تاریخچه انواع پرینترها ( چابگر)

تاریخچه چاپگر را می توان تقریباً به اختراع دستگاه فتوکپی یا زیراکس جستجو کرد. در سال ۱۹۳۸، چستر کارلسون شروع به ساخت دستگاه های فتوکپی کرد. کارلسون که به دلیل درد ناشی از آرتروز در یک مطب کار می کرد، به دنبال ایجاد راه حلی بود که از طریق آن بتواند تا حد امکان کپی کند.

چیزی که ذهن او را به خود مشغول کرده این بود: «چطور می توان جعبه جادویی اختراع کرد که با فشار دادن یک دکمه، چندین کپی از اسناد اصلی تهیه کرد! به دنبال این رویا، کارلسون «نیاز» آشپزخانه خود را به کارگاهی برای آزمایشات الکترووگرافی تبدیل کرد تا اینکه رویای کارلسون در سال ۱۹۳۸ محقق شد.

او امسال با استفاده از پتنت خود برای ساخت دستگاه فتوکپی، موفق شد اولین دستگاه فتوکپی را با استفاده از صفحه «زینک» با پوشش گوگرد طراحی و به مرحله تولید برساند.

شایان ذکر است که مطالعات نظری و نظری این اختراع مدت ها پیش توسط یک فیزیکدان مجارستانی به نام پل سلنی انجام شد و کارلسون با مطالعه نوشته های وی بود که به دنبال ساخت دستگاهی با آن ویژگی های نظری بود.

شاید جالب باشد بخوانید :

اندکی پس از این اختراع، مهندس گری استارت با ایده دستگاه کپی و افزودن ویژگی های جدید و همچنین پرتو لیزر، چاپگر لیزری را در سال ۱۹۷۷ اختراع کرد. چاپگرها در ابتدا تنها وسیله ای بودند که در ادارات و سازمان های عمومی استفاده می شد.

اما مانند بسیاری از این اختراعات، به مرور زمان کاربردهای دیگری پیدا کردند. نمونه هایی از چاپگرهای پیشرفته امروزه پرینترهای سه بعدی هستند.

پرينتر سه بعدی توانایی تولید هر شی سه بعدی با هر پیچیدگی را دارند. برای این کار لازم است فقط شکل مورد نظر را در یکی از نرم افزارهای سه بعدی طراحی کرده و سپس با مواد مختلف آن را چاپ کنید.

اولین چاپگر سه بعدی در سال ۱۹۸۷ توسط چاک هال، بنیانگذار سیستم های سه بعدی ساخته شد. این چاپگرها ابتدا عمدتاً برای نمونه سازی سریع استفاده می شدند و امروزه عمدتاً به طور مستقیم برای چاپ قطعات محصول و سرعت بخشیدن به چرخه تولید استفاده می شوند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.