تجارت امروزی بدون سایت ممکن نیست

این روزها زندگی ما بد جوری به اینترنت و دنیای مجازی گره خورده است. بیشتر ما ساعت های زیادی از روزمان را در فضای مجازی پرسه می زنیم. گویی معتاد این دنیا شده ایم و از زندگی قبلی خود فاصله گرفته ایم. برخی نیز به قدری در فضای مجازی می چرخند که فراموش می کنند در دنیای دیگری زندگی می کنند. بسیاری از افراد حتی زمانی را که در محل کار هستند را در گوشی و در اینستاگرام و دیگر سایت ها می گذرانند. زندگی انسان نوین بدون سایت ها و این فضای مجازی ممکن نیست. کافی است لحظه ای اینترنت قطع شود تا خیلی از ما سر در گم شویم و ندانیم چه کنیم. حتی کسب و کارهای مختلف نیز به این دنیای مجازی بد جوری گره خورده است. تا جایی که اگر کسی سایت نداشته باشد به راحتی در این رقابت شکست می خورد و رقبایش با فروش اینترنتی از وی پیشی می گیرند. حتی مغازه های کوچک نیز فروش خوبی در سایت دارند. دیگر رقابت بر سر این نیست که مغازه کجا باشد بلکه بر سر این است که چه رتبه ای در گوگل داشته باشد. اگر پس از جست و جوی عبارت مورد نظر کاربر با سایتی برخورد کند آن سایت با فروش خوبی رو به رو خواهد شد.

سایت ها بد جوری برای تجارت امروزی واجب شده اند. خودتان را ببینید. در طول روز چند بار در اینترنت عبارتی را جست و جو می کنید. حتما شده است که برای کاری به گوگل رفته باشید و چیزی را جست و جو کرده باشید. به طور مثال این عبارت ها می توانند توسط خیلی ها در روز جست و جو شوند: ” خرید ماشین قسطی ” ، ” خرید گل آپارتمانی ” ، ” خرید هدیه تولد ” یا بسیاری عبارت های دیگر مانند ” لپ تاپ لنوو ” ، ” نصب دوربین مدار بسته” و… . عبارت های کلیدی بی نهایت هستند. هر کاری نیز عبارت های کلیدی خودش را دارد. یعنی هر سایت با توجه به این که در چه حیطه ای فعالیت می کند باید در عبارت های کلیدی خاصی رتبه داشته باشد. منظور از رتبه این است که پس از این که کاربر آن عبارت ها را در گوگل یا هر موتور جست و جوی دیگری جست و جو می کند به آن سایت برسد.

برای این که دیده شوید باید سایت داشته باشید. سایت می تواند فروشگاه همیشه باز شما باشد. می توانید هر ساعت شبانه روز با استفاده از آن کالاها و خدمات خودتان را به مردم معرفی کنید. هر چه سایت قوی تری داشته باشید مشتری به شما بیشتر به چشم یک کسب و کار حرفه ای نگاه خواهد کرد. پس احتمال این که یک برند موفق و شناخته شده شوید بیشتر خواهد بود. شما نیز می توانید بیشتر دیده شوید و یک برند بسیار معروف شوید. بسیاری از این برندهایی که شهرت های جهانی دارند روزی از جایی مانند شما شروع کردند. حرفه ای کار کنید تا حرفه ای شوید. بهتر است یک طراحی سایت اختصاصی داشته باشید. یعنی یک سایت منحصر به فرد برای خودتان داشته باشید. به دنبال تقلید از سایت ها و برندهای دیگر نباشید. شما باید از آن ها بهتر باشید. پس بهتر عمل کنید. بگردید و نقاط ضعفشان را پیدا کنید و بتوانید با برطرف کردن آن ها در کسب و کارتان و در وب سایتتان از آن ها هم موفق تر شوید.

