تابلوی نئون پلاستیک مناسب چه مغازه‌هایی است؟

استفاده از تابلو های تبلیغاتی زیبا برای تجارت شما مزایای متعددی دارد. به همین دلیل است که اکثر صاحبان مشاغل هزاران دلار سرمایه گذاری می‌کنند تا تابلوهای خود را جذاب و منحصر به فرد کنند. فرض کنید به دنبال بهترین تابلو برای کسب و کار خود هستید. در این صورت، باید با یک شرکت برای ساخت تابلو نئون پلاستیک تماس بگیرید تا یک تابلوی منحصر به فرد و سفارشی برای کسب و کار خود دریافت کنید. یک تابلو نئونی خوب به شما کمک می‌کند تا مشتریان بالقوه بیشتری را به کسب و کار خود جذب کنید.

چه چیزی تابلو نئون پلاستیک را منحصر به فرد می‌کند؟

تابلوهای نئونی این روزها بسیاز پر کاربرد و مفید واقع شده‌اند. دلیل اصلی آن جذابیت آن‌هاست. تابلوهای نئونی به راحتی توجه مشتریان را به خود جلب می‌کنند. اگر فکر دیگری در مورد تابلوهای نئون دارید، دلایل زیر باید شما را از مزایای آن متقاعد کند.

۱. مقرون به صرفه بودن

با توجه به پر هزینه بودن سایر روش های تبلیغاتی، انتخاب یک تابلو نورانی که از چند صد متری چراغ چشمک زن کسب و کار شما باشد، ایده بسیار خوبی است. زیرا با یک تیر دو نشان زده‌اید. هم کسب و کار خود را معرفی می‌کنید، هم به دلیل جذابیت ذاتی تابلو های نئونی و تاثیر روانشناسی بر مردم، مخاطبان بسیاری را جذب می‌کنید. بدون هیچ سر و صدا اضافه و انجام دادن روش های پر هزینه، به بیشترین بازدهی برای شغل خود می رسید.

۲. تابلو های نئون جذاب هستند!

علاوه بر مقرون به صرفه بودن، این دومین دلیل اصلی است که باید تابلوهای نئونی را در نظر بگیرید. این نوع علامت توجه مشتریان را به خود جلب می کند و به آنها اجازه می‌دهد بدانند که شما آماده هستید و به نیازهای آنها رسیدگی می‌کنید. تابلوهای نئون یکی از تنها گزینه‌ های موجود در بازار هستند که می ‌توانند به شما کمک کنند تا مردم منطقه را جذب کنید و در عین حال به آنها اطلاع دهید که مغازه شما باز است.

۳. امکان سفارشی سازی

یکی از مزایای اصلی تابلو های نئون، امکان سفارشی کردن آنها برای هر کسب و کاری است. آنها تقریباً در هر اندازه، شکل و رنگی موجود هستند. به این ترتیب، می توانید آنها را متناسب با کسب و کار خود طراحی کنید.

۴. عملکرد عالی در شب

اگر تابلو معرفی شما در خارج از منزل است، پس می خواهید در شب نیز دیده شود. در حالی که همیشه یک گزینه برای روشن کردن تابلوهای موجود با منبع نور دیگری است، گرفتن تابلوی نئون معمولاً گزینه مقرون به صرفه ‌تری است. تعمیر، نگهداری و نصب تابلو های نئون بسیار ارزان تر خواهد بود.

۵. مصرف انرژی کارآمد

تابلو های نئون دارای تنوع بی ‌شماری هستند و انرژی زیادی مصرف نمی ‌کنند. در هزینه‌ های تعمیر و نگهداری صرفه ‌جویی می ‌کنند. این یک واقعیت است که تابلو های نئونی حدود ۵۰ درصد کمتر از سایر تابلو های مدرن برق مصرف می کنند.

۶. ساخته شده برای دوام بالا و ماندگاری

هنگامی که تابلو های نئونی به درستی مونتاژ شوند و طبق دستورالعمل نصب شوند و نگهداری مناسب انجام شود، می توانند تا دوازده سال دوام بیاورند. از آنجایی که لامپ های روی تابلوهای نئون به مراقبت کمی نیاز دارند و انواع دیگر تابلوها در کمتر از ۶ ماه از بین می روند، ارزش بالای تابلوهای نئونی آشکار است.

۸. تابلو های نئون پلاستیک آشنا هستند

از آنجایی که تابلوهای نئون برای مدت طولانی در تبلیغات مورد استفاده قرار گرفته اند، مصرف کنندگان عادت کرده اند که به تابلوهای نئون توجه خود را جلب کنند. در واقع، مشتریان به طور فعال به دنبال تابلوی نئونی هستند تا ببینند آیا فروشگاه شما باز است و آیا تبلیغاتی در دسترس است یا خیر! شما می توانید از این واقعیت به نفع خود استفاده کنید. به محض نصب تابلوی نئونی، بدون هیچ تلاشی توجه عابران بیشتری را به خود جلب خواهید کرد.

