تفاوت شامپوهای بدون سولفات با سایر شامپوها

آیا شما نیز از کسانی هستید که هنوز نمی دانید فرق شامپوهایی که بر روی آن عبارت بدون سولفات نوشته شده است با سایر شامپوها چیست؟ آیا می خواهید بدانید چرا در برخی از شامپوها و یا می توان گفت در اکثر شامپوها از سولفات استفاده می کنند؟ می دانید چه کسانی باید از شامپوهای فاقد سولفات استفاده کنند؟ با ما در این مطلب همراه شوید تا در این باره بپردازیم.

 

خیلی ها دوست دارند تا شامپویی که استفاده می کنند کف زیادی داشته باشد. این افراد احساس می کنند که اگر شامپو کف نکند موهایشان را خوب تمیز نمی کند. حال خواهیم گفت که این تفکر تا چه اندازه صحیح است. یکی از روش های پاک کردن مو و از بین بردن چربی های اضافی در زمان قدیم این بود که با استفاده از کف بین چربی و آب ارتباط برقرار می شد. در واقع با کف کردن شامپو، آلودگی ها و چربی هایی که روی مو و پوست سر قرار داشتند در آب حل می شدند. در نتیجه با شستن کف ها شاهد تمیزی در موهای خود خواهید بود. نمی توان گفت که اگر شامپوی شما کف نکند خوب هم تمیز نمی کند. این موضوع به ساختار کلی و ترکیبات شامپو بستگی دارد. این روزها شامپوهای زیادی را می بینیم که بر روی آنها عبارت بدون سولفات و یا فاقد سولفات درج شده است. به طور مثال شامپو کامان بدون سولفات است. یعنی کف زیادی ندارد. اما موهایتان را خوب تمیز می کند.

 

به هر حال سولفات یک ترکیب شیمیایی است. درست است که تا به حال اثر خیلی مخربی از آن به اثبات نرسیده است. اما بهتر است از ترکیبات و ساختارهای طبیعی در محصولات مراقبت مو استفاده شود. با این کار خیالمان راحت است که به موها آسیب نمی رسد. اگر شما نیز می خواهید از شامپوهایی استفاده کنید که بیش از حد شیمیایی نیستند به دنبال فاقد سولفات ها بروید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.