحله اجرا می شوند، در چنین مواقعی مطمئنا بازدید کنندگان و کاربران فضای مجازی صبر پیشه نمی کنند و از وبسایت که دارای سرعت پایینی است؛ خارج می شوند.

از طرفی به دلیل اینکه موتورهای جستجوی معتبر و توانمندی نظیر گوگل الگوی نمایش نتایج به کاربران را با در نظر گرفتن تجربه کاربری خوشایند و سرعت مطلوب وبسایت قرار داده اند، پس در نتیجه اگر وبسایت شما مزایای مورد نظر این موتورهای جستجو  را نداشته باشد، امتیاز بسیار کمی را دریافت خواهد کرد و هدایت کاربران از طریق این موتورهای جستجو به سمت به وبسایت شما سخت تر خواهد شد.

وبسایت هایی در مسیر ارتقا قرار می گیرند که علاوه بر رعایت عناصر مهم در سئو، اقدامات اساسی برای بالا بردن سرعت، بهینه سازی وردپرس و کم کردن مصرف منابع مورد استفاده آن را به بهترین شکل انجام دهند.

تاثیر بهینه بودن وب سایت در سئو

همان طور که در سطرهای بالا بیان شد سیستم مدیریت محتوای وردپرس عملکرد بسیار مطلوبی دارد و مجموعه بسیار زیادی از قابلیت ها را در برمی گیرد. اما این سیستم مدیریت محتوای چندان مطلوب و سازماندهی شده نیست و در بسیار از موارد کاربران از بخش بسیاری از قابلیت های وردپرس بهره نمی برند، با این حال این قابلیت ها در سیستم فعال هستند  و منابع مصرفی هاست را افزایش می دهند و در پی آن سرعت وبسایت وردپرسی را  با افت مواجه می کنند.

برای اینکه از این رخداد ممانعت به عمل آورید باید مجموعه ای از فعالیت ها را تحت عنوان بهینه سازی وردپرس به انجام برسانید که نیازمند دانش و تجربه بسیار بالایی در این زمینه می باشد. این فعالیت ها بسیار تخصصی و پیچیده می باشند و بسیاری از وبسایت ها برای ضمانت صحت فعالیت های صورت گرفته، این کار را به کارشناسان این امر واگذار می کنند.

بهینه سازی وردپرس اضافه بر ارتقا سرعت وبسایت و کم کردن منابع هاست، باعث ارتقای وضعیت سئوی وبسایت و بالا رفتن رتبه آن در نتایج موتورهای جستجو می شود. با انجام بهینه سازی وردپرس تجربه کاربری در وضعیت بسیار خوشایندی قرار می گیرد و نرخ پرش یا Bounce Rate بسیار پایین می آید و در پی آن بازدید وبسایت با شیب بسیار مطلوبی افزایش خواهد یافت.

  • بالا رفتن سرعت بارگذاری

سرعت بارگذاری وب سایت شما چندین برابر افزایش خواهد یافت. ارتقا سرعت بارگذاری وب سایت وردپرسی شما  صددرصد ضمانت می شود

  • بهبود رتبه سئو

بهینه بودن وب سایت یکی از اساسی ترین عوامل در بهبود رتبه سئو می باشد از این رو بهبود رتبه سئو شما قطعی است.

  • بهترین رتبه در Gtmetrix

با خدمات بهینه سازی وردپرس به صورت کاملا تضمین شده برترین رتبه را در وب سایت Gtmetrix کسب کنید

  • برطرف کردن باگ ها

برطرف شدن باگ های موجود در پوسته و افزونه های وب سایت شما یکی دیگر از کارهای صورت گرفته در بهینه سازی وردپرس خواهد بود.

1 نظر
  1. رادین می گوید

    بسیار عالی، اطلاعات ارزشمندی بود ممنون از سایت پست مگ

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

18 − شانزده =