تاثیر شیلدهای طلقی در پیشگیری از کرونا

کرونا مدت تقریبا زیادی شده است که در بین ما حضور دارد. این ویروس خطرناک عامل نگرانی مردم سرتاسر دنیاست. به همین دلیل همه در تلاشند تا از گزند این ویروس در امان باشند. در این بین رسانه ها، مطبوعات و… کم نگذاشته اند. همه در تلاشند تا به مردم آگاهی لازم را بدهند تا بتوانند در مقابل کرونا مقاومت کنند.
راه اصلی که ویروس کرونا می تواند از طریق آن وارد بدن ما شود و ما را آلوده کند راه دهان و بینی است. راه و مجرای تنفسی اصلی ترین و بزرگترین مجرای عبوری برای ویروس کرونا می باشد. به همین دلیل است که باید ابتدا برای پیشگیری از ابتلا به این ویروس این راه اصلی را ببندیم. از همین روست که استفاده از ماسک به مردم توصیه می شود.
البته این ویروس انگار دست بردار نیست. از طریق چشم نیز می تواند میهمان بدن ما شود! پس باید به وسایل دیگری مجهز شویم. به خصوص اگر در شرایطی هستیم که مجبوریم روزانه با افراد زیادی سر و کار داشته باشیم. در این صورت باید بیشتر مراقب خودمان باشیم. راه بعدی برای جلوگیری از انتقال این ویروس به ما استفاده از وسیله ای به نام شیلد صورت است. این وسیله یک وسیله ساده و در عین حال بسیار پیشرفته پزشکی است. شاید شما نیز این روزها شیلدهای طلقی را دیده باشید که برخی افراد استفاده می کنند.
شیلد به طور معمول از یک قسمت پلاستیکی شکل در بالا و یک طلق تشکیل می شود. با توجه به نوع آن ممکن است قسمت طلقی شکل متحرک یا ثابت باشد. شیلدهای با قیمت کمتر ممکن است دارای یک طلق ثابت باشند. اما متحرک ها طلقی دارند که می توان آن را حرکت دارد. یعنی در لحظه مورد نیاز آن را بالا برد و پایین آورد. به همین دلیل این شیلدها پراستفاده تر و محبوب تر هستند. با توجه به سلیقه و بودجه ای که در نظر داشته باشید می توانید هرکدام از این ها را انتخاب کنید. امروزه شیلدها در مدل ها و انواع گوناگون ساخته می شود.
متاسفانه چندی پیش خبری در مورد کرونا منتشر شد. متن خبر به این صورت بود که این ویروس می تواند تا چندین روز در چشم باقی بماند. این مساله به یک نگرانی تبدیل شده بود. در همین راستا استفاده مردم از شیلدها بیشتر شد. تا جایی که در کوچه و خیابان افراد زیادی را می بینیم که با شیلد رفت و آمد می کنند.
این وسیله برای افرادی که کارشان به گونه ای است که مراجعین زیادی دارند بسیار توصیه می شود. به طور مثال کارمندان اداره جات پر رفت و آمد می توانند از شیلد برای این که به کرونا مبتلا نشوند استفاده کنند. همچنین کارمندان بانک و دیگر مراکز این چنینی بهتر است که شیلد بزنند. چرا که در این اماکن روزانه افراد زیادی که ممکن است به این ویروس آلوده باشند رفت و آمد دارند. پس باید بیشتر مراقب بود. بهتر است رفت و آمد به این اماکن را به حداقل رساند.
این محصول را می توانید از داروخانه ها و دیگر مراکزی که کالاهای استاندارد پزشکی عرضه می کنند تهیه کرد. بهتر است از شیلدهایی استفاده شود که منحنی استاندارد داشته باشند. در غیر این صورت ممکن است منحنی غیر استاندارد شیلد باعث شود که بینایی شان دچار مشکل شود. چرا که شیلدها به خاطر بخارات دهانی و آلودگی های محیطی به تدریج کدر می شوند. البته اگر شیلد از طلق استانداردی تشکیل شده باشد خیلی دیر کدر می شود. طلق های استاندارد را می توان با مواد شوینده به خوبی شست و تمیز کرد. این طلق ها به گونه ای هستند که کمتر خط و خطوط می افتند. پس در هنگام استفاده از آنها راحت تر خواهید بود. اگر شیلد دارای برند صاحب نامی باشد احتمالا دارای طلق استانداردی است.
در حال حاضر باید با رعایت پروتکل های بهداشتی بسیار مجهز در مقابل این ویروس ظاهر شویم. تنها راه پیشگیری این است که راه های انتقال را ببندیم. ماسک و شیلد و تجهیزات دیگر مانند سپری هستند که از ما در مقابل کرونای خطرناک محافظت می کنند. با رعایت پروتکل های بهداشتی می توانیم احتمال ابتلا به ویروس کرونا را به حداقل برسانیم.
همچنین در این شرایط بهتر است از حضور در اجتماعات بپرهیزیم. باید دید و بازدیدها را به حداقل برسانیم. این کار باعث می شود تا در کنار این که از خودمان محافظت می کنیم از دیگران نیز محافظت کنیم. چرا که خود ما ممکن است ناقل این ویروس باشیم. ناقل بی علامت ممکن است خود نیز زنده بماند و علائم خاصی نداشته باشد. اما این شخص ممکن است باعث بیماری دیگران و مرگ و میر افراد زیادی باشد. پس بهتر است بسیار مراقب و هوشیار باشیم.
ویروس کرونا تا به حال جان افراد زیادی را در سرتاسر دنیا گرفته است. پس بهتر است ماسک ها و شیلدها و خستگی و سختی استفاده از آنها را به جان بخریم. چرا که این ویروس بسیار قوی هم شده است. با بی احتیاطی ممکن است خدای ناکرده ما نیز در شمار جان باختگان کرونا باشیم. پس باید این شرایط را تحمل کنیم تا بتوانیم به روزگاران سلامت گذشته بازگردیم. تنها راه رعایت پروتکل های بهداشتی است. استفاده از ماسک و دستکش و رعایت فاصله اجتماعی احتمال ابتلا به کرونا را بسیار کمتر می کند.
به امید اینکه هرچه زودتر شاهد آمار رو به صفر مرگ و میرها به خاطر کرونا باشیم. به امید اینکه هیچ خانواده ای شاهد مرگ عزیزش به خاطر این ویروس نباشد. ویروسی که خانواده های زیادی را عزادار کرده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.