تحلیل تکنیکال چیست ؟ مبانی تحلیل تکنیکال برای معامله گران ارزهای دیجیتال

تصمیمات صحیح معاملاتی در ارزهای دیجیتال یا هر دارایی، به اشکال مختلف به تحلیل تکنیکال متکی است. ممکن است از نوعی تحلیل بنیادی برای ارزیابی جریان های سرمایه و بیت کوین به همراه نرخ هش، قیمت ،  استخراج یا کیف پول های فعال استفاده شود.

رویکرد دیگر برای تصمیم‌گیری معاملات از تحلیل تکنیکال یا نقشه‌ای از کارهایی که دیگران در بازار شما انجام داده‌اند استفاده می‌کند. این کار با ارزیابی تصاویر فرموله شده از طریق به تصویر کشیدن قیمت ها و حجم معاملات بر روی نمودارها انجام می شود.

نمودارها را می توان برای حدس و گمان آگاهانه در مورد تغییرات قیمت استفاده کرد. آنها می توانند به عنوان ابزاری برای تعریف پارامترهای ریسک استفاده شوند و به شما در انتخاب نقاط ورود و خروج کمک کنند.

تحلیل تکنیکال همچنین می تواند برای تعیین نقاطی که در معرض خطر هستند استفاده شود. اما ابتدا باید شاخص های خود را انتخاب کنید.

قانون کریپتو KISS
در این مورد، KISS مخفف Keep it Simple Satoshi است.

بنابراین وقتی نمودار خود را تنظیم می کنید، آیا واقعاً به بیش از یک یا دو میانگین متحرک نیاز دارید؟

آیا واقعاً نیاز دارید که اصلاحات فیبوناچی و باندهای بولینگر و پنج اندیکاتور دیگر را همزمان انجام دهید؟

آیا ده یا پانزده شاخص مفیدتر و دقیقتر از دو یا سه شاخص هستند یا دستورالعملی برای فلج تجزیه و تحلیل هستند؟

یا شاید شرایط خاص بازار مجموعه متفاوتی از شاخص ها را تضمین کند.

اگر مبتدی هستید،  شاخص تحلیل تکنیکال می تواند به طور موثری برای ساختن طرح معاملاتی خود با استفاده از معیارهای ساده استفاده شود. خطوط حمایت و مقاومت را می توان هم برای ورود و هم برای خروج استفاده کرد، بسته به اینکه به دنبال شکست هستید.

یک نمودار ساده از بیت کوین می تواند به شما در تصمیم گیری برای ورود، خروج و توقف قیمت کمک کند.

همانطور که پیچیده تر می شوید، ممکن است استفاده از عناصر دیگر مانند معاملات فشرده با استفاده از باندهای بولینگر یا شاید اصلاحات فیبوناچی را بررسی کنید. گنجاندن حجم در تحلیل خود می تواند به شما در درک چگونگی انجام حرکات، معکوس و تکامل در طول زمان کمک کند.

هر کاری که تصمیم دارید با تحلیل تکنیکال خود انجام دهید، تصمیمات و نتایج آنها را ثبت کنید. اینگونه است که یاد می گیرید مانند یک حرفه ای تجارت کنید. و همانطور که تجربه تجارت شما گسترش می یابد، گام بعدی ترکیب عنصر روانشناختی تحلیل تکنیکال است.

نمودارها چگونه میتوانند به ما کمک کنند؟
یکی از عناصری که باعث می شود تحلیل تکنیکال کار کند، باور جمعی به کارایی آن است. برای اینکه یک الگوی معین به روشی خاص اجرا شود، تعداد معینی از شرکت کنندگان باید باور داشته باشند که آن اتفاق خواهد افتاد.

بازار محدود به محدوده تعادلی بین خریداران در سطح حمایت معین و عرضه فروشندگانی که حرکت را در نقطه مقاومت محدود می‌کنند، دارد. همانطور که این فروشندگان تمیز می شوند، و خریداران به اندازه کافی جمع می شوند، ممکن است یک شکست رخ دهد. اکنون، معامله گرانی که به این حرکت نگاه می کنند ممکن است انتظار عقب نشینی به نقطه مقاومت قبلی در حجم کم را داشته باشند. این نشان‌دهنده عدم فروش متوالی است و ممکن است ورود برای یک حرکت بالاتر امن باشد.

