ترفند ها و قابلیت هایی که از گوشی شیائومی نمیدانستید!

اگر از کاربران گوشی های شیائومی هستید، در ادامه همراه باشید تا شما را با ترفندهای گوشی شیائومی آشنا کنیم.

ضبط تمامی تماس ها

در ابتدا برنامه تلفن گوشی را باز کنید و بر روی سه نقطه گوشه پایین سمت راست را بزنید و گزینه ضبط تماس را انتخاب کنید. حال در اینجا اعلان ضبط تماس و«ضبط تماس به صورت خودکار را فعال کنید. ضمن اینکه می توانید تنها چند شماره را برای ضبط انتخاب کنید، که برای این کار گزینه Selected Numbers و سپس لیست سفارشی را انتخاب کنید. حال با گزینه Add Numbers شماره های مورد نظر را از لیست انتخاب کنید.

گرفتن اسکرین شات های طولانی و تمام صفحه

یکی از قابلیت های گوشی شیائومی، اسکرین شات های طولانی و تمام صفحه است. در این ترفند ابتدا به صفحه مورد نظر خود بروید و بر روی اسکرین شات که در بالای صفحه نمایش قرار دارد ضربه بزنید، سپس گزینه پیمایش را انتخاب کنید. در این حالت گوشی شروع به اسکرین شات می کند، و تا زمانی که صفحه تمام شود یا شما آن را متوقف کنید ادامه میابد. هدف از این ترفند این است که کمی بیشتر از آنچه نیاز دارید اسکرین شات بگیرید. برنامه ‌های جانبی نظیر Stich & Share نیز برای اسکرین شات بلند کاربردی است.

برنامه ها را قفل کنید

وجود یک برنامه برای قفل یا مخفی کردن، از قابلیت های کاربردی در گوشی های شیائومی است که هر کاربری به آن نیاز دارد. برای این کار ابتدا از طریق منوی Settings به تنظیمات گوشی وارد شوید و با انتخاب گزینه Apps و سپس App lock وارد صفحه App lock شوید. در این صفحه گزینه Turn On را روشن کرده و حالت های قفل را که شامل پین، رمز و الگو است را انتخاب کنید. حال در این مرحله میتوانید اکانت شیائومی خود را برای بازیابی پسوورد انتخاب کنید. پس طی این مراحل لیست برنامه ها در دو بخش نمایش داده خواهند شد که در بخش App lock برنامه های مورد نظر قفل شده و در بخش Hidden Apps مخفی میشوند.

فایل های اضافه را با برنامه Clean Deep پاک کنید

تقریبا در گوشی همه افراد تعداد زیادی فایل و اپلیکیشن وجود دارد که تنها یک بار مورد استفاده قرار می گیرد که با پاک کردن آن ها می توانید فضای بسیار زیادی از گوشی خود را آزاد کنید، که از طریق مسیر Security » Cleaner » Deep Clean میتونید اقدام کنید.

گوشی را تکان دهید تا آیکونهای روی صفحه خانه (Home) را تغییر دهید

شاید جالب باشد بخوانید :

یکی از جذاب ‌ترین ترفندهای گوشی شیائومی این است که می ‌توانید با تکان دادن گوشی، آیکون‌ ها را مرتب کنید. کافیست به فضای خالی روی Home ضربه بزنید و نگه دارید و سپس گوشی را تکان دهید

دکمه Navigation را شخصی سازی کنید

برای تغییر جهت دکمه های صفحه نمایش کافیست با در Settings وارد تنظیمات گوشی شده و سپس گزینه Additional Settings را بزنید. در صفحه فعلی گزینه Full Screen Display را انتخاب و Mirror Buttons را غیرفعال کنید.

ساختن پروفایل شخصی جداگانه

قابلیت Second Space یکی از ویژگی‌های اصلی گوشی شیائومی است که به شما این امکان را میدهد یک پروفایل شخصی و جداگانه در گوشی خود داشته باشید، همچنین میتوانید برای آن رمز عبور جداگانه‌ ای تعریف کنید.

از قابلیت Mode Pocket استفاده کنید

Pocket Mode یکی از ویژگی های بسیار کاربردی در رابط کاربری MIUI گوشی های شیائومی است که از لمس ناگهانی صفحه نمایش جلوگیری می کند. به عنوان مثال زمانی که گوشی شما در جیب یا کیفتان قرار دارد و دست به صورت ناگهانی به صفحه نمایش برخورد می کند یک فعالیت ناخواسته صورت می گیرد. ویژگی Pocket Mode به شما در حل این مشکل بسیار کمک می کند.

از حسگر اثر انگشت برای گرفتن سلفی استفاده کنید

با نصب برنامه Dactyl – Fingerprint Camera میتوانید از اسکنر اثر انگشت به عنوان شاتر عکس استفاده کنید. در صفحه اصلی این برنامه مجموعه دوربین‌ هایی که توسط این برنامه پشتیبانی شده را نمایش می دهد که با انتخاب دوربین گوشی خود وارد قسمت دوربین گوشی خود شوید. در این جا با یک صفحه‌ سیاه روبرو خواهید شد که برای اجازه‌ دسترسی برای عکسبرداری، باید انگشت خود را روی حسگر اثر انگشت قرار دهید.

روشن شدن فلش دوربین هنگام دریافت تماس های ورودی

هشدار نور فلش در حین دریافت تماس های ورودی و پیامک می تواند در محیط های شلوغ برای اطلاع از تماس ها یک روش جذاب و خلاقانه باشد. برای فعال سازی این هشدار ابتدا وارد منوی Setting و سپس وارد System app settings شوید و با کلیک بر روی Call settings گزینه Incoming call settings را انتخاب کنید. در اینجا گزینه Flash when ringing را روشن کنید تا این قابلیت برای شما فعال شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.