تاثیر متاورس بر صنعت خرده فروشی

نکات اصلی

• شرکت‌ها باید تجدید نظر کنند و اطمینان حاصل کنند که ارزش‌های برندشان با ارزش‌های مشتریانشان در دنیای واقعی و دنیای بزرگ همخوانی دارد.
• نقش شرکت ها در متاورس ممکن است شامل کارکردهای اجتماعی، محیطی و حتی سیاسی در آینده باشد.
• پیشنهادات خرده‌فروشی و برند احتمالاً شامل خدمات سبک زندگی، سرگرمی و دستیار شخصی می‌شود.

متاورس چیست
به دلیل ارزش‌های مصرف‌کننده جدید در متاورس، برندها ممکن است مجبور شوند جایگاه خود را تغییر دهند. آنها احتمالاً باید در چارچوب ارزش خود تجدید نظر کنند و بپذیرند که مشتریان انتظار اصالت بیشتری دارند و به دنبال روابط معنادارتری خواهند بود. این می تواند به معنای تلاش برای روابطی باشد که بیشتر شبیه دوستان، مربیان و مشاوران سبک زندگی «مشتریان» خود هستند.

در چند سال گذشته، برندها پیشنهادات خود را گسترش داده اند و به حرکت های بالقوه به سمت خدمات سبک زندگی چشم دوخته اند. آمازون در اینجا یک نمونه “Prime” است که خدماتی از جمله موسیقی، فیلم، بازی و میزبانی وب را ارائه می دهد. مجدداً، متاورس با پتانسیل خلاقانه‌اش احتمالاً روند برندها را برای ارائه خدمات سبک زندگی سرعت می‌بخشد و برندگان به سرعت تقاضا را در مناطق نوظهور برآورده می‌کنند.
نه تنها شرکت ها با شرکت های دیگر رقابت خواهند کرد، بلکه با هزاران «نماینده مجازی» دیگر نیز رقابت خواهند کرد. به این ترتیب برندها می خواهند به مشتریان خود نزدیکتر باشند. فراوانی و غنای داده های تولید شده توسط کاربر از هدست های واقعیت مجازی و تعاملات دیجیتالی به دستیابی به این هدف کمک می کند. با استفاده از علم داده، می توان بینش عمیقی در مورد مشتریان فردی – رفتارها، ترجیحات، مقاصد و داده های بیومتریک آنها به دست آورد.

در این زمینه، مزایای مصرف‌کننده، تبلیغات شخصی‌شده و پاداش‌ها احتمالاً در استراتژی‌های بازاریابی تهاجمی در متاورس استفاده می‌شوند. بنابراین افزایش توانایی در ایجاد روابط صمیمانه با مراجعان یک امکان قطعی است.
این همچنین ممکن است منجر به ارائه خدمات دستیار شخصی به وام گیرندگان شود، جایی که “خرده فروشان” به “مشتریان” یادآوری می کنند که داروهای خود را مصرف کنند و قرار ملاقات ها را به خاطر بسپارند یا با مشاوره در مورد روابط واقعی به آنها کمک کنند.

محصولات و خدمات Metaverse

نکات اصلی

• Metaverse را باید به عنوان مکان دیگری دید، نه فقط یک کانال بازاریابی
• از بازی ها و موسیقی به عنوان نقطه ورود برای فروش محصولات استفاده می شود
• محصولات و خدمات مجازی باید با در نظر گرفتن مجموعه جدیدی از ارزش های مصرف کننده توسعه یابند
• Gen Zs و Gen Alphas اهداف اصلی خواهند بود
• بهینه سازی آواتار یک بازار بزرگ خواهد بود
• از اولین شرکت کنندگان می توان به گوچی، نایک، وانس و مونکلر اشاره کرد
اگر قرار است متاورس به طور گسترده مورد استفاده قرار گیرد، خرده فروشان و برندها باید در مورد انواع محصولات و خدماتی که ارائه می دهند تجدید نظر کنند. شرکت ها Metaverse را به عنوان یک مکان دیگر – نه فقط یک کانال دیگر – می بینند.

