تحصیل در انگلستان

تحصیل در انگلستان ۲۰۲۰

تحصیل در انگلستان، شرایط مساعد زندگی در انگلستان و دانشگاه‌های تاپ انگلیس سبب شده تا دانشجویان زیادی همه ساله وارد کشور انگلستان شوند. کشور انگلیس از نظر تحصیلات عالی بین‌المللی یکی از کشورهای پیشرو است و تعداد زیادی از دانشگاه‌ها و موسسات آموزشی معتبر و مشهور جهان را به خود اختصاص می‌دهد. بنابراین، هر ساله هزاران متقاضی تلاش می‌کنند تا آینده تحصیلی خود را در انگلستان برنامه‌ریزی کنند.

شرایط بورسیه‌ی تحصیلی در انگلستان

شرایط بورسیه‌ی تحصیلی در انگلستان به نوع بورسیه‌ی تحصیلی بستگی دارد. هیچ قاعده‌ی کلی درباره اینکه برای دریافت بورسیه‌ی تحصیلی در انگلستان واجد شرایط هستید یا خیر، وجود ندارد. تمام بورسیه‌های تحصیلی شرایط خاص خود را دارند، مثلا برای دریافت برخی از بورسیه‌ها باید حداقل نمرات مورد نظر آن موسسه را کسب کرده باشید. برخی بورسیه‌ها نیز فقط برای کشورهای خاص هستند. در این فرایند شما باید تحقیقات کافی انجام دهید تا ببینید واجد شرایط دریافت بورسیه هستید یا خیر. با این وجود، برخی از شرایط دریافت بورسیه‌ی تحصیلی در انگلستان، عمومی و مشترک هستند. یکی از این شرایط این است که متقاضی باید درخواست خود را به یک مرکز پذیرش دانشجو در انگلستان ارسال کند، در غیر این صورت‌، درخواست وی مورد بررسی قرار نخواهد گرفت. علاوه بر این، متقاضیان بورسیه‌ی تحصیلی در انگلستان باید مهارت و توانایی خود را در زبان انگلیسی اثبات کنند. آزمون‌های (IELTS)، (TOEFL) و (PTE) برای این منظور هستند. البته لازم به ذکر است که حداقل نمره‌ی قبولی در هر آزمون براساس نوع بورسیه‌ی تحصیلی و دانشگاه مورد نظر، متفاوت خواهد بود. محدوده‌ی سنی نیز یکی از شرایط دریافت بورسیه‌ی تحصیلی در انگلستان است که در هر مقطع تحصیلی، متفاوت است. به عنوان مثال، برخی بورسیه‌ها فقط برای افرادی که حداکثر ۲۵ ساله هستند قابل دریافت است. به طور کلی، متقاضیان دریافت بورسیه‌ی دانشگاهی در انگلستان باید صلاحیت و توانایی‌های خود را ثابت کنند. یکی از مواردی که شانس دریافت بورسیه‌ی تحصیلی را افزایش می دهد، نوشتن نامه‌ای با مضمونی الهام بخش است که باید از دیدگاه مسئولان بررسی درخواست‌های بورسیه‌ی تحصیلی به اندازه‌ی کافی قانع کننده باشد.

انتخاب رشته و دانشگاه مناسب در انگلستان:

مانند هر سفر دیگر،تحصیل در انگلستان با قدمی کوچک اما بسیار مهم به نام تحقیق و انتخاب رشته و دانشگاه مورد نظر شما در انگلستان، آغاز می‌شود. اگرچه ممکن است این امر در نگاه اول آسان به نظر برسد، ولی اگر شما ندانید چه چیزی را، چه موقع و کجا می‌خواهید در انگلستان تحصیل کنید، این انتخاب می‌تواند برای شما یک کار دلهره‌آور باشد. به همین دلیل، UKStudy یک فهرست کاملاً طبقه بندی شده از کلیه موسسات آموزشی ارائه می دهد.

تهیه مدراک و شرایط لازم برای پذیرش تحصیلی در انگلستان

هر سال هزاران دوره آموزشی در انگلیس ارائه می‌شوند که هر کدام شرایط و ضوابط ورود خاص خود را دارند. دلیل این تفاوت‌ها این است که ورود به مؤسسات آموزش عالی انگلستان مبتنی بر یک الگوی رقابتی است که به هر دوره اجازه می‌دهد تا استانداردهای منحصر به فرد خود را تعیین کند.

بنابراین، فارغ از نوع دوره انتخابی، برای ثبت نام در مدرسه یا دانشگاه مورد نظر خود، شما نیاز به تحقق مجموعه‌ای از شرایط منحصر به فرد دارید. متعاقباً، این شرایط در معرض تغییر مداوم بین هر دوره ورودی، قرار دارد. به این ترتیب، هنگام ارسال مستندات مورد نیاز، شما باید خود را با الزامات به روز شده دوره انتخابی خود، تنظیم کنید. اما نگران نباشید، زیرا مشاوران خبره UKStudy آماده هستند تا همه تغییرات را بصورت لحظه‌ای، در اختیار شما قرار دهند. افزون بر این، آنها همچنین می‌توانند به شما در چینش ساختار و ممیزی درخواست پذیرش، قبل از ارسال آن به دانشگاه مقصد، کمک کنند

کسب مدرک زبان انگلیسی برای تحصیل در انگلستان

هنگامی که متقاضی پذیرش در دوره‌های آکادمیک دانشگاه‌های انگلستان هستید، تقریباً همواره موظف به ارائه یک مدرک زبان انگلیسی خواهید بود؛ زیرا که تمامی دوره‌ها‌ی موجود در دانشگاه‌های انگلستان منحصراً به زبان انگلیسی تدریس می‌شوند.

اداره ویزا و مهاجرت انگلستان (UKVI)، تنها مدارک خاصی را به عنوان اثبات تسلط دانشجو بر زبان انگلیسی تأیید می‌کند. مدرک اصلی مورد تأیید UKVI، آزمون “IELTS” است، اما سایر مدارک مانند “TOEFL” نیز توسط برخی از دانشگاه‌های انگلستان پذیرفته می‌شود. علاوه بر این، دفتر UKVI همچنین امتحان ویژه “UKVI IELTS” را برگزار می‌کند که معتبرترین مدرک زبان انگلیسی برای دانشجویان بین‌المللی است که مایل به تحصیل در انگلستان هستند. در نهایت، ما می‌توانیم شما را در مورد سطح مهارت زبان انگلیسی مورد نیاز برای هر دوره در انگلستان آگاه سازیم و همچنین مشاوره تخصصی- رایگان به شما ارائه دهیم.

برای دریافت هرکدام از مقاله ها میتوانید از طریق سایت UKStudy اقدام فرمایید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.