تابلوهای نئون چگونه کار می کنند؟

اگر تابلوهای نئونی را بررسی کنید، خواهید دید که شامل یک لوله شیشه ای هستند که به یک طرح خاص شکل گرفته اند. در دو انتهای لوله یک الکترود وجود دارد. یکی منفی و دیگری مثبت. داخل لوله مقدار کمی گاز نئون وجود دارد. نئون یک گاز نجیب است. به این معنی که تنها در شرایط پر انرژی؛ مانند زمانی که با الکتریسیته تماس می گیرد، تحت واکنش های شیمیایی قرار می گیرد. در غیر این صورت، بدون اینکه کاری انجام دهد، به سادگی از طریق لوله حرکت می کند.

یک جریان متناوب به الکترودها اعمال کنید. الکتریسیته انرژی کافی برای جدا شدن اتم های نئون داخل لوله ایجاد می کند. برخی از آنها الکترون می ریزند تا تبدیل به یون هایی با بار مثبت شوند که به سمت الکترود منفی پرواز می کنند. الکترون های آزاد بار منفی دارند و به سمت الکترود مثبت در انتهای دیگر لوله کشیده می شوند.

همانطور که اتم ‌های نئون، یون ‌ها و الکترون ‌ها به دور لوله می‌ چرخند، با یکدیگر برخورد می‌ کنند و انرژی آنها افزایش می‌ یابد. وقتی اتم ‌های یونیزه ‌شده الکترون‌ های خود را دوباره می‌ گیرند تا دوباره خنثی شوند، یک فوتون (ذره نور) آزاد می‌ کنند که باعث می‌ شود درخششی رنگی ایجاد کنند. قطع منبع الکتریسیته به تابلو، اتم های نئون را به حالت خنثی و طبیعی خود باز می گرداند.

آیا تابلوهای نئون می‌توانند عملکردهای مختلف نورپردازی را انجام دهند؟

تابلوهای نئون سنتی نمی‌توانند رنگ را تغییر دهند. هنگامی که تابلو لایت باکس نئون پلاستیک با جریان الکتریکی شارژ می شود، نئون تنها قادر به تولید نور قرمز مایل به نارنجی است! برای مثال، هرگز آبی یا سبز نمی درخشد.

اینکه تابلو های تبلیغاتی با رنگ های دیگر می درخشند، به معنای استفاده از گازهای مختلف است. زیرا این گازها هنگام ترکیب با الکتریسیته واکنش متفاوتی نشان می دهند. همچنین می توانید آنها را با نئون داخل لوله شیشه ای ترکیب کنید. جدول زیر نشان می دهد که کدام گازها چه رنگ هایی را تولید می کنند.

نوع گاز مصرفی در تابلو رنگ نور
نئون قرمز یا نارنجی قرمز
آرگون آبی یا اسطوخودوس
هلیوم نارنجی یا زرد
کریپتون خاکستری یا سبز
زنون آبی یا خاکستری
رادون رنگ بنفش
هیدروژن قرمز

 

راه‌های دیگر برای دستیابی به نورهایی با رنگ‌های مختلف عبارتند از:

 1. پوشاندن لوله‌‌ها با فسفر یا پودر فلورسنت. این لوله‌ها وقتی انرژی می‌گیرند، به رنگ خاصی می‌درخشند.
 2. استفاده از چراغ های فلورسنت رنگی در داخل لوله.
 3. استفاده از شیشه های رنگی.
 4. تابلوهای LED نئون (این تابلو ها توانایی تغییر رنگ را دارند)

آیا مشکلاتی در مورد نحوه عملکرد علائم نئون وجود دارد؟

متأسفانه یک مشکل نسبتاً رایج در مورد تابلو های نئون فرسودگی است. یا کل تابلو یا قسمتی از آن درخشش خود را از دست می دهد. به طور کلی این موضوع به یکی از دلایل زیر مربوط می شود.

 • سیم‌ ها در حال سوختن هستند! بیشتر فرسودگی‌ ها شامل سیم‌ کشی با ولتاژ بالا است که لوله ‌های شیشه ‌ای نئون را به هم متصل می‌ کند. اگر بیش از حد گرم شوند، می توانند بسوزند و باعث شوند که روشنایی تابلو نئونی متوقف شود.
 • خرابی ترانسفورماتورها. ترانسفورماتور به تابلوی نئون اجازه می دهد تا روشن شود. در صورت بروز هر گونه مشکل در این قسمت، مسلما روشنایی تابلو نئونی هم با مشکل مواجه می شود.
 • لوله های گاز نئون خراب می شوند. اگر الکترودهای دو طرف لوله شیشه ای به درستی کار نکنند، بخش هایی از لوله ممکن است کم نور به نظر برسند یا اصلا روشن نشوند.
 • بدیهی است که با LED مصنوعی نئون، هیچ خطری وجود ندارد که مجبور شوید تابلو نئونی را برای تعمیر فرسودگی به تابلو سازی برگردانید.

