تشک طبی و طبی فنری رویال

محیط خواب و کالای خواب مناسب، در کیفیت خواب تاثیر به سزایی دارد. توجه به انتخاب کالای خواب مناسب، انتخاب بالش، تشک و رو تختی مناسب و همچنین مهیا کردن محیطی آرامش بخش، سبب ایجاد خوابی راحت می‌شود. تشک، مهم ترین کالای خواب است که باید در انتخاب آن دقت کافی را داشته باشید. امروزه تشک‌های زیادی روانه بازار شده است. تشک‌های طبی و طبی فنری، جزو پر فروش ترین تشک‌ها محسوب می‌شوند. امروزه تشک‌های طبی با نام تشک‌های مموری فوم و ارتوپدیک نیز شناخته می‌شوند. اما در ادامه قصد داریم شما را برای یک انتخاب آگاهانه راهنمایی کنیم. شما کدام تشک را ترجیح می‌دهید؟ تشک طبی یا طبی فنری؟ با ما همراه باشید تا یک تشک خوب خریداری کنید.

تشک‌های طبی و مزایای آن

تشک‌های طبی، به تشک هایی گفته می‌شود که فاقد فنر هستند. نداشتن فنر در این تشک‌ها سبب می‌شود که خاصیت ارتجاعی کمتری داشته باشند. در نتیجه سفت تر از تشک‌های طبی فنری هستند. درجه سفتی در آنها به میزان نرمال است. اگر از درد کمر و یا دردهای عضلانی رنج می‌برید، یک انتخاب مناسب برای شماست.

جهت خرید تشک طبی رویال کلیک نمایید

تشک‌های طبی به چهار دسته تقسیم می‌شوند:

 1. دسته اول آن دسته از تشک‌های طبی هستند که از فوم فشرده شده ساخته می‌شوند. این تشک‌ها شامل تشک‌های طبی مدیکال رویال و تشک‌های ارتوپدیک رویال هستند.
 2. دسته دوم تشک هایی هستند که از تزریق فوم ساخته می‌شوند.
 3. سومین دسته تشک هایی ترکیبی از فوم و فنر هستند. یعنی در بین لایه‌های فوم، از فنر استفاده می‌شود.
 4. دسته چهارم نیز تشک‌های ریباندی هستند.

تشک‌های طبی بدون فنر، معمولا برای افرادی با عارضه عضلانی توصیه می‌شود. این تشک‌ها از جهت سفتی در درجه‌ای قرار دارند که برای کاهش دردهای عضلانی مناسب هستند. از طرفی اگر خوابیدن روی سطحی نسبتا سفت برای شما آرامش بخش تر است، می‌توانید از تشک‌های طبی بدون فنر استفاده کنید. همچنین برخی از تشک‌های رویال به صورتی ساخته می‌شوند که یک طرف آنها نرم و طرف دیگر آن سفت تر است. بنابراین شما این امکان را خواهید داشت که در طول روز با یک زیر و رو کردن ساده درجه سفتی و نرمی تشک را تغییر دهید. در نتیجه دیگر نیازی به خرید تشک نو ندارید.

تشک طبی بدون فنر برای چه افرادی توصیه می‌شود؟

همانطور که پیش از این گفته شد، تشک طبی برای افراد سالمند و یا افرادی که دارای عارضه کمردرد هستند، توصیه می‌شود. همچنین اگر تشک سفت را ترجیح می‌دهید، بهتر است از تشک طبی بدون فنر استفاده کنید. ذکر این موضوع ضروری است که هر چه وزن بالاتری داشته باشید، تشک سفت مناسب تر خواهد بود. چرا که سبب راحت بودن شخص در طی خواب می‌شود. از طرفی تشک سفت برای افراد سنگین تر، سبب افزایش طول عمر تشک می‌شود. تشک‌های طبی ارتوپدیک رویال نیز، طوری ساخته شده است که ارتعاشات را می‌گیرد. یعنی از تکان خوردن‌های مکرر حین جا به جایی بدن، ارتعاش به تخت وارد نمی‌شود.