بنابراین ممکن است دسته ای از خریداران جدید در سطح مقاومت و بالاتر از آن با هم رقابت کنند، زیرا اکنون پشتیبانی در نظر گرفته می شود. اما آیا این است؟

اگر معامله‌گران سفارش‌های خود را در آنجا وارد کنند و از نقاط توقف ضرر استفاده کنند، احتمالاً جایی درست زیر آن خط مقاومت خواهند بود.

نمودارها از تشخیص الگوی انسانی بهره می برند
انسان ها در دیدن الگوها تقریباً در هر چیزی استثنایی هستند. این یک راه کوتاه برای کمک به مدیریت دنیای پیچیده و حفظ پهنای باند ذهنی است. علم تحلیل تکنیکال جمع آوری و ارائه دقیق داده ها است. این هنر یافتن راهی مؤثر برای تفسیر آن داده ها برای سود است.

برعکس، شما همچنین باید مراقب باشید که چیزی را که آنجا نیست نبینید. اگر به اندازه کافی بک تست بزنید، همیشه می توانید الگوی عالی را پیدا کنید.

بازار به طور مکرر تغییر می کند و الگوهای فنی، مانند بازار، اگر سودآور باشند، تمایل به تخفیف دارند. همانطور که هر معامله گر متوالی الگو را کشف می کند، سعی می کند پیش بینی کند که دیگران چه کاری انجام خواهند داد .

بازارهای پرطرفدار، محدود و نوسان
نکته دیگر این است که شرایط بازار در آن زمان چگونه است. یک بازار پر نوسان ممکن است نیاز به بررسی شاخص های فنی به روشی متفاوت از یک بازار روند یا یکنواخت داشته باشد.

نوسانات ممکن است شما را برایانجام معاملات خبره تر کند و به پیشرفت‌ شما کمک کند. یا می توانید برای بهره برداری از حرکات در بازه های زمانی کوتاه تر، به محدوده های روزانه نگاه کنید. در اینجا ممکن است به دنبال تغییر رفتار در یک بازار پرطرفدار باشید، زیرا بازار در یک جهت یا جهت دیگر گسترش می یابد.

در بازارهای پرطرفدار، می‌توانید از سیستمی مانند سیستمی که با Turtle Traders توسعه یافته است استفاده کنید. در اینجا می‌توانید ریسک، موقعیت‌های هرمی را اضافه کنید و توقف‌های انتهایی را با پیشرفت بازار در روز افزایش دهید.

برای بازارهای هموار، ممکن است قرار گرفتن در معرض کاهش یابد، و معاملات ممکن است در حال بررسی تغییرات صعودی یا نزولی از محدوده باشد، و حجم ها را برای تایید به دقت زیر نظر داشته باشید.
از هر رویکردی که برای استفاده انتخاب می کنید، تحلیل تکنیکال می تواند به شما در توسعه برنامه تجاری و استراتژی مدیریت ریسک کمک کند.

خدمات تحلیل تکنیکال برای معامله گر کریپتو
از نظر خدمات نمودار، خدمات رایگان زیادی وجود دارد و برخی نیاز به پرداخت هزینه دارند. Stockcharts.com طیف وسیعی از خدمات نمودارگیری را ارائه می دهد، هم رایگان و هم پولی. و Tradingview.com وجود دارد که یک سرویس رایگان عالی برای نیازهای مختلف نمودار دارد.

معامله گران رمزارز معمولاً از طریق مبادله خود به انواع ابزارهای تحلیل تکنیکی مناسب و خاص دسترسی پیدا می کنند. پیشرفت‌های هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی برای ارائه ابزارهای تحلیل تکنیکال جدید برای کمک به معامله‌گران استفاده می‌شوند.

تحلیل روانشناسی تکنیکال خودکار
راز استفاده از تحلیل تکنیکال برای معاملات کریپتو، ساده نگه داشتن آن و استفاده از آن به عنوان ابزاری برای توسعه استراتژی های معاملاتی است. تحلیل تکنیکال نشان دهنده تلفیقی از هنر و علم است. هنر در تفسیر و درک روانشناسی زیربنای استفاده از تحلیل تکنیکال برای تصمیم گیری است.

توقف کردن معامله به دلایلی در مکان های خاصی قرار دارند. و شروع این توقف ها می تواند منجر به حرکت هایی شود که می تواند به طور گسترده ای با شرایط مختلف بازار متفاوت باشد. با افزایش مداوم در معاملات اهرمی بیت کوین، درک اینکه ضررها را در کجا پیش بینی کنیم یک مزیت رقابتی است.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.