تصورهای اشتباه در سئو که دیگر به کار هیچ کسی نمی آید

همان طوری که می دانید سئو از مهمترین کارهایی است که در دوره ی فعالیت کسب و کارهای اینترنتی رقم می خورد. اگر این مورد به خوبی اجرا شود به طور حتم و به مرور زمان گوگل به سایت تان اعتماد می کند و بهترین رتبه اش را در اختیار شما قرار می دهد. اما اگر از روش ها، تکنیک ها و تصورات اشتباهی استفاده کنید که از رده خارج شده و یا قدیمی باشند مطمئن باشید تأثیر منفی روی سایت تان خواهد گذاشت و این به ضررتان خواهد بود.

دلیل های شکست در کسب و کارهای اینترنتی زیاد هستند اما به چند دلیل می توان اشاره کرد که افراد با انجام آنها این شکست را تسریع می بخشند:

دلیل اول: ناتوانی در تولید محتوا از متنی گرفته تا محتوای ویدیویی و پادکست های صوتی

دلیل دوم: استفاده نکردن از شبکه های اجتماعی برای جذب بازدید کننده

دلیل سوم: عجله در کسب درآمد از اینترنت

دلیل چهارم: ناتوانی در سئو و بهینه سازی سایت

دلیل پنجم: استفاده از تکنیک ها و ترفندهایی از سئو که دیگر کارایی و تأثیر چندانی ندارد

و دلیل های مختلف دیگر. برخی از افراد بر این باورند که می توان از ترفندهایی استفاده کرد که روی کسب و کار اینترنتی شان تأثیر زیادی داشته باشد اما این تصوری اشتباه است و این تکنیک ها و ترفندها دیگر قدیمی شده و از رده خارج شده هستند.

تیم “کافه نیاز” در این مقاله به شما می آموزد که این تصورات اشتباه، تکنیک ها و ترفندهای قدیمی چه چیزهایی هستند و چطور باید با آنها مقابله کرد.

با ما همراه باشید ….

تصور اشتباه اول: تقلید کورکورانه از رقبا
یکی از روش هایی که متأسفانه در خیلی از سایت ها دیده می شود این است که کسب و کارهای اینترنتی سعی می کنند از همدیگر کپی برداری کنند و تصورشان این است که این می تواند روی سئو سایت شان تأثیر مثبتی داشته باشد. از محتوای متنی گرفته تا محتوای ویدیوی، ظاهر سایت، منوهای سایت، کارکرد کلی سایت و خیلی از موارد دیگر.

این برای شروع شاید خوب باشد اما مخاطبین و مشتریان به مطالب جدیدتر و در کل به یک سایت جدیدتر نیاز دارند و صد البته بیشتر هم استقبال می کنند و هر چیز جدیدتری می تواند به یک مزیت رقابتی تبدیل شود و همین وجه تمایز شما می تواند مشتریان بیشتر و کسب درآمد بیشتری را نصیب تان کند.

اگر می خواهید بازدید کننده های بیشتری به سمت کسب و کار اینترنتی تان در تردد باشند باید سعی کنید تمام رقبایتان را تحلیل کنید و از هر نقطه ضعف آنها به سود خودتان استفاده کنید و آن را به مزیت رقابتی تبدیل کنید اما هرگز این اجازه را به خودتان ندهید که دقیقاً هر کاری رقبایتان انجام می دهند روی سایت تان پیاده سازی کنید چون این مورد روی سئو و بهینه سازی سایت تان تأثیر منفی می گذارد.

در واقع شما باید آنقدر در این تحلیل کردن ها خوب عمل کنید که از هر نقطه ضعف و اشتباهی که این رقبا انجام می دهند درس عبرت بگیرید و از آنها دوری کنید. اگر نقطه ضعف رقبایتان در تولید محتوای ویدیویی است خُب شما این کار را سریع تر شروع کنید. فایل های انگیزشی تولید کنید و در سایت تان قرار دهید تا مخاطبین را بیشتر در سایت نگه دارید و هر چه مخاطب بیشتر در سایت بماند این روی بانس ریت یا همان نرخ فرار کاربر تأثیر دارد.

سعی کنید این را فراموش نکنید: هر نقطه ضعفی از سمت رقبا یعنی داشتن یک مزیت رقابتی برای شما و صد البته موفقیت در کسب و کار اینترنتی تان، پس سعی کنید کپی برداری نکنید.

تصور اشتباه دوم: کافیست فقط یک بار سایتم را سئو کنم
برخی از مردم و مدیران سایت ها تصور می کنند که اگر یک بار سایت شان را سئو و بهینه کنند می توانند به کسب درآمد بپردازند و در صدر جستجوهای گوگل قرار بگیرند. اما این تصوری اشتباه و مرگبار است. سئو و بهینه سازی سایت یک امر مداوم و تکرار پذیر است.