تشک‌های طبی فنری و مزایای آن

تشک‌های طبی فنری در زمینه خود به دو بخش تقسیم می‌شوند:

 • تشک‌های طبی فنری متصل: تشک‌های طبی فنری متصل نیز به تشک هایی گفته می‌شود که در لا به لای آنها از مموری فوم استفاده می‌شود. فنر‌های به کار رفته در این تشک، متصل هستند. به همین دلیل یکی از معایب آنها این است که با تکان خوردن یک بخش از تخت، بخش دیگر نیز تکان می‌خورد. این مورد تنها معایب این تشک‌ها محسوب می‌شود. البته در مدل‌های جدید تشک‌های طبی فنری رویال، با به کار بردن مموری فوم در بین لایه‌های فنر، تکان‌های ناشی از جا به جایی فرد کمتر حس می‌شود.
 • تشک‌های طبی فنری منفصل: این تشک‌ها طرفدار بیشتری نسبت به مدل قبل دارند. این تشک‌ها از فنر‌های پاکتی ساخته می‌شوند. فنرهای به کار رفته در آنها به صورت منفصل است. در نتیجه ارتعاشات ناشی از تکان خوردن، به قسمت دیگر تشک منتقل نمی‌شود. چرا که فنرهایی که درون پاکت‌ها هستند به یکدیگر اتصال ندارند. بنابراین اگر قصد خرید تشک دو نفره را دارید، این تشک‌ها انتخابی ایده آل هستند.

تشک‌های طبی فنری برای افرادی که خوابیدن روی محیطی نرم را ترجیح می‌دهند، گزینه‌ای مناسب است. همچنین اگر فردی سبک وزن هستید، توصیه می‌کنیم این تشک را خریداری کنید.

کدام یک را خریداری کنیم؟

در یک نتیجه گیری کلی در بین تشک‌های طبی و طبی فنری می‌توان موارد زیر را ذکر کرد:

 • اگر فردی سنگین وزن هستید، از عارضه عضلانی مانند دیسک کمر و کمردرد رنج می‌برید، توصیه ما به شما خرید تشک‌های طبی بدون فنر است.
 • اگر خوابیدن روی سطحی نرم را ترجیح می‌دهید و سبک وزن هستید، خرید تشک‌های طبی فنری متصل یا منفصل را توصیه می‌کنیم. اما اگر قصد خرید تشک دو نفره خوب را دارید، تشک‌های طبی فنری منفصل را خریداری کنید.

نمایندگی فروش تشک رویال اصل

انواع تشک رویال اصل را از ما خریداری کنید. مجموعه تشک رویال، ارائه دهنده انواع تشک‌های طبی، طبی فنری، بالش‌های طبی، تخت باکس، محافظ تشک، تشک‌های ارتوپدیک، سوپر طبی و… است. اگر قصد خرید تشک‌های تک نفره و یا یک نفره با بهترین قیمت را دارید، با ما تماس بگیرید.

از جمله مهم ترین مزایای خرید تشک از فروشگاه تشک رویال :

 1. ما به عنوان نمایندگی تشک رویال فعالیت می کنیم. بنابراین کلیه محصولات فروشگاه رویال، با ارائه گارانتی معتبر به فروش می‌رسد.
 2. از طریق سفارش کالا به صورت اینترنتی در سراسر ایران، می‌توانید از خدمات ارسال رایگان تشک بهره مند شوید.
 3. تشک‌های طبی و طبی فنری با ۵ سال گارانتی به فروش می‌رسند. یعنی در طول ۵ سال بروز هر گونه مشکل در تشک، شامل خدمات گارانتی ما می‌شود.
 4. کلیه محصولات تشک رویال، دارای علامت هک شده رویال، لوگوی استاندارد و شماره سریال است. این موارد را می‌توانید به منظور اصالت کالای مرغوب بر روی محصولات اصلی رویال مشاهده کنید.

 

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.