خرده فروشان باید به دقت در مورد نحوه استفاده، دیده شدن و در نهایت ارزیابی محصولاتشان توسط مشتریان مخالف در پرتو تغییر ارزش های مصرف کننده فکر کنند – تجربیاتی که بالاتر از ارزش فیزیکی هستند (مفهوم اوج محصولات مبتنی بر ESG). این تغییر در ارزش، همراه با پتانسیل خلاق متاورس، تجربیاتی را در مرکز استراتژی‌های متاورس خرده‌فروش خواهد دید.
به عنوان مثال، نایک در سال ۲۰۲۱ با Roblox همکاری کرد تا «Nikeland»، دنیای مجازی از استادیوم‌های ورزشی، عرصه‌ها و نمایشگاه‌ها را برای ارائه تجهیزات نایک، همراه با فرصتی برای باز کردن «ابر قدرت‌ها» و کشف آینده ورزش‌های مجازی، توسعه دهد.

گوچی همچنین با Roblox در طول همه‌گیری برای ایجاد باغ‌های گوچی، یک نسخه مجازی از باغ‌های گوچی در فلورانس که شامل فروشگاه گوچی، موزه گوچی و رستوران گوچی است، همکاری کرد. این رویدادی بود که فقط دو هفته به طول انجامید و در این دنیای مجازی، کاربران می‌توانند آیتم‌های مجازی مختلفی را امتحان کنند که سپس می‌توانند با Robux خود خریداری کنند.
در طول این رویداد، گوچی به یک کاربر اجازه داد تا یک کیف ملکه بی دیونیسوس را به قیمت ۴۷۵ Robux یا ۵ دلار خریداری کند. این کیف فقط یک ساعت در فروش بود که باعث کمبود محدود محصول دیجیتال شد. یکی از این کیف های مجازی بعداً به قیمت بیش از ۴۰۰۰ دلار فروخته شد – بیشتر از کیف واقعی در زندگی واقعی.

از نشانه های اولیه، واضح است که احتمالاً تقاضای بالایی برای دارایی های دیجیتال وجود دارد. این دارایی ها احتمالاً به دو دسته تقسیم می شوند: (۱) دیجیتال خالص. و (۲) دنیای دیجیتال واقعی. دارایی های صرفا دیجیتالی به صورت مجازی در دنیای مجازی قرار می گیرند (مانند لباس های توکن). در حالی که دارایی های دیجیتال با کلمات واقعی نمایش دیجیتالی از اشیاء دنیای واقعی است که می توان آنها را خریداری کرد و به خانه های مشتریان (مانند آیفون) تحویل داد.
در سال ۲۰۱۷، والمارت با یک آژانس دیجیتال همکاری کرد تا ویدیویی ایجاد کند که نشان دهد تجربه خرید VR چگونه می تواند باشد. اخیرا، تامی هیلفیگر با ارائه‌دهنده نرم‌افزار تجارت الکترونیک آزمایشی Obsess همکاری کرد تا یک تجربه فروشگاه مجازی ایجاد کند که طراحی داخلی یکی از فروشگاه‌های فیزیکی آن را تقلید کند.

کریستینا ووتن، معاون مشارکت برند، Roblox:

همه چیز درباره داستان سرایی و بیان خود است. افراد زیادی هستند که با دوستان خود ملاقات و معاشرت می کنند و با دوستان خود معاشرت می کنند و می خواهند خود دیجیتالی خود را از طریق مد بیان کنند.

همین تمایز در مورد خدمات ارائه شده در Metaverse صدق می کند. خدمات دیجیتال خالصی وجود خواهد داشت که کاملاً به قلمرو مجازی متصل هستند و خدمات دیجیتال واقعی که در دنیای دیگر تبلیغ می شوند و در زندگی واقعی ارائه می شوند.

ارز متاورس

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بیست + دوازده =