تزریق همزمان چند دارو به بیمار

گاها بیمارانی به بیمارستان می آیند که حال عمومی خیلی خوبی ندارند. و نیاز است که به طور همزمان چند دارو به آن ها تزریق شود. و برای این که به صورت ساده بخواهیم عمل کنیم باید بارها دست بیمار را سوراخ کنیم. به طور مثال برای تزریق سرم و داروهای دیگر باید بارها تزریق وریدی انجام شود. اما این کار اصلا استاندارد و صحیح نمی باشد. یکی این که باعث می شود بیمار درد زیادی را متحمل شود. چرا که بارها سوزن به پوست وی وارد شده است. و همین صدمات پوستی زیادی را برایش ایجاد می کند. و دیگر نکته که مهم تر هم هست این است که باید صبر کنیم که تزریق یک دارو تمام شود. سپس تزریق داروی بعد شروع شود. اما علم پزشکی به کمک یک قطعه ساده و کاربردی این مشکل را حل کرده است. وسیله ای کوچک که احتما همه در بیمارستان ها دیده ایم. اما شاید کم تر به آن توجه کرده باشیم.

سه راهی آنژیوکت وسیله ای است که به پزشک اجازه می دهد که بتواند همزمان چند تزریق را انجام دهد. به طور مثال برای یک بیمار تصادفی که صدمات زیادی دیده است و کمی هم ضعیف شده است نیاز است که سرم و چند داروی تقویتی تزریق شود. و این قطعه ساده به راهی این مهم را میسر می کند. این وسیله همان طور که از نامش بر می آید حاوی سه مسیر است. دو مسیر به عنوان مسیر های ورودی و یک مسیر به عنوان مسیر خروجی در این قطعه تعبیه شده است. دو مسیر ابتدایی و ورودی مسیرهایی هستند که برای وارد کردن دارو استفاده می شود. سپس دو دارو با یک دیگر وارد مسیر خروجی می شوند. به کمک این وسیله می توان در یک لحظه داروهایی که باید سریعا به بیمار تزریق کرد را به وی تزریق نمود. این قطعه گرچه ساده است اما کاربرد و کارایی بسیار دارد. و استفاده از آن می تواند جان بیمار را در شرایط بحرانی نجات دهد.

این قطعه را به بیماری که در بیمارستان بستری شده است وصل می کنند. بدیهی است که شرط استفاده اش این است که ابتدا آنژیوکت نیز به وی متصل شده باشد. تا بتوان تزریق داروها را بدون این که نیاز باشد بارها دست بیمار را به وسیله سوزن های تزریق سوراخ نمود انجام داد.

سراهی ها در دو رنگ هستند. رنگ های آبی و قرمز که هر کدام با توجه به سن بیمار به کار می روند. برخلاف آنژیوکتها که سایزهای زیادتری دارند. سراهی پیچیدگی خاصی ندارد و اصلا نیازی هم نیست که این همه سایز داشته باشد. تفاوت های این دو هم در این است که یکی برای بزرگسال و یکی برای کودک به کار می رود. و به راحتی می شود مراحل درمان را پیش برد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 × دو =