تفاوت بین بوت های زمستانی و بوت های برفی چیست؟

بیشتر مردم فک میکنند بوت و چکمه ای که در زمستان می پوشند همان چکمه ی مناسب برای برف است. با این حال، یک تفاوت وجود دارد. دلیل این امر این است که چکمه های برفی و چکمه های زمستانی به طور کلی عملکردهای متفاوتی دارند که هر کدام به نوعی کاربرد دارند. این مقاله به برخی از تفاوت ها و شباهت های چکمه های برفی و چکمه های زمستانی می پردازد. همچنین مواردی را ذکر می کنیم تا متوجه شوید کدام یکی از این بوت ها برای شما مناسب است و بهترین انتخاب را داشته باشید.

شباهت های بین چکمه برفی و چکمه زمستانی

هم چکمه های برفی و هم چکمه های زمستانی برای گرم نگه داشتن پاهای شما در هوای سرد طراحی شده اند، به طور کلی در دمای زیر صفر. اینکه اینکه بوتی که خریداری کردید رضایت شما را جلب کند یا خیر یا اینکه پاهای شما را صورت مناسب گرم کند بستگی به بوت و نوع آن دارد. استفاده از بوت هایی که از نوع بوت های برفی هستند بهترین گزینه برای گرم نگه داشتن پاهای شما می باشد البته باید دقت کنید که این نوع بوت ها به خاطر عایق بودن ممکن است از بقیه ی بوت های موجود در بازار کمی گران تر باشند.

 

بنابراین بیایید به کاربردهای خاص چکمه های برفی و چکمه های زمستانی بپردازیم.

 

چکمه های برفی: کاربردهای خاص

چکمه برفی چکمه ای است که همانطور که از نامش پیداست برای استفاده در برف طراحی شده است. با این حال، یک چکمه برفی نیز برای استفاده در شرایط مرطوب نیز طراحی شده است. و با خیس شدن، ما در مورد چند گودال یا یک اینچ برف صحبت نمی کنیم. ما در مورد گل عمیق و سخت صحبت می کنیم. یا توده های عمیق برف لجن آلود، مرطوب و کثیف. یا انبوهی از پودرهای تازه و جدید که از شب قبل ریخته شده و شما را مجبور میکند بخاطر وجود آن ها از مسیری که طی می کردید خارج شوید و مسیرتان را عوض کنید.

 

بوت های برفی به دلیل طراحی منحصر به فردشان در این شرایط عالی هستند. یک جفت چکمه‌های برفی خوب معمولاً دارای کف لاستیکی هستند که بدون نیاز به پوشش یا روش خاصی، ۱۰۰٪ محافظت ضد آب را فراهم می‌کند. علاوه بر این، کف لاستیکی باعث تمیز کردن چکمه پس از یک نسیم می شود – فقط آنها را بشویید.

قسمت رویی یک چکمه های برفی زنانه یا از چرم یا ترکیبی از چرم و نایلون خواهد بود. قسمت بالایی بوت چرمی  زنانه که مخصوص برف است. اغلب تا بالای مچ پا کشیده می شود. دلیل بلندی چکمه های برفی ایجاد گرمای بیشتر، حمایت بیشتر از مچ پا و همچنین ایجاد فضا برای گتر برفی است که در چکمه تعبیه شده است. یک گتر برفی فضای بین ساق پا و دهانه چکمه را می بندد، بنابراین از ریزش برف هنگام سرگردانی در برف عمیق جلوگیری می کند.

بنابراین، چکمه برفی یک چکمه تخصصی است. این طراحی شده است تا گرما و محافظت از پا را در آب و هوای بسیار بد ایجاد کند. با این حال، این یک قیمت دارد. چکمه های برفی اغلب حجیم تر و سنگین تر از چکمه های معمولی زمستانی هستند. علاوه بر این، اگر ترکیب جوراب مناسب پوشیده نشود، به دلیل عدم توانایی تعریق پا در فرار از پوسته لاستیکی پایینی چکمه، خود پا می تواند نسبتاً خیس شود.

 

چکمه های برفی واقعاً برای افرادی است که در زمستان زمان زیادی را در خارج از منزل می گذرانند. افرادی که در پروژه های راه سازی در گل و لای، برف و برف کار می کنند، بوت های برفی کفش ایده آل را پیدا خواهند کرد. همانطور که کشاورزان و دامداران مجبورند در طول یک سال از شرایط بسیار متنوعی عبور کنند. حتی افرادی که در شهرها و اطراف آن زندگی می کنند، از چکمه های برفی استفاده می کنند، مانند استفاده از آنها برای شکار یا سفرهای کمپینگ در بهار و پاییز. چکمه های برفی نیز برای اسکی بازان ایده آل هستند.

 

سبک های محبوب چکمه های برفی شامل چکمه های سورل و چکمه های بافین است.

چکمه های زمستانی: کاربردهای خاص

در مقابل، یک چکمه زمستانی بیشتر یک کالای «عمومی» است. چکمه‌های زمستانی مانند چکمه‌های برفی، عایق خوبی در داخل آن تعبیه شده است تا در هوای سرد پا را گرم نگه دارد. بیشتر چکمه های زمستانی خوب نیز ضد آب یا حداقل دفع کننده آب خواهند بود. با این حال، چکمه‌های زمستانی این توانایی را ندارند که برف را در داخل چکمه بین دهانه چکمه و ساق پایینی نچرخانند. بنابراین، برای پوشیدن یک چکمه معمولی زمستانی در برف عمیق، باید یک گتر برفی جداگانه پوشیده شود. فقدان گتر برفی توکار یکی از بهترین راه‌ها برای تمایز بین “چکمه برفی” و “چکمه زمستانی” است.

علاوه بر این، چکمه های زمستانی – حتی آنهایی که کاملاً ضد آب هستند – نمی توانند با قابلیت ضد آب بودن یک چکمه برفی خوب مقایسه شوند. بردن یک چکمه زمستانی ضدآب در گل و لای عمیق، یک دستور العمل عالی برای به معنای واقعی کلمه چسباندن یک پوند گل روی چکمه است. و دیر یا زود آب در گل شروع به یافتن راهی برای نفوذ به پوسته بیرونی می کند و در نهایت روی پا ختم می شود. علاوه بر این، در پایان روز، از بین بردن همه آن گل از یک چکمه معمولی زمستانی اغلب کار آسان و مطلوبی نیست.

 

درعوض، چکمه زمستانی برای آنچه که من آن را فعالیت های عادی روزانه می نامم که اکثر مردم در زمستان انجام می دهند، بهترین استفاده است. این شامل فعالیت‌های هیجان‌انگیزی مانند بیل زدن ماشین یا پیاده‌رو، رفت‌وآمد، پیاده‌روی به سمت محل کار، پیاده‌روی در مرکز شهر، رانندگی، خرید و غیره است… در حالی که این نوع چکمه ها به این علت که در مکان های عمومی بیشتر پوشیده می شود و در معرض عموم قرار می گیرد، و البته این موضوع برای خانم ها و زنان از اهمیت زیادی برخوردار است پی خرید یک کیف چرم زنانه و ست کردن آن با پوتین چرم مخصوص زمستان زنانه خود یکی از بهترین استایل ها برای فصل سرما و زمستان  می باشد. یک چکمه زمستانی این موارد را هم کاملا به نحوی عالی انجام می‌دهد و در عین حال سبک‌تر و راحت‌تر از آن است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 × پنج =