تعمیر کولر گازی تراست

کولر گازی تراست یکی از برندهای تازه وارد در عرصه تهویه هوا میباشد،امروز میخواهیم درباره تعمیر کولر گازی تراست و تمام آنچه در باره این برند باید بدانید را در اختیار شما قرار دهیم.

برند تراست ساخت کدام کشور است؟

کشور سازنده شرکت تراست کشور چین می باشد. البته شرکت تراست جزء شرکت هایی است که کیفیت محصولات آن درجه یک می باشد و از آخرین استانداردهای بین المللی بهره می برد. از کوچک ترین قطعات تا نهایی ترین آنها قطعات به روز و با کیفیت می باشد که نتیجه آن محصولات با کیفیت تر و کولر های گازی با بهترین راندمان می باشد.

اسپلیت های تراست به دلیل قدرت خنک کنندگی بسیار بالا همچنین تنوع در مدل و موقعیت نصب به یکی از کالاهای پرطرفدار بازار تبدیل شده اند و سهم قابل توجهی از بازار فروش را به خود اختصاص داده است. استفاده از تکنولوژی هایی از قبیل کیت اینورتر در ساخت این سیستم ها باعث شده مصرف برق کاهش و در نهایت راندمان دستگاه به بالاترین حد برسد. کولر گازی تراست در مدل های دیواری و ایستاده در ظرفیت های مختلف تولید و در بازار موجود می باشد.

استفاده از کمپرسورهای برند اصلی با قدرت خنک کنندگی بالا باعث شده از میزان هوادهی بسیار مطلوبی برخوردار باشند. همچنین بدلیل تنوع در موقعیت نصب می توان از کولر گازی اسپلیت تراست در فضاهایی با متراژ مختلف به منظور تامین هوایی مطلوب بهره مند شد.

 

انواع مدل کولر گازی تراست:

-کولر گازی اسپیلت تراست
-کولرگازی ایستاده تراست

کولر گازی اسپیلت تراست:

کولر گازی اسپلیت دیواری شامل ظرفیت ۸۰۰۰، ۱۰۰۰۰، ۱۳۰۰۰، ۱۸۰۰۰، ۲۴۰۰۰، ۳۰۰۰۰ و ۳۶۰۰۰ بی تی يو بر ساعت و مدل ایستاده شامل ظرفیت ۴۸۰۰۰، ۶۰۰۰۰، ۹۶۰۰۰ بی تی يو بر ساعت می باشد. کمپرسور کولر گازی تراست شامل مدل های روتاری و اسکرال که برای شرکت معتبر کوپلند و توشیبا می باشد .

راهنمای خرید کولر گازی تراست:

ظرفیت های ۸۰۰۰ BTU مناسب برای فضایی تا ۱۵ مترمربع
۱۰۰۰۰ BTU مناسب برای فضایی تا ۲۵ متر مربع
و ۱۳۰۰۰ BTU مناسب برای فضایی تا ۳۲ متر مربع
۱۸۰۰۰ BTU مناسب برای فضایی تا ۴۵ مترمربع
۲۴۰۰۰ BTU مناسب برای فضایی تا ۶۰ متر مربع
۳۰۰۰۰ BTU مناسب برای فضایی تا ۷۵ متر مربع
۳۶۰۰۰ BTU مناسب برای فضایی تا ۸۵ متر مربع

انواع مدل های کولر گازی و اسپلیت تراست:

مدل TMSL
مدل TMSF
مدل TGSA
مدل TMSA
مدل TMSC
مدل TMSF
مدل inverter- VETRO (TMINVP)
مدل TMINVTC-inverter
مدل TMINVL-inverter
مدل TMSAB (grade A)
مدل TMSAB (grade B)
مدل TMSTC

مدل TMSL

اسپلیت و کولر گازی تراست سری TMSL با گرید انرژی A دارای گاز دوستدار محیط زیست R410 و مصرف کم می باشد. سری TMSL با ویژگی هایی همچون طراحی منحصر به فرد ، بی صدا ، کم مصرف ، کمپرسور پر قدرت ، کندانسور و رادیاتور طلایی و ضد رسوب و امکان لوله کشی طولانی به بازار عرضه می شود.

مدل TMSF

اسپلیت و کولر گازی تراست سری TMSF با گرید انرژی B می باشد. سری TMSF با ویژگی هایی همچون تکنولوژی روز دنیا، پایین ترین سطح صدا، عدم نوسانات درجه حرارت همراه با حالت توربو و خواب و فیلتر کربن فعال به بازار عرضه می شود.