آیا تابلوهای نئونی گرم می‌شوند؟

به دلیل نحوه عملکرد تابلو های نئون، انرژی حاصل از برخورد اتم‌ ها، الکترون ‌ها و یون‌ ها با یکدیگر در داخل لوله‌ ها به دو صورت نور و گرما آزاد می شود. به هر حال این گرما آنقدر زیاد نیست که برای لمس خطرناک به نظر برسد.

بسیاری از تابلو سازهای نئونی، الکترودهای دو طرف لوله شیشه‌ای را با کلاهک‌های لاستیکی می‌پوشانند. این درپوش‌‌ها از سیم‌‌های لخت محافظت می‌‌کنند و از خیس شدن آن‌ ها جلوگیری می‌‌کنند. در نتیجه از لمس آن‌‌ها و احتمالاً سوختن آن‌ها جلوگیری می‌‌کنند.

 

آیا تابلو نئونی خطرناک است؟

خیر. تابلوهای نئون تا زمانی که به درستی ساخته شده باشند و در شرایط خوبی نگهداری شوند، کاملاً ایمن هستند. خطراتی که معمولاً با تابلو نئون مرتبط هستند، به شرح زیر است.

 1. استفاده از گازهای نجیب! گفته می شود اگر این گازها از طریق لوله آسیب دیده به هوا نشت کنند می توانند مضر باشند. اما تابلو های تبلیغاتی به گونه ای طراحی شده اند که در صورت بروز آسیب، خود را خاموش کنند.
 2. لوله های شیشه ای داغ می شوند. ممکن است مقداری گرما از خود ساطع کنند، اما به اندازه ای نیست که بسوزد.
 3. تابلوهای نئونی در هر رنگی غیر از قرمز حاوی مقدار بسیار کمی جیوه هستند. زیرا به این ترتیب به رنگ خاص نور خود می رسند.
 4. با این حال، واقعیت این است که تابلوهای نئون مدت ‌هاست که وجود داشته ‌اند. این روزها، با در نظر گرفتن تمام ملاحظات ایمنی، از جمله نیاز به رعایت استانداردهای دقیق و استفاده ایمن از جیوه، طراحی و تولید می ‌شوند.

تابلوهای نئونی چقدر برق مصرف می‌کنند؟

تابلوهای نئونی از نظر انرژی کاملاً کارآمد هستند و با توجه به اینکه چقدر درخشان هستند، انرژی بسیار کمتری مصرف می کنند. بیشتر تابلوهای مدرن مجهز به یک ترانسفورماتور ۲۴۰ ولت هستند و تقریباً به اندازه یک لامپ خانگی (۶۰ تا ۱۰۰ وات) برق مصرف می کنند.

یک تابلوی نئون ال ای دی معمولی تنها ۱۵ تا ۲۰ درصد از نیروی نئون سنتی را در یک کار مشابه مصرف می کند. در حالی که چراغ های فلورسنت و رشته ای به میزان قابل توجهی مصرف برق بیشتری دارند.

تابلو لایت باکس نئون پلاستیک چقدر دوام می آورند؟

طول عمر تابلوهای لایت باکس نئون پلاستیک به تعداد دفعات استفاده و مراقبت از آن بستگی دارد. انتظار می رود بیشتر تابلوهای نئونی بین هشت تا ۱۵ سال دوام داشته باشند. اگرچه بسیاری از آنها برای مدت طولانی تری به کار خود ادامه می دهند.

روشن نگه داشتن تابلو برای مدت طولانی می تواند طول عمر آن را کاهش دهد. زیرا در معرض خطر داغ شدن بیش از حد یا آسیب دیدن ناشی از نوسانات الکتریکی قرار می گیرد.

قبل از خرید تابلو نئونی، همیشه برچسب و علامت گذاری آن را بررسی کنید. این موضوع که تابلو نئونی با استاندارد های لازم مطابقت دارد بسیار مهم است.

شرکت‌های سازنده تابلو نئون پلاستیک وظیفه قانونی دارند که ارزیابی ‌های خطر ایمنی آتش ‌سوزی را به طور منظم انجام دهند. و اقداماتی را برای محدود کردن هر گونه خطر تا حد امکان انجام دهند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.