تفاوت بین ضد آفتاب معدنی و شیمیایی؟

ضد آفتاب معدنی چیست؟
ضد آفتاب معدنی ضد آفتابی است که از مواد فعالی مانند اکسید روی یا دی اکسید تیتانیوم تشکیل شده است. آنها قرنی را تشکیل می دهند که اشعه های نور را در خارج از پوست منعکس می کند. آکادمی پوست آمریکا (American Academy of Dermatology) توصیه می کند اگر پوست حساس یا مستعد آکنه دارید، از ضد آفتاب معدنی (به جای ضد آفتاب شیمیایی) استفاده کنید.
ضد آفتاب شیمیایی چیست؟
ضد آفتاب‌های نوع شیمیایی دسته‌هایی از SPF میباشند که از مواد فعال برای جذب اشعه‌های خورشید، تبدیل آن‌ها به گرما و سپس انتشار گرما از طریق پوست استفاده می‌کنند. طبق گفته آکادمی پوست آمریکا، ضد آفتاب های شیمیایی “حاوی یک یا چند مورد از مواد زیر هستند: اکسی بنزون، آووبنزون، اکتیسالات، اکتوکریلن، هموسالات یا اکتینوکسات.” ضدآفتاب های شیمیایی سبک تر، شفاف تر هستند (برخی کاملا شفاف هستند) و عموم مردم را به خود جذب می کنند.

تفاوت بین ضد آفتاب میرنال و شیمیایی
تفاوت اصلی ضدآفتاب های مینرال و شیمیایی در این است که ضد آفتاب روی پوست مالیده می شود و از موادی مانند اکسید روی و دی اکسید تیتانیوم برای جلوگیری از اشعه های روی سطح پوست و در عین حال پوشاندن نور خورشید استفاده می کند. مواد شیمیایی با استفاده از موادی مانند اکسی بنزون Oxybenzone، آووبنزون، اکتی سالات Acti Salat، اکتوکریلن Octocrylene، هموسالات و اکتینوکسات، پرتوها را مانند اسفنج جذب می کنند. . ضد آفتاب مینرال برای افرادی دارای پوست حساس یا مستعد آکنه مناسب است، اما فرمولاسیون آنها نیز ضخیم تر است.

خواص کرم ضد آفتاب معدنی

  • کرم ضد آفتاب فیزیکی تقریبا هرگز پوست را تحریک و خارش نمی کند
  • بلافاصله پس از مصرف اثر خود را دارد اما برای اثربخشی بیشتر باید ۱۰-۱۵ دقیقه زودتر از آن استفاده کنید.
  • بسیار سریعتر و راحت تر از ضد آفتاب شیمیایی پاک می شود
  • به دلیل فرمولاسیون سبک و خاص، کرم ضد آفتاب فیزیکی باید هر بار به مقدار زیاد استفاده شود.

فواید و مزایا ضد آفتاب معدنی
در حالی که ضد آفتاب های شیمیایی به طور گسترده در دسترس هستند و فواید زیادی دارند، اما برای همه مناسب نیستند. برخی از ضد آفتاب های شیمیایی می توانند تحریک کننده باشند، به خصوص برای افرادی که پوست حساس یا مستعد آکنه دارند. در عین حال، ضد آفتاب معدنی بسیار ملایم است که آن را به گزینه ای ایده آل برای افرادی که پوست مشکل دارند تبدیل می کند.
علاوه بر این، به طور کلی اعتقاد بر این است که ترکیبات فعال در ضد آفتاب های معدنی نسبت به SPF های شیمیایی سازگارتر با محیط زیست هستند، به ویژه برای اکوسیستم های آبی آسیب پذیر. به این ترتیب، کرم های ضد آفتاب معدنی ممکن است برای کسانی که به دنبال یک روال زیبایی پایدارتر هستند، ارجح باشد. برخی از مزایای ضد آفتاب گرد و غبار معدنی عبارتند از:

  • حاوی مواد موثر و ایمن است
  • ایده آل برای کودکان
  • مناسب برای کسانی که پوست حساسی دارند
  • محافظت فوری را ارائه می دهد
  • به طور طبیعی در برابر طیف گسترده ای از اشعه های خورشید محافظت می کند
  • در نور مستقیم UV ماندگاری بیشتری دارد

 

کرم‌های ضد آفتاب (Sunscreen) معمولی سبک‌تر، شفاف‌تر و لذت‌بخش‌تر هستند، اما مواد فعال در ضدآفتاب‌های شیمیایی ممکن است اثرات نامطلوبی بر محیط‌ زیست داشته باشند. ضد آفتاب های شیمیایی می توانند برای افرادی با پوست حساس یا مستعد آکنه کار کنند. سایر بثورات پوستی یا تشکیل. در ادامه در مورد تعریف مواد شیمیایی و ضد آفتاب، مزایا و معایب آنها و همچنین نوع پوست قابل استفاده با شما صحبت خواهیم کرد و در پایان دو نمونه از بهترین مواد معدنی و فیزیکی را معرفی خواهیم کرد. ضدآفتاب ها، به طوری که در صورت استفاده از آنها انجام شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 × سه =