ترفند های ناب تعمیر تاسیسات ساختمان

همه ما میدانیم که تاسیسات ساختمان گاهی به شدت درد سر ساز میشود. در بعضی اوقات مشکلات و خخرابی  های تاسیسات در زمان هایی رخ میدهد که علاوه بر دردسر ساز بودنشان باعث اذیت هم میشوند.تصور کنید در نیمه های شب دچار گرفتگی لوله فاضلاب بشوید که یکی از شایع ترین مشکلات تاسیسات ساختممان است و یا دچار ترکیدگی لوله شوید.چه باید کرد؟ یا تصوور کنید در زمانی مانند مهمانی دچار خرابی توالت فرنگی میشود وباید قبل از مهمانی تعمیر توالت فرنگی انجام شود.ما در اینجا ترفند هایی میگوییم که در این مواقع یاری دهنده شماست.

تعمیر سیفون ظرفشویی

تعمیر سیفون ظرفشویی یا همان لوله های سفید رنگ و طوسی رنگ زیر سینک آشپزخانه و خرابی  آن از مواردی است که به شدت میتواند دردسر ساز شود . این موضوع را خانم ها بسیار خوب درک خواهند کرد.زمانی که دچار گرفتگی سینک آشپزخانه شوید و یا زمانی که سیفون ظرفشویی نشتی کند به طور کل استفاده از سینک آشپزخانه غیر ممکن میشود.زمانی که آب در سینک آشپزخانه جمع میشود و میخواهید علت جمع شدن آب در سینک ظرفشویی را بدانید ما به شما ممیگوییم که یکی از علل این مشکل خرابی سیفون ظرفشویی است که باید باز بشود و شسته شود.اگر در این مورد تخصص ندارید خودتان باز نکنید و به یک متخصص بسپارید.در برخی از اوقات هم تنها باید از خدمات لوله بازکنی شبانه روزی استفاده کنید .مراکز بسیاری هستند که خدمات لوله بازکنی را ارائه میدهند مانند خدمات تاسیسات غرب تهران که خدمات لوله بازکنی شبانه روزی و یا رفع گرفتگی فاضلاب آشپزخانه را ارائه میدهد.

تعمیر کولر آبی و سرویس آن

کولر آبی از چیز هایی است که در خانه های ایرانی بسیار لازم است.کولر آبی در ابتدای گرمای هوا و برای راه اندازی نیاز به سرویس دارد.هرگز قبل از سرویس و راه اندازی کولر آبی در تابستان آن را روشن نکنید!برای سرویس کولر آبی ابتدا تمام بدانه کولر آبی را به خوبی بشویید تا گرد و خاک از بین برود.بعد از آن به روغن کاری یاتاقان ها بپردازید تا مشکلی ایجاد نکند.البته پیشنهاد ما این است که برای تعمیر کولر آبی و سرویس کولر آبی از متخخصص کمک بگیرید و آن را خودتان انجام ندهید.

بوی بد فاضلاب

یکی از ازار دهنده ترین مشکلات تاسیسات ساختمان میتواند بوی بد فاضلاب باشد.برگشت بوی فاضلاب به داخل منزل میتواند دلایل مختالفی داشته باشد که باید بررسی بشود اما برخی از این دلایل مانند وجود گرفتگی لوله فاضلاب یا مشکل در سیستم لوله کشی فاضلاب وجود دارد که باعث میشود این مورد به وجود بیاید.یکی از روش هایی که در رفع بوی بد فاضلاب به شما کمک میکند استفاده از محلول سرکه + تاید + جوش شیرین + آب جوش است.این محلول را داخل لوله فاضلاب بریزید.استفاده از این محلول باعث تمیز شدن مسیر لوله های فاضلاب خواهد شد.

ترکیدگی لوله ها در زمستان

بسیاری دیده شده است که با سرد شدن هوا لوله هایی که در پشت بام وجود دارند دچار ترکیدگی شدند.برای اینکه از وجود چنین مشکلاتی جلوگیری کنید حتما اول اقدام به عایق بندی لوله ها کنید.عایق های لوله مانند عایق پشم شیشه تا حد بسیار زیادی جلوی رخ دادن چنین مشکلاتی را خواهد گرفت.

نتیجه گیری

تاسیسات ساختمان بسیار دردسر ساز میتواند باشد.بهتر است که همیشه در مواقعی که دچار مشکل شده اید رفع آن ها را به عهده متخصصد آن بزارید تا با خیال راحت بتوانید از اینن مشکلات عبور کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.