مطمئن باشید که رقبایتان دست روی دست نمی گذارند تا شما با این تصورات به رتبه ی یک گوگل برسید و قطعاً سریع دست به کار می شوند و آنقدر روی سئو سایتشان کار می کنند که تا در بهترین نتایج جستجوی گوگل قرار بگیرند. چون می دانند که سئو یک امر مداوم و تکرار پذیر است.

سئو یک رقابت ناسالم است. هر که پول بیشتر بدهد و بیشتر هزینه کند به طبع بیشتر می تواند روی سئو سایتش کار کند و تا زمانی که این فعالیت را ادامه دهد در بهترین نتایج جستجوی گوگل یکه تازی خواهد کرد و درآمد های سرشاری را نصیب خود و مجموعه اش خواهد کرد. اما اگر تصور کنید که با یک بار سئو کردن سایت تان به این درآمدها خواهید رسید تصوری کاملاً اشتباه است و راه اندازی کسب و کارتان هم از آن اشتباه تر است.

تصور اشتباه سوم: استفاده ی بی رویه از کلمات کلیدی در متن ها
mistakes-seo
یکی دیگر از تصورات اشتباه این است که برخی از مدیران سایت ها تصور می کنند اگر در یک متن کلمات کلیدی خودشان را قرار دهند خیلی سریع تر به نتیجه می رسند و بازدید کننده های زیادی را نصیب خود می کنند و بازدید کننده هم به افزایش رتبه وی در گوگل کمک می کند. اما این کلمات کلیدی را به صورت نمایان در متن ها قرار نمی دهند و به صورت کاملاً پنهان که با رنگ پس زمینه ی مطالب یکی باشد این کار را انجام می دهند.

فرض کنید این سایت ها یک مطلب در مورد موفقیت نوشته باشند. برچسب ها و کلمات کلیدی که انتخاب می کنند می تواند اینها باشد: موفقیت، رسیدن به هدف، هدف، هدف گذاری، رسیدن به موفقیت، موفق شدن، باور، تغییر، تغییر در زندگی و هر چیزی که با موفقیت در ارتباط باشد. این اشخاص سعی می کنند برای اینکه سر گوگل را شیره بمالند تمام این کلمات را در متن قرار دهند و اگر متن زمینه سفید باشد آن را به رنگ سفید در می آورند تا گوگل به آنها رتبه ی بهتری بدهد.

اما یک نکته:

این روش یک روش قدیمی است. شاید در قدیم این روش جوابگو بود و گوگل بر اساس کلمات کلیدی رتبه بندی می کرد. به طور مثال شخصی فروشگاه اینترنتی ساعت داشت اما از تمام کلمات کلیدی که اطلاع داشت در سایتش به همین صورت انتخاب می کرد و جالب اینجا بود وقتی شخصی در مورد موفقیت، مدیریت، کسب و کار و غیره جستجو می کرد سایت فروش ساعت بالا می آمد.

شاید جالب باشد بخوانید :

اما این روش دیگر جوابگو نیست و گوگل با حذف این مورد باعث شد تا مدیران سایت ها به صورت اختصاصی در مورد کلمات کلیدی که می خواهند با آن در رتبه ی یک باشند، روی سئو سایتشان کار کنند. مطمئن باشید هیچ چیز حتی همین مورد کوچک و ساده هم از چشمان تیزبین جناب گوگل دور نخواهد ماند. پس سعی نکنید با این تصور اشتباه کاری انجام دهید که روی سئو سایت تان اثر منفی می گذارد و کمترین آن شاید از بین رفتن رتبه ای باشد که از گوگل گرفته اید.

تصور اشتباه چهارم: چون بازدید سایتم کم شده پس حتماً از طرف گوگل جریمه شدم
اغلب مدیران سایت ها بر این باورند که هر وقت بازدید کننده ی کمتری دارند پس یک کار اشتباهی انجام داده اند و اگر این مورد ادامه داشته باشد تنها فکری که به ذهنشان خطور می کند این است که توسط گوگل جریمه شده اند. اما این تصور هم اشتباه است.

سعی کنید آمار بازدید سایت تان را در روزهای کاری و همچنین روزهای تعطیل بررسی کنید. به طور حتم این بازدیدها با هم متفاوت است. در روزهای کاری آمار بازدید بیشتر از روزهای تعطیل است و این دلیلی نمی شود که تصور کنید سایت تان از طرف گوگل جریمه شده است.

همین مورد کافی است تا مدیران سعی کنند از روش های غیر معمول اقدام به جذب بازدید کننده داشته باشند. شاید با این عمل شما بازدید کننده هایی را جذب کنید اما در بلند مدت این به ضرر سئو سایت تان خواهد بود و با عکس العمل متقابل از طرف گوگل خنثی می شود و شاید این بار به صورت واقعی جریمه شوید.

دلیل های زیادی وجود دارد تا بازدید کننده ی کمتری در یک روز داشته باشید: مثل

* تعطیل بودن همان روز

* پایین بودن سرعت سایت شما برای ورود کاربران

* مشکل اینترنت در یک روز مشخص

* ممکن است سایت هایی که بازدید کننده را برای شما ارسال می کنند مشکل داشته باشند

* ممکن است هاست و سرور مربوطه مشکل داشته باشد

* و خیلی از دلیل های دیگر

پس سعی کنید در این طور مواقع آرامش خودتان را حفظ کنید و سریع جبهه گیری نکنید و در نوسان داشتن رتبه سایت تان صبر و تحمل داشته باشید. به مرور زمان بازدید کننده هایتان بیشتر از قبل خواهند شد به شرطی که دوستی با گوگل را ادامه دهید تا بیشترین سود را شما ببرید.

تصور اشتباه پنجم: زیبایی سایت خیلی مهم است
اغلب مردم عادی که اقدام به راه اندازی سایت می کنند تصورشان این است که هر چه سایت زیباتری داشته باشند به طبع خیلی راحت تر می توانند کاربران را به سمت خودشان جذب کنند. اما زیبایی فقط یک طرف ماجراست. کاربر به زیبا بودن سایت اصلاً اهمیت نمی دهد.

فقط با زیبا بودن سایت کاربر جذب نمی شود. خودتان را به جای کاربر بگذارید. اگر به دنبال رفع مشکلتان وارد یک سایت می شوید آیا زیبایی سایت برایتان مهم است یا اینکه این سایت نحوه ی حل مشکل را برایتان توضیح دهد؟ به طور حتم زیبایی فقط چند درصد از مشکلات را حل می کند. در این طور مواقع کیفیت مهم است نه کمیت.

اما مهمترین مورد ایجاد یک رابط کاربری خوب است که می تواند روی سئو سایت تان تأثیر مثبت داشته باشد و بازدید کننده های زیادی را به سمت سایت تان روانه کند. کاربران با هدف خاصی وارد سایت می شوند و خیلی سریع دوست دارند به هدفشان برسند. اگر گزینه ی مورد نظری که می خواهند جلو چشمانشان نباشد و باید مدام از این صفحه به آن صفحه بروند و به دنبالش بگردند، مطمئناً سایت تان را ترک می کنند و این در دراز مدت به ضرر سئو و بهینه سازی سایت تان خواهد بود.

پس سعی کنید به جای اینکه به دنبال زیبایی سایت تان باشید به فکر این باشید که یک تجربه کاربری خوب برای کاربران و مخاطبین تان ایجاد کنید.

تصور اشتباه ششم: هر چه بک لینک بیشتری داشته باشم، رتبه ی بهتری دریافت می کنم
ارزش هر سایتی به تعداد بک لینک هایی است که از دیگر سایت ها دریافت می کند و شاید یکی از دلیل هایی که گوگل به سایت ها رتبه می دهد هم همین موضوع باشد. اما این موضوع برای برخی از مردم به اشتباه برداشت می شود. برداشت و تصور این اشخاص این است که هر چه بک لینک بیشتری دریافت کنم پس بهترین رتبه ی گوگل را هم نصیب خودم خواهم کرد و مدام در هر سایتی اقدام به ساخت لینک می کنند.

اما همین اشخاص به مرور زمان به اشتباه خودشان پی می برند چرا که به کیفیت لینک هایی که دریافت می کنند توجهی نمی کنند. باید سعی کنید در این طور مواقع از سایت هایی لینک بگیرید که کیفیت بالایی از نظر پیج اوتوریتی و دامین اوتوریتی داشته باشند.

فرض کنید یک سایت رتبه ی زیر ۱۰۰۰ را در اختیار دارد. لینک گرفتن از این سایت می تواند خیلی اهمیت داشته باشد اما به شرط اینکه پیج اوتوریتی و دامین اوتوریتی این سایت نسبت به یک سایت دیگری که در رتبه ی ۳۰۰۰ قرار دارد بهتر باشد. اما اگر این طور نبود به طور حتم ارزش بک لینکی که از سایتی که در رتبه ی ۳۰۰۰ قرار دارد دریافت می کنید بیشتر خواهد بود.

این مورد شاید کوچک به نظر بیاید اما خیلی روی سئو و بهینه سازی سایت تأثیر دارد و در بلند مدت به کسب و کار اینترنتی تان کمک بزرگی می کند.

سخن آخر

سئو سایت چیزی نیست که یک شبه به وجود بیاید و با همان یک شب هم به صفحه ی اول گوگل برسید و گوگل هم عاشق چشم و ابروی من و شما نیست. پس سعی کنید خودتان روی سایت و سئوی آن کار کنید و این تصورات اشتباه را کنار بگذارید به خاطر اینکه سئو یک امر مداوم و مستمر است.

لینک منبع: سایت تبلیغات رایگان اینترنتی کافه نیاز

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پانزده + دوازده =