پس از این که سایت خوبی طراحی کردید باید به دنبال محتوای خوب برای آن باشید. سایتتان را غنی کنید. اگر فروشگاه آنلاین هستید از تعریف محصولاتتان شروع کنید. محصولاتی که دارید را یکی پس از دیگری در سایت وارد کنید. برای آن ها عکس های خوب و واضح طراحی کنید. هر چه کیفیت عکس هایتان بهتر باشد مشتری درک بهتری از کالا خواهد داشت. تصاویرتان را دور سفید کنید و در سایت قرار دهید. توضیحات کافی و خیلی کامل برای محصولات در سایت درج نمایید. توضیحات شما باید به قدری کامل باشد که جای هیچ سوالی برای کاربر وجود نداشته باشد. خودتان را جای مشتری بگذارید. ببینید که چه سوالاتی ممکن است داشته باشد. همه آن ها را در سایت بنویسید تا از نظر توضیحات کامل باشید.

اگر سایت خدماتی دارید باید تمامی خدمات خود را در سایت در صفحات مجزا توضیح دهید. به طور مثال اگر در زمینه در و پنجره فعالیت می کنید زمینه خدمات شما ممکن است چنین باشد: “نصب پنجره دو جداره” ، “نصب در پی وی سی” و… . با توجه به حرفه ای که دارید تمامی دسته های خدمات خود را در سایت بسازید. به طور کامل در مورد خدمات خود توضیح دهید. کاملا نقاط قوت کارتان را توضیح دهید. شیوه کاری تان و زمانی را که به طور معمول برای کار می گذارید بنویسید. نحوه و شیوه های پرداخت را نیز به صورت شفاف توضیح دهید.

پس از این که محتوای سایت شما تکمیل شد باید به سراغ افزایش رتبه بروید. ابتدا از سئوی داخلی شروع کنید و سپس وارد بحث سئوی خارجی شوید. اگر این کاره نیستید این کار را به یک متخصص بسپارید. سئو کاری بسیاری تخصصی و سخت است. هرگز اگر تجربه و دانشی ندارید در آن ورود نکنید. چرا که اگر نمرات منفی از گوگل دریافت کنید به این راحتی ها جبران نمی شود. پس به یک تیم سئوی خوب فکر کنید. سعی کنید کلمات کلیدی کارتان را دربیاورید. بخشی از این ها را احتمالا خودتان می دانید. کارشناس سئو نیز می تواند پس از آنالیزهای تخصصی اش به شما مشاوره بدهد. به طور مثال برخی از این عبارات ممکن است توسط شخصی که می خواهد ماسک بخرد جست و جو شوند: ماسک بچه، ماسک کوچک، ماسک جراحی و…. یا عباراتی مانند خرید موبایل، قیمت موبایل، خرید موبایل قسطی ممکن است توسط شخصی جست و جو شوند که قصد خرید موبایل را دارد. باید در عباراتی بالا باشید که جست و جوی زیادی دارند و روزانه افراد زیادی آن ها را در گوگل سرچ می کنند.

اگر می خواهید در تجارت خود موفق باشید شروع کنید. از یک سایت ساده شروع کنید. هر وقت بودجه برای این کار داشتید آن را غنی و غنی تر کنید. برنامه ریزی برای کارتان را شروع کنید. از همین الان دسته بندی های کالا یا خدماتتان را بسازید. شروع به تولید محتوای ساده و روان و کامل کنید. بیش از حد از خودتان یا کالاها تعریف نکنید. واقعیت را بگویید. نقاط قوت و ضعف را بگویید. با مشتری ها صادق باشید تا در کار و کسب و کارتان موفق باشید. هیچ وقت برای شروع دیر نیست. مهم نیست کارتان چیست و یا چه کالایی را می خواهید عرضه کنید. در کار خود بهترین باشید. برایش تلاش کنید. هیچ تلاشی بی نتیجه نمی ماند. کافی است به مانند روز عمل کنید و همان جور خدمات و کالا عرضه کنید که مردم آن دوره می خواهند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.