ترغیب مردم به استفاده از ماسکهای رنگی

شیوع کرونا و راه انتقال آن (این ویروس بیشتر از طریق دهان و تنفس انسان را آلوده می کند گرچه راه های انتقال دیگری نیز دارد) باعث شد تا استفاده از ماسک در همه کشورها به یک الزام تبدیل شود. هیچ کس فکر نمی کرد که کرونا تا این اندازه ادامه پیدا کند. چه کسی فکر می کرد که هر روز نیز شاهد جهش های بیشتری از این ویروس باشیم. اما متاسفانه این اتفاق افتاد و تا به امروز افراد زیادی جان خود را به خاطر ابتلا به ویروس کرونا از دست داده اند.

دیگر کرونا به یک روزمرگی تبدیل شده است. گرچه شاید وقتی چند سال بعد این مطلب را بخوانیم به خاطره ای مبدل شده باشد که امیدواریم به زودی نیز این اتفاق بیفتد و شاهد از بین رفتن این ویروس و رهایی انسان ها باشیم.

شاید جالب باشد بخوانید :

کرونا باعث شد تا به خاطر حفاظت از جان خود مجبور شویم هر روز سنگینی ماسکها را تحمل کنیم. پس از این مدت طولانی جالب است که تولیدات در این زمینه نیز تغییراتی داشته است. هر روز شاهد تولید ماسکی با ظاهر نو و رنگی متفاوت هستیم. اوایل ماسکها بیشتر سفید رنگ بودند. اما کم کم رنگهای آبی و… نیز بیشتر تولید شد. این روزها حتی ماسک سبز طرفداران زیادی پیدا کرد. شاید فرا رسیدن بهاری در قرن جدید باعث شده تا مردم تمایل به استفاده از این رنگ ماسک داشته باشند.

بله تکرار روزهای خسته کننده کرونایی باعث شده که مردم با تغییراتی کوچک مانند همین تغییر رنگ ماسک کمی روحیه شان را تغییر دهند. روحیه ای که همه این روزها سخت بدان نیازمندیم. می دانیم که باعث بیشتر بیماری ها اعصاب و نداشتن آرامش است. پس بهتر است کمی به روزهای تکراری رنگ بدهیم و حتی با همین تغییرات ساده باعث شویم که کمی شادتر زندگی کنیم.

خوشحالیم که در این روزهای سخت نیز مردم روحیه شان را از دست ندادند و خیلی ها با رعایت پروتکل های بهداشتی با کرونا مبارزه می کنند. امید است که به زودی این روزها نیز تمام شود و تنها خاطره ای در ذهن باشد. امید است تا هیچ روزی شاهد مرگ انسانی آن هم بر اثر کرونا نباشیم.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.