ترفند های زیبا شدن خانه با روش های ساده

برای تغییر دکوراسیون و زیبایی بیشتر خانه نیاز نیست کارهای سختی انجام دهید و یا بیش از حد هزینه کنید. گاهی می توان به کمک یکسری ترفند های بسیار ساده و خلاقانه در منزل خود تغییراتی ایجاد کنید.

بر اساس موقعیت خانه لوازم را خریداری کنید.

بسیار مهم است که اثاثیه و وسایلی که برای دکوراسیون منزل خریداری می‌کنید بر اساس فضا و وسعت آن و ساخت خانه خریداری شود. برای مثال شما برای خرید مبلمان باید به میزان فضایی که قرار است مبلمان را در آن بچینید توجه نماید هر مبلمان با هر فضایی جور درنمی‌آید. طراحان دکوراسیون عقیده دارند که مبلمان باید دوسوم از فضای خانه را پر کند و یک ‌سوم دیگر برای رفت‌وآمد باید آزاد باشد در غیر این صورت خانه کوچک و کم جا به نظر می‌رسد. و راحتی که از خرید مبلمان در نظر دارید به دست نمی‌آید.

از رنگ های جذاب و زنده استفاده کنید.

یکی از ترفندهای زیباتر شدن خانه استفاده از رنگ‌های مناسب برای دیوارهاست. تغییر رنگ یکی از تغییرات اساسی در طراحی دکوراسیون است که با هزینه کمی نیز قابل انجام است. جادوی رنگ‌ها را فراموش نکنید و از ترکیب رنگ‌های مختلف استفاده کنید تا محیط جدیدی برای زندگی‌تان خلق کنید و یک تغییر و تحول بزرگ به وجود آورید.

سعی کنید از رنگ های بی روح برای رنگ آمیزی دیوارها استفاده نکنید؛ زیرا رنگ ها به خانه عمق و وسعت می بخشند. در صورت قرار گرفتن در چنین فضایی، دیوارهای خانه را با تابلوها و با تصاویری شاد و نیز وسایل رنگی تزیین کنید.

چیدمان مبلمان و وسایل اهمیت زیادی دارد
مبلمان مهم‌ترین عناصر در خانه‌های امروزی به شمار می‌رود. چیدمان مبلمان را طوری انجام دهید که در هر سمت ۵۰ سانتی‌متر فضا برای رفت‌وآمد افراد در نظر گرفته شود. همچنین از وسایل دیگری مثل آباژورها در میان مبلمان استفاده کنید تا ظاهر بهتری به این قسمت از خانه ببخشید. کوسن‌های روی مبل از دیگر نکات و ترفندهای زیباتر شدن خانه به شمار می‌روند. کوسن‌ها از عناصر مهم زیباتر شدن دکوراسیون خانه هستند. شما می‌توانید از کوسن‌های تزئینی استفاده کنید اما استفاده بیش‌ازحد کوسن نیز باعث می‌شود تا طرح و زیبایی مبلمان شما به‌خوبی دیده نشود.

کوسن ها از جمله وسایل تزیینی مبلمان است که در زیبا جلوه کردن مبل ها تاثیر گذار است. بهتر است تعداد محدودی کوسن روی مبلمان استفاده شود زیرا در صورت قرار دادن تعداد زیادی کوسن روی مبلمان، زیبایی و رنگ و طرح مبلمان دیده نمی شود.

همچنین قرار دادن کتاب ها به صورت مرتب روی میزهای عسلی یا میزهای کناری کاناپه ها فضایی زیبا و فرهنگی ایجاد می کند. بهتر است جلدهای کاغذی از کتاب ها جدا شود و کتاب ها با رنگ و طرح و نقوش برجسته خود قرار داده شود که در این صورت زیباتر به نظر می رسد.

از آینه ها غافل نشوید!

یکی دیگر از عناصر که باعث زیباتر دیده شدن دکوراسیون خانه می‌شود آینه است. شما می‌توانید بخشی از خانه خود را با آینه‌ها تزئین کنید آینه‌ها هم وسایلی کاربردی به شمار می‌روند و هم از عناصر زیباسازی دکوراسیون محسوب می‌گردند. آینه باعث افزایش وسعت خانه شده و روح تازه‌ای با بازتاب نور و رنگ به فضا می‌بخشد. قرار دادن آینه های بزرگ با شکل و شمایل زیبا به خانه شما روح می بخشد و به بیننده وسعت دید می دهد. بنابراین همیشه قسمتی از خانه را برای قرار دادن آینه اختصاص دهید تا از بازتاب نور و رنگ در فضای خانه لذت ببرید.

و اما سه نکته مهم دیگر

بهتر است فرش یا قالیچه ای که برای پوشش کف در نظر می گیرید به  اندازه باشد یعنی حدود ۵۰ تا ۶۰ سانتی متر از اطراف میز وسط مبلمان بیرون زده باشد. در غیر این صورت فضای خانه از شکل و فرم زیبای خود خارج می شود .

چیدمان خانه با انواع وسایل چوبی همیشه زیباست ولی این نکته قابل ذکر است که چیدمان خانه با یک رنگ از چوب فضای خانه را بسته و بی روح می کند. بنابراین بهتر است از طیف های مختلف چوب که رنگ هایی نزدیک به هم دارند در خانه استفاده کنید .

قرار دادن گل و گیاه همیشه به خانه زیبایی می بخشد اما قرار دادن بیش از اندازه گل و گیاه فضا را بسته و دلگیر می کند. اگر علاقه مند به قرار دادن گل و گیاه در خانه هستید بهتر است تنها فضای کوچکی را به این کار اختصاص دهید.

منبع: باربری تهران

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو × یک =