مدل TGSA

اسپلیت و کولر گازی تراست سری TGSA با گرید انرژی A دارای گاز دوستدار محیط زیست R410 و مصرف کم می باشد. سری TGSA با ویژگی هایی همچون طراحی منحصر به فرد ، بی صدا ، کم مصرف ، کمپرسور پر قدرت ، کندانسور و رادیاتور طلایی و ضد رسوب و امکان لوله کشی طولانی به بازار عرضه می شود.

مدل TMSA

اسپلیت و کولر گازی تراست سری TMSA با گرید انرژی A دارای گاز دوستدار محیط زیست R410 و مصرف کم می باشد. سری TMSA با ویژگی هایی همچون طراحی منحصر به فرد ، بی صدا ، کم مصرف ، کمپرسور پر قدرت ، کندانسور و رادیاتور طلایی و ضد رسوب و امکان لوله کشی طولانی به بازار عرضه می شود.

مدل TMSC

اسپلیت و کولر گازی تراست سری TMSC با گرید انرژی A دارای گاز دوستدار محیط زیست R410 و مصرف کم می باشد. سری TMSC با ویژگی هایی همچون طراحی منحصر به فرد ، بی صدا ، کم مصرف ، کمپرسور پر قدرت ، کندانسور و رادیاتور طلایی و ضد رسوب و امکان لوله کشی طولانی به بازار عرضه می شود.

مدل TMSF

اسپلیت و کولر گازی ایستاده تراست سری TMFS با برق مصرفی سه فاز و گرید انرژی B می باشد. سری ایستاده TMFS دارای گرمکن الکتریکی کمکی، مناسب فضاهای عمومی همراه با حالت توربو و خواب و فیلتر کربن فعال به بازار عرضه می شود.

مدل VETRO

اسپلیت و کولر گازی تراست سری VERTO با کد مدل TMINVP از جدید ترین مدل های سال ۲۰۱۸ برند تراست می باشد. این دستگاه مناسب برای کارکرد در مناطقی با دمای ۵۰ درجه سانتیگراد می باشد. همچنین دارای برچسب مصرف انرژی با گرید +A می باشد. کمپرسور اینورتر با برق DC و گاز مبرد R410 دوستدار محیط زیست پایین ترین میزان مصرف برق را برای سری VERTO فراهم آورده است. این مدل با ویژگی هایی همچون سطح صدای تولیدی پایین، حالت خواب و حالت توربو، تکنولوژی Follow me، تکنولوژی اسکن نفرات و عملکرد هوشمند با تاریک شدن هوا به بازار عرضه می شود. از دیگر ویژگی های این مدل می توان به فیلتر یون پلاسما و قابلیت اتصال بی سیم (WIFI) اشاره نمود. فیلتر یون پلاسما در داخل پنل داخلی دستگاه، یون های پلاسمای مثبت و منفی را در داخل اتاق آزاد نموده و قارچ ها و ویروس های موجود در هوا را کاهش می دهد.

مدل TMINVTC-inverter

اسپلیت و کولر گازی اینورتر تراست مدل TMINVTC از جدید ترین مدل های سال ۲۰۱۸ برند تراست می باشد. این دستگاه مناسب برای کارکرد در مناطقی با دمای ۵۰ درجه سانتیگراد بوده و دارای برچسب مصرف انرژی با گرید +A می باشد. کمپرسور اینورتر با برق DC و گاز مبرد R410 دوستدار محیط زیست پایین ترین میزان مصرف برق را برای سری TMINVTC فراهم آورده است. این مدل با ویژگی هایی همچون سطح صدای تولیدی پایین، حالت خواب و حالت توربو به بازار عرضه می شود. از دیگر ویژگی های این مدل می توان به فیلتر یون پلاسما اشاره نمود. فیلتر یون پلاسما در داخل پنل داخلی دستگاه، یون های پلاسمای مثبت و منفی را در داخل اتاق آزاد نموده و قارچ ها و ویروس های موجود در هوا را کاهش می دهد.

مدل TMINVL-inverter

اسپلیت و کولر گازی اینورتر تراست سری TMINVL با گرید انرژی A+ ، دارای تکنولوژی روز دنیا ( کمپرسور دی سی اینورتر ) با پایین ترین میزان مصرف برق بوده که از گاز دوستدار محیط زیست R410 استفاده می کند. سری TMINVL با ویژگی هایی همچون فیلتر کربن فعال، حالت توربو و حالت خواب، نمایشگر LCD، سیستم عیب یاب هوشمند، سیستم اتو استارت بعد از قطعی برق، طراحی منحصر به فرد، بی صدا، کم مصرف، کمپرسور پر قدرت، کندانسور و رادیاتور طلایی و ضد رسوب و امکان لوله کشی طولانی به بازار عرضه می شود.

مدل TMSAB (grade A)

اسپلیت و کولر گازی تراست سری TMSAB مناسب برای مناطق معتدل بوده و دارای برچسب مصرف انرژی با گرید A می باشد. سری TMSAB با ویژگی هایی همچون سطح صدای تولیدی پایین، مصرف انرژی کم و گاز R410 به بازار عرضه می شود. از دیگر ویژگی های این مدل می توان به فیلتر یون پلاسما و قابلیت اتصال بی سیم (WIFI) اشاره نمود.

مدل TMSAB (grade B)

اسپلیت و کولر گازی تراست سری TMSAB با گرید انرژی B می باشد. سری TMSAB با ویژگی هایی همچون طراحی منحصر به فرد کمپرسور پر قدرت ، حالت خواب، حالت توربو و فیلتر کربن فعال به بازار عرضه می شود.

مدل TMSTC

اسپلیت و کولر گازی تراست سری TMSTC مناسب برای مناطق معتدل بوده و دارای برچسب مصرف انرژی با گرید A می باشد. سری TMSTC با ویژگی هایی همچون سطح صدای تولیدی پایین، مصرف انرژی کم و گاز R410 به بازار عرضه می شود.
کولر گازی ایستاده تراست یکی از محصولات شرکت تراست می باشد که به دلیل مدل های متنوع، راندمان و بازدهی بالایی که دارند بسیار مورد توجه کاربران قرار گرفته اند. انواع اسپلیت ایستاده تراست به صورت زیر می باشد:

اسپلیت ایستاده تراست TMFS-50H
اسپلیت ایستاده تراست TMFS-60H
اسپلیت ایستاده تراست TMFS-100H

 

ویژگی کولر گازی ایستاده تراست:

بهره مندی از گاز مبرد R22
اسپلیت ایستاده تراست دارای کمپرسور اسکرال پر قدرت و با کیفیت می باشد.
مجهز به فیلتر کربن
عملکرد آرام و بی صدا
متناسب با شرایط آب و هوایی معتدل
امکان تنظیم در حالت توربو (خنک کنندگی سریع)
مجهز به ریموت کنترل
کندانسور و کمپرسور دستگاه از جنس طلا بوده و خاصیت ضد رسوب و خوردگی دارد.
دارای استارت اتوماتیک پس از قطع و وصل جریان برق و حفظ دمای محیط به صورت خودکار می باشد.
متناسب با برق سه فاز و ۳۸۰ ولت
توزیع یکنواخت باد
دامنه کارکرد دمایی ۴۷ تا ۷-
کم مصرف و دارای بر چسب انرژی سری B
محصولات تراست دارای ۵ سال ضمانت کمپرسور و ۱۸ سال گارانتی قطعات می باشند.

خدمات تهران سرویس برای کولر گازی تراست:

-نصب کولر گازی تراست
-سرویس کولر گازی تراست
-تعمیر کولر گازی تراست

نصب کولر گازی تراست:

اگر شما نیاز به نصب کولرگازی تراست TRUST و یا جابجایی کولر گازی اسپیلت تراست TRUST دارید حتما با نصاب ماهر کولر گازی تماس بگیرید.

نصب کولر گازی تراست شامل :

نصب پنل کولر گازی اسپلیت تراست TRUST
نصب کندانسور کولر گازی اسپیلت تراست TRUST
لوله کشی کولر گازی تراست TRUST
وکیوم و راه اندازی کولر گازی تراست TRUST
برای نصب کولر گازی خود مقاله مراحل نصب کولر گازی را مطالعه نمایید .
در نظر داشته باشید نصب کولر گازی یکی از موارد حساس در است که در صورت بروز کوچکترین مشکلی دراین مرحله شما متحمل هزینه های زیاد تعمیر کولر گازی خواهید شد.

سرویس کولرگازی تراست:

سرویس کولر گازی تراست شامل

الف – سرویس پنل داخلی کولر گازی تراست

شستشوی فیلترها کولر گازی
سرویس بلوور کولر گازی
سرویس سنسور ها کولر گازی
سرویس فین ها یا کویل کولرگازی
بررسی مسیر خروجی آب (لوله درین)

ب – سرویس پنل خارجی در تعمیر کولر گازی تراست

سرویس پنل خارجی کولر گازی تراست یا همان کندانسور اهمیت بسیار بالایی دارد چراکه در فضای بیرون منزل نصب می شود و در معرض گرد و غبار و شرایط جوی خارج منزل می باشد. به همین دلیل اگر شما نسبت به شستشوی به موقع آن اقدام نکنید ممکن است که مجبور به پرداخت هزینه های بالا برای تعمیر کولر گازی تراست شوید زیرا کثیفی بیش اندازه کندانسور مانع از عملکرد صحیح دستگاه میشود و فشار زیادی به دستگاه شما وارد میکند.
یکی از موارد مهم در سرویس کولر گازی که شارژ گاز کولر گازی است.که اگر به موقع و به درستی انجام نگرید کمپرسور کولر گازی دچار مشکل خواهد شد.

شارژ کولر گازی تراست:

شارژ گاز برای کولر گازی تراست متناسب با ظرفیت کولر متقاوت است.

علائم کمبود گاز کولر گازی:

خنک نکردن محیط
از کار افتادن سنسورها
از کار افتادن قطعات و اتصالات
یخ زدگی لوله‌های ورودی
افزایش مصرف برق
صدای‌های عجیب
افزایش صدا
کمبود گاز کولر گازی گاه بخاطر وجود نشتی است در صورت وجود نشتی در کولر گازی قبل از اقدام به شارژ گاز کولر گازی باید نشتی کولر گازی برطرف گردد.

مراحل نشت یابی کولر گازی:

-بازدید ساده :
در این بازدید اگر لوله شما دچار نشتی بزرگی شده باشد به راحتی با چشم قابل مشاهده است.

– استفاده از دستگاه نشت‌یاب:

در برخی نمایندگی‌ها و تعمیرگاه‌های لوازم برقی، دستگاه‌هایی وجود دارد که با استفاده از آن می‌توان نشتی محفظه را به سادگی تشخیص داد. توجه کنید که این دستگاه فقط نشتی را تشخیص می‌دهد و آن را تعمیر نمی‌کند. برای تعمیر محفظه باید آن را به تعمیرکار بسپارید.

-استفاده از صابون

استفاده از ترکیب آب و صابون یکی از قدیمی‌ترین روش‌های تشخیص نشتی است که در یافتن سوراخ و نقاط نشتی کاربرد زیادی دارد. شما به سادگی می‌توانید با آغشته کردن محفظه به این ترکیب از وجود نشتی و محل آن اطلاع پیدا کنید.

تعمیر کولر گازی تراست

تعمیر کولر گازی تراست:

مشکلات رایج در کولرگازی تراست:

کولر گازی تراست روشن نمی‌شود.
کولر گازی روشن می‌شود ولی کار نمی‌کند.
کولر گازی تراست یک سره کار می‌کند.
کولر گازی سرما و باد خنک ندارد و یا سرمای آن کم شده است.
کولر گازی با صدای بلند کار می‌کند.
کولر گازی تراست بوی بدی می‌دهد.
کویل‌ها یا لوله‌های کولر گازی یخ و یا برفک می‌زنند.
کولر گازی آب ریزش دارد و یا آب پرتاب می‌کند.
کولر گازی کد ارور نمایش می‌دهد.
ریموت کنترل کولر گازی تراست کار نمی‌کند.

ارور های کولر کازی تراست:

کد خطاعلت بروز کد خطا
E1بروز مشکل در سنسور دمای کولر گازی.
E2سنسور دما سوخته است.
E3مقدار ولتاژ بالا رفته است.
E4برد الکتریکی دستگاه بررسی شود.
E5ارتباط یونیت داخلی و خارجی قطع شده است.
E10بروز خطا در کمپرسور کولر گازی.
E13ولتاژهای ورودی به کمپرسور دچار مشکل شده اند.
E14بروز مشکل در ترتیب فازهای کمپرسور.
P4دمای یونیت داخلی بالا رفته است.
P5دمای کمپرسور بالا رفته است و در حد معمول نیست.
P7دمای دیس شارژ کولر گازی بیشتر از حد معمول بالا رفته است.
P9محافظ برفک زدایی است.
P10دمای دیس شارژ در حال بالا رفتن است.
P11فشار ساکشن دستگاه بالا است.
P12بالا رفتن مصرف برق دستگاه.
HSکولر گازی در حال اجرای عملیات برفک زدایی است.

هزینه تعمیر کولر گازی تراست

هزینه عیب یابی و تعمیر کولر گازی تراست با توجه به نوع و مدل کولر گازی تعیین می‌شود.
البته باید بگویم که مشکل کولر گازی تراست در تعیین قیمت تعمیر و عیب یابی کولر گازی تراست بی تاثیر نیست.
پیشنهاد ما به شما برای عیب یابی و تعمیر کولر گازی تراست ترهان سرویس است.
تهران سرویس با یک تیم قوی شامل ۱۰۰ تکنیسین مجرب و آماده به کار و یک تیم پشتیبانی قوی آماده خدمت رسانی به شما تهرانیان عزیز است.
باید یادآور شویم که تمامی نرخ های تهران سرویس براساس نرخ مصوب اتحادیه میباشد.

ضمانت خدمات تهران سرویس:

تمامی خدمات تهران سرویس دارای ۶ ماه ضمانت است .

 

آیا این مطلب مفید بوده است ؟
[امتیاز: 0 میانگین: 0]

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.