تاریخ انتشار و معرفی انیمیشن Nimona 2023

نیمونا یک فیلم کمدی علمی فانتزی علمی و کمدی انیمیشن کامپیوتری آمریکایی است که بر اساس مجموعه کمدی به همین نام اثر ND Stevenson ساخته شده است. این فیلم توسط نیک برونو و تروی کوان کارگردانی شده و مارک هایمز نوشته است. صداهای Chloë Grace Moretz، Riz Ahmed و Eugene Lee Yang را در آن صدا می کنند.

این فیلم که در اصل محصول استودیوی بلو اسکای، یکی از زیرمجموعه‌های سابق فاکس قرن بیستم بود، قرار بود توسط پاتریک آزبورن کارگردانی شود و تاریخ اکران اولیه آن در سال ۲۰۲۰ بود. پس از خرید فاکس قرن ۲۱ توسط دیزنی، این محصول با واکنش جدید دیزنی مواجه شد. رهبری به دلیل مضامین LGBTQ فیلم، پس از آن چندین بار به تعویق افتاد قبل از اینکه به دلیل بسته شدن Blue Sky در آوریل ۲۰۲۱ لغو شود.

در ۱۱ آوریل ۲۰۲۲، اعلام شد که Annapurna Pictures این پروژه را احیا کرده است، و DNEG Animation مسئولیت انیمیشن را بر عهده گرفت و Netflix توزیع جهانی را در اختیار گرفت و قرار است در سال ۲۰۲۳ اکران شود.

معرفی انیمیشن Nimona 2023

نتفلیکس نیمونا را خریداری کرده است، یک اقتباس طولانی مدت از رمان گرافیکی پرفروش ND استیونسون. این پروژه در قرن بیستم فاکس و سپس دیزنی در حال توسعه بود و سپس لغو شد و در نهایت در نتفلیکس احیا شد و سرانجام در تابستان ۲۰۲۳ منتشر خواهد شد. به احتمال فراوان این انیمیشن زیبا از بهترین انیمیشن های ۲۰۲۳ خواهد بود.

Nimona از نتفلیکس توسط نیک برونو و تروی کوان (Spies in Disguise) و با همکاری DNEG و Annapurna Pictures کارگردانی می‌شود که از جمله فیلم‌های Vice، Phantom Thread، Booksmart، Missing Link و غیره است.

مارک هایمز در حال اقتباس از فیلمنامه نیمونا است که در فیلم Lost Ollie از نتفلیکس نیز کار کرده است.

Nimona تاریخچه تولید پر دست انداز داشته است زیرا قبلاً برای فاکس ساخته شده بود و بعداً برای دیزنی در سال ۲۰۱۵ شروع شد. این پروژه در ابتدا توسط Blue Sky Studios تولید می شد که بخشی از بخش انیمیشن سازی آن زمان فاکس قرن بیستم بود.

در ابتدا برای انتشار در سال ۲۰۲۰ در نظر گرفته شده بود که سپس به نسخه ۲۰۲۲ منتقل شد. زمانی که دیزنی فاکس را تصاحب کرد، تولید در حال انجام بود و در فوریه ۲۰۲۱ اعلام شد که دیزنی که قبلاً انیمیشن‌های پیکسار و والت دیزنی را دارد، Blue Sky را می‌سازد.

این منجر به گمانه‌زنی‌های زیادی در مورد آینده نیمونا شد و در آن زمان، کارمندانی که روی پروژه کار می‌کردند گفتند که فیلم “به احتمال زیاد هرگز نور روز را نخواهد دید.” اندکی بعد خبرهایی مبنی بر توقف تولید نیمونا و عدم اکران این فیلم منتشر شد.

ماه‌هاست که صدای رستاخیز نیمونا شنیده می‌شود و در اوایل فوریه ۲۰۲۲، نت‌فلیکس حق چاپ کلمه «نیمونا» را ثبت کرد.

به گزارش هالیوود ریپورتر، سپس یک ماه بعد، نیمونا اعلام شد که در نتفلیکس فرود آمده است و تولید این فیلم در اوایل سال ۲۰۲۲ از سر گرفته شد.

در واکنش به خبر دریافت فیلم توسط نتفلیکس، ND Stevenson در توییتر گفت:

«نیمونا همیشه یک داستان کوچک شیک بوده که متوقف نمی‌شود. او یک مبارز است … اما او همچنین افراد واقعاً شگفت انگیزی دارد که برای او می جنگند. من هیجان زده هستم که اعلام کنم فیلم نیمونا زنده است… در سال ۲۰۲۳ از آناپورنا و نتفلیکس به سراغ شما می آید.

تاریخ انتشار انیمیشن Nimona 2023

Nimona قرار است در تابستان ۲۰۲۳ در نتفلیکس منتشر شود. این اولین نسخه از انیمیشن Annapurna خواهد بود. انجمن فیلم متحرک به دلیل “خشونت و عمل، عناصر موضوعی، کمی زبان و طنز بی ادبانه” رتبه PG